Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
De Biasi tregon arsyet e humbjes kundėr Austrisė

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 26th March 2016, 22:40


De Biasi tregon arsyet e humbjes kundėr Austrisė


Trajneri i Kombėtares Kuqezi u shpreh pas ndeshjes se mė shumė se pėr meritė tė Austrisė, ishin gabimet nė mbrojtje qė ēuan nė kėtė humbje

“Mė tė rrezikshmit nga kundėrshtarėt? Nė pjesėn e parė tė lojės mė tė rrezikshėm pėr veten ishim ne, pasi i dhuruam dy golat”

Mė shumė se pėr meritė tė kundėrshtarit, disfata e sotme ndaj Austrisė, sipas trajnerit tė Kombėtares sė Shqipėrisė, i faturohet gabimeve nė pėsimin e dy golave nė 13 minutat e para tė lojės, sikurse dhe kartonit tė kuq tė Kaēes, qė la kuqezinjtė nė inferioritet numerik pėr gati 15 minutat e fundit tė lojės. Pikėrisht nė kėtė kontekst e ka komentuar kreu i pankinės sė kombėtares humbjen e regjistruar nė kėtė miqėsore tė parė nė kuadėr tė pėrgatitjeve pėr “Francė 2016”.

“E dinim qė do tė ishte njė ndeshje e vėshtirė. Skuadra jonė nuk mund tė pėsojė dy gola nė atė mėnyrė, ishin dy gabime tejet tė evitueshėm. I dhuruam dy golat. Mė tė rrezikshmit nga kundėrshtarėt? Nė pjesėn e parė tė lojės mė tė rrezikshėm pėr veten ishim ne. Ato 30 minuta tė para tė lojės nuk ishin tė mira pėr ne, ndėrsa nė pjesėn e dytė arritėm tė ndryshonim gjithēka”, deklaroi De Biasi.

Sipas trajnerit tė Kombėtares Kuqezi, veē ndryshimit pozitiv nė lojėn e ekipit nė pjesėn e dytė, ajo qė vlerėsohet mė sė shumti ėshtė dėshira e shfaqur pėr tė reaguar. “Folėm nė dhomat e zhveshjes dhe me zėvendėsimet e kryera arritėm ta ndryshonim lojėn. Nė pjesėn e dytė luajtėm mė mirė se Austria. Kartoni i kuq i Kaēes? Kėto lloj kartonėsh nuk jepen nė miqėsore. Episodi ndikoi nė rezultat, sepse nėse do tė luanim me 11 lojtarė do tė kishim barazuar. Pas kėsaj ndeshje mund tė them qė mė pėlqeu dėshira e madhe e treguar nga skuadra pėr tė reaguar dhe pėr tė ndryshuar nė momentin e vėshtirė”, pėrfundoi deklaratėn e tij trajneri Gianni De Biasi, pas humbjes 2-1 tė regjistruar nė Vienė, ndaj Austrisė.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 26th March 2016, 22:41

po prisni ore se me austrine luajtem jo me malten keshtu qe dhe humbje do keteShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 26th March 2016, 23:16

Ma mire ti ruajne forcat per evropianShiko profilin e anėtarit


#4

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi