Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionVrasesja e Poeteve te Librazhdit .. Djana Culi qe shetit neper TV shqiptare.

more_horiz

Vrasesja e Poeteve te Librazhdit .. Djana Culi qe shetit neper TV shqiptare.
Vrasesja e poeteve qe shetit neper TV shqiptare.

Kjo eshte Djana Culi qe derdellis neper studiot e TV shqiptare si “shkrimtare” dhe “kritike letrare”. Kjo “shkrimtare” ka cuar para plumbit VILSON BLLOSHMIN dhe GENC LEKEN, Kjo bashke me Nasho Jorgaqin bene detyren duke cuar ne dhè dy poetet. Nese shikon dosjen e tyre do gjesh dhe analizen qe ajo u ka bere poezive te tyre. Por nese shikon me vemendje dhe dosjen e Havzi Neles ne faqen 56, kerkohet nga hetuesi qe eshte marre me Havziun qe kerkon ndihem e Djana Culit per te bere analizen e poezive.

Hetuesi shkruan: Duke pare punen e shkelqyer te shoqes Djana Culi ne zberthimin e poezive te poeteve Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, kerkojne ndihem e saj per te denuar dhe azgjesuar dhe nje tjeter armik te partise.

Pergjigja per kete kerkese te hetuesit te Havzi Neles vjen menjehere nga hetusia e Tiranes. Shoqia Djana Culi momentalish ndodhet ne nje tjeter pune ne sherbim te partise. Na dergoni materialin dhe shoqia Djana si nje eksperte e letersise do ju ktheje pergjigje shume shpejt.

Fiks 2 muaj para varjes se Havzi Neles. Dosja 25/4 faqe 13 Shkruhet: Po ju dergojme materialet qe keni kerkuar bashkangjitur me to dhe mendimet e shoqes Djana Culi….

NGA Ilirjan Blloshmi
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi