Forumi Zeri YT! » Shkencat sociale » Historia » Elita kombėtare »
ENVER HOXHA...

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 13:01Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 13:09

Lindi mė 16 Tetor 1908 nė lagjen "Palorto", Gjirokastėr nė familjen e njė nėpunėsi qė pėr shumė vite kishte emigruar nė Amerikė. Mėsimet e para i mori nė Gjirokastėr,pastaj vijoi studimet nė Liceun e Korēės.

Nė vitin 1930 shkoi tė studionte, me njė bursė studimi shtetėrore, nė Fakultetin e Shkencave Shoqėrore nė Montpelje tė Francės, por shumė shpejt e la.... Pas njė viti nė Fakultetin e Biologjisė ai shkoi nė Paris ku kėrkoi tė studionte nė Fakultetin e Filozofisė.

Nė Nėntor tė 1933-tės la Parisin pėr tė punuar si sekretar nė Konsullatėn Shqiptare nė Bruksel. Aty filloi studimet universitare nė Fakultetin e Jurisprudencės dhe vazhdoi me korrespondencė studimet e filluara nė Paris. Pėr shkaqe politike u pushua nga puna dhe nė vitin 1936 u kthye nė Shqipėri.

Mė 1936 u njoh me Ali Kelmendin. Mė pas hyri nė Grupin Komunist tė Korēės, dhe filloi tė punojė si profesor nė Liceun Francez tė Korēės. Mė 7 Prill 1939 me pushtimin e Shqipėrisė nga Italia Fashiste u pushua nga puna si profesor nė Liceun Francez pėr shkak se nuk pranoi tė regjistrohej nė partinė fashiste shqiptare. Nga Korēa shkoi nė Tiranė ku filloi tė punoje si profesor nė Gjimnazin Shtetėror, nga ku pas njė kohe tė shkurtėr u pushua nga puna. Me ndihmėn e disa shokėve gjeti punė nė njė dyqan cigaresh ku u ndihmua nga komunistėt jugosllavė pėr krijimin e Partisė Komuniste tė Shqipėrisė.

Me themelimin e saj mė 8 Nėntor 1941 ai u zgjodh si anėtar i Komitetit Qendror Provizor. Pas pėrpjekjeve pėr formimin e Frontit Nacional-ēlirimtar u dėnua me vdekje, nė mungesė nga gjykata fashiste. Nė Mars 1943, nė konferencėn e parė tė Partisė Komuniste u zgjodh si Sekretar i pėrgjithshėm i Partisė. Kėtė funkson e mbajti deri nė vdekje.

Gjatė vitit 1980 u diagnostikua me sėmundjen e diabetit dhe nė 1983 pėson njė ishemi cerebrale, e cila ju pėrsėrit nė vitin 1984. Mė 11 Prill 1985 ndėrron jetė nė Tiranė. Nė vitin 1990, me rėnien e regjimit diktatorial qė ai instaloi, ēdo embleme dhe simbol i tij u shkatėrrua plotėsisht, dhe u cilėsua si diktatori.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 5th February 2008, 13:37

Per aq sa kam degjuar dhe kam jetuar behet fjale qe Enver Hoxha qe njė njeri medioker, qe fillimisht u pa nga jugosllavet si elementi me i mirė pėr t'i sherbyer atyre. Dhe pikėrisht kėshtu ndodhi. Vetėm ne saje te Enver Hoxhes u krijua njė shtet komunist shqiptar, i cili as qe mendonte pėr shqiptarėt e mbetur jashtė kufijve te RSH. Tė mos kish qenė Enveri por ndonjė tjetėr jashtė ndikimit jugosllavo-serb, atėherė problemi kombėtar do ishte zgjidhur qe ne vitin '45.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 15:19

Qe ne fillim te postimit tuaj Webatdheu u pajtova me ty, kam lexuar shume per "xhaxhin", veqmas pas viteve 2000 kur ne KOsovaret e rrezuam kufirin shqiptaro-shqiptar fale gjakut dhe luftes se UCK.

Ne bidesa me qytataret e shqiperise, ata nuk donin fare biseda per ish prijesin etyre i cili i kishte nda e izoluar nga bota reale tjeter, nuk donin te flisnin per njeriun i cili kishte vrarė edhe Zotin ne vitet '67!!!

Komunizmi ka lane pasoja dhe shume viktime ne bote, edhe ne Shqiperi njeashtu, i kam ca shifra te cilat do t'i postoj ketu ne menyre qe te mesojme e njohim me mire te kaluaren e sistemit famkeq diktatorial-komunist!!!

"Libri i zi i komunizmit"

Nė Bashkimin Sovjetik numėrohen 20 milionė viktima tė burgjeve, kampeve tė pėrqendrimit, vrasjeve pa gjyqe, urisė e grevave tė urisė etj.

1. Nė Kinė numėrohen 65 milionė viktima,
2. nė Vietnam, 1 milion viktima,
3.nė Korenė e Veriut, 2 milionė,
4.nė Kamboxhia, 2 milionė,
5.nė Evropėn lindore, 1 milion,
6. nė Amerikėn Latine, 150 mijė,
7.nė Afrikė, 1.7 milion,
8.nė Afganistan, 1.5 milion etj.

12,000 shqiptarė tė Kosovės u vranė vetėm e vetėm se ishin shqiptarė etnikė, nga sundimi diktatorial i regjimit serb tė kryekasapit Slobodan Miloseviq.

250,000 boshnjakė tė vrarė gjatė luftės rregjimin diktatorial serb.

2 milionė sudanezė u vranė nga fondamentalistėt.

1.6 milionė koreanoveriore u vranė gjatė sundimit komuniste nė Korenė e Veriut.

Nė Shqipėri

nga regjimi komunist i Enver Hoxhės janė ekzekutuar ;

Pa gjyq 5. 577 burra dhe 450 gra.

Janė dėnuar 26. 768 burra dhe 7 367 gra.

Kanė vdekur nė burg 1 .065 persona.

Kanė humbur aftesinė mendore 408 vetė.-

Kanė vdekur nė internim 7 022 vetė.


"albini"Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 5th February 2008, 15:32

@Albini shkruajti:Nė Shqipėri

nga regjimi komunist i Enver Hoxhės janė ekzekutuar ;
Pa gjyq 5. 577 burra dhe 450 gra.

Janė dėnuar 26. 768 burra dhe 7 367 gra.

Kanė vdekur nė burg 1 .065 persona.

Kanė humbur aftesinė mendore 408 vetė.-

Kanė vdekur nė internim 7 022 vetė.

Ju pergezoj per temen Albini, dhe desha te shtoj se ato shifra qe ke sjelle mund te jene shifrat zyrtare, por te mos harrojme ketu dhe mijera te zhdukur qe nuk figurojne nepre statistikat apo dhe shifrat qe kemi sot.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 15:52

Dje pikerisht perderisa po qendroja me familjen time musafire ne nje familje nga shqiperia ketu ne diasporė, u lidhe tema e Enverit, zonja e shtepise po na pyet se cfare do te ju pergadis per darkė..., "njre gje te tille s'kemi mundur ta bejme ne kohen e enverit meqe buken e merrshim me racion dhe kuptohet buke misri, po te erdhi musafiri ka qene pamundesi t'i pregadisesh dicka sikur sot..., por e keqja dhe me e keqja ishte se ndodhte qe makina qe sillte buken te vonohej!!!, per femijet e vegjel na i jepnin nga 250 gram miell gruri,.....tmerrrrr o tmerr!!!

Ajo po flisje e lotet me rridhnin faqeve!!!

Vertet mizori dhe mbi diktatori Sad Sad !!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 18:08

Pikerisht mė 5 shtator 1945, nė ish pallatin mbretėror nė Tiranė u zhvillua njė ceremoni tejet pompoze me pjesmarrjen e krejt qeverisė shqiptare ne krye me Enver Hoxhen si edhe pėrfaqesive diplomatike dhe forcave aleate nė kryeqytet.
Me tone oratorike Omer Nishani(me urdher e liste te komandantit te pergjithshem Enver Hoxha), nė cilėsinė e kryetarit tė Kėshillit Antifashist, lexoi vendimin e kėtij Kėshilli numėr 117, datė 5 shtator 1945 :

Per veprimtarinė e tyre nė dobi t’Atdheut e tė popullit shqiptar. Kryesia e Kėshillit Antifashist Nacional-Ēlirimtar, vendosi:

Tė dekorohen me dekoratat e shėnuara pėr seicilin personat qė pėrmenden nė listėn qė vijon:


Gjeneral Ivan Milutinoviē me Urdhėrin “Heroi Kombėtar”

Lolo Ribar me urdhėrin “Heroi Kombėtar”


Ramiz Sadiku me Urdhėrin “Hero Kombėtar

Ivan Ribar me Urdhėrin e “Flamurit”

Eduard Kardelj me Urdhėrin e “Flamurit”

Bllazho Jovanoviē me Urdhėrin e “Flamurit” dhe me medaljen e “Kujtimit”

Radovan Zagoviē me Urdhėrin e “Flamurit”

Dėshmori Miladin Popoviē me Urdhėrin e “Flamurit” dhe me medaljen e “Kujtimit”

Dushan Mugosha me Urdhėrin e “Flamurit” dhe me medaljen e “Kujtimit”


Me urdhėrin e “Yllit Partizan Klasi i I” dhe me medaljen e Trimėrisė Brigadier E. F. Davies

Me urdhėrin e “Yllit Partizan klasi i I “ Gjeneral-Lejtnant Arso Jovanoviē, Aleksander Rankoviē, Milan Gjilas,Petko Dapēeviē, Brigadier T. Churchill, Kolonel Velimir Stoiniē, Lejtnant-Kolonel Palmer, Major Ivanov Konstantin, Kapiten Thomas Stefan. Me Urdhėrin e “Yllit Partizan i klasit tė II” dhe me medaljen e “Kujtimit” Kolonel Vojo Todoroviē.

Me urdhėrin e “Yllit Partizan i klasit tė II” dhe me “Medaljen e Trimėrisė” Major Savo Stonoju, W. V. G. Smith.

Me Urdhėrin “Partizan i klasit tė II” Gjeneral Terziē Velimir, kolonel Kiler Peter, Nenkolonel Mijat Vuletiē, .....

Me Urdhėrin “Ylli Partizan i klasit tė III” Major Timochek Teodor, Major Viktor Bobol, Kapiten Niazi Dizdareviē, Toger Nick Cooky, Kaporal George Routsis.

Me Medaljen e “Trimėrisė” dhe me Medaljen e “Kujtimit”


Bije Vokshi,
Dėshmor Hajdar Dushi,
Emin Duraku,
Xhevdet Doda,
Vaso Strugari,
Mikel Popoviē”.

Marur nga :
( Gazeta “Bashkimi “ Tiranė mė 6 shtator 1945 ).

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kety flet bashkpunimi dhe kujtimi per vellezerit jugosllavė te enverit!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 5th February 2008, 20:04

nuk besoj se do te mjafton edhe interneti me shkrue per enverin ,duhet nji mega internet per ti shkrue nji veprimtari jete 50 vjeqare vujtje ,lot trishtim ,ankthe ,tmerr ,vrasje ,eliminime ,keshtu ,besoj se koha po ndan te miren nga e keqeja ,ishte per shqiprin envri nji ciklon i torrnados ,qe perbiu cdo te mire ,qe kishte ky vend .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 20:43

Takimi im i pare me vellezerit e mi nga Shqiperia ishte ne vitin 1991 ne Gjermani, arriten ne Gjermani shume kolona te gjata e une deshiroja t'i perqafoja te gjithė, u kam ndihmuar me gjithe familjen, kam nxane shume shoke e miq vetem e vetem shume kisha enderruar qi ti shoh, t'i prek e ti dua si vellezerit e kombit e te gjakut...

Ata me rrefenin cmos e mbi te gjitha me kujtohet se thonin "kurr barkun s'kemi mundur ta ngopim me bukė, ke qene qytetare ke mundur te hash edhe buk gruri por te kufizuar me racione e jo sa te ka dashur organizni, ke qene fshatar ke ngrane bukė misri ne perjashtim te femijeve te vegjel per te cilet na epnin 250 grameshin e miellit te grurit...

ne ne Kosove kemi pasur te hame e pime bollek , ne kishim shkaun mbi veten dhe ishim te shkelur, por ata ne Shqiperi kishin nje shqiptare qe i shkeli, ai per mua mbetet perjete DIKTATOR.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th February 2008, 20:50

Besoj se ky forum ka tema shume te bukura
Te leme menjane te vdekurit atje ku ndodhen dhe te merremi me aktualitetinShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 5th February 2008, 21:47

Une mendoj se te gjitha temat kane vlera, atyre ua shtoni vlerat ju anetaret e forumit prandaj edhe kjo teme nuk dot' ngel e kaluar por ketu mund te shkruani ju, ata qe mendoni se ka vend edhe per rreshtat tuaj.

Pasojat e te kaluares na kan sjellur ne kete ditė, pra ecim perpara por duke mos e harruar as te kaluaren...


ne teme:

ca rreshta qe tregojne krenarine e shprehur te Enverit gjate nje vizite bere jugosllavise pas luftes se II boterore, pikrisht rreshta te cituar te enverit me 30 qershor 1946 para gazetareve jugosllavė:

"Ėshtė e pamundur tė imagjinosh rezistencėn e popullit tė vogėl shqiptar kundėr armikut pa luftėn e popujve jugosllavė".

Enver Hoxha me keta rreshta nuk beri gje pozitive ne te mire te shqiperise pasi qe nuk mund ta poshtėronte popullin e tij mė shumė se kaq para personit qė e kishte ndihmuar tė rrinte pa u zhytur nė udhėheqjen e PKSH. S'ka poshtėrim mė tė madh pėr njė popull tė vogėl qė kishte bėrė pėrpjekje tė gjatė e kolosale pėr ēlirimin e territoreve tė veta pothuajse pa ndihmė direkte tė gjithė pėrpjekjen qė Miladini dhe Dushani i dhanė Enver Hoxhės qė ta vinin nė krye tė PKSH dhe shtetit shqiptar pėr qellimet e tyre.

!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 5th February 2008, 21:58

Kush ja pa hajrin dulles se dhe emrin sdua tja permend?...asnje. Eshte merite e tije kjo gjendje e mjeruar e keti populli.
Dulla do mbetet ne histori si njolla me e zeze e keti kombi.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th February 2008, 22:06

@nardlushnja shkruajti:Besoj se ky forum ka tema shume te bukura
Te leme menjane te vdekurit atje ku ndodhen dhe te merremi me aktualitetin

Nuk dua te mbroj Enverin sepse nuk ka avukat ti dale ne mbrojte.
Nuk e ve ne dyshim qe ishte diktator dhe eshte shkaku qe ne ndodhemi ketu ku jemi,por mendoj se ka tema me serioze qe duhet te shkembejme mendimet tonaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 6th February 2008, 23:29

@nardlushnja shkruajti:
@nardlushnja shkruajti:Besoj se ky forum ka tema shume te bukura
Te leme menjane te vdekurit atje ku ndodhen dhe te merremi me aktualitetin

Nuk dua te mbroj Enverin sepse nuk ka avukat ti dale ne mbrojte.
Nuk e ve ne dyshim qe ishte diktator dhe eshte shkaku qe ne ndodhemi ketu ku jemi,por mendoj se ka tema me serioze qe duhet te shkembejme mendimet tona
Tema ka plot dhe kudo gjithkush gjen veten ose me mire ka c'thote, por kjo sdo te thote te mos diskutojme ne nje teme se qenka jashte mode apo sja vlen. Tema eshte e hapur per te gjithe dhe marin pjese te gjithe ata qe kane per te thene dicka.

FaleminderitShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 7th February 2008, 02:19

Une kam ndegjuar nga me te vjetrit qe kan then se Enver Hoxha nuk i ka dashur as nje her shqiptaret.

Apo jam GABIM?Shiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 7th February 2008, 02:24

@LiNuX shkruajti:Une kam ndegjuar nga me te vjetrit qe kan then se Enver Hoxha nuk i ka dashur as nje her shqiptaret.

Apo jam GABIM?
Nuk je as pak gabim LiNuX, eshte shume e vertet se ai nuk i ka dashur as shqiptaret brenda kufirit, e sidomos shqiptaret jashte kufijeve shteteror te shqiperise.
Ka shume dekomenta te faktuara qe e tregojne kete dhe qe do i sjellim ketu ne vazhdim.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 7th February 2008, 03:36

Per "njerezit e medhenj, ka fjale te medha"!!!

Ja, nje liste personalitetesh shume te shquara qė i burgosi dhe vrau Diktatori Enver Hoxha:

ARQILE TASI, diplomuar pėr letėrsi nė SHBA. Ish drejtori i Bibliotekės Kombėtare. Vdiq nė burgun e Burrelit, mė 1957.

XHEVAT KORĒA,‑ diplomuar nė Austri pėr histori. Ish ministėr i arsimit. Vdiq nė burgun e Burrelit, mė 1955.

GJERGJ KOKOSHI,‑ diplomuar pėr filozofi nė Itali. Ish ministėr i arsimit. Vdiq nė burgun e Burrelit, mė 1960.

MIRASH IVANAJ,‑ ish ministėr i arsimit, diplomuar pėr letėrsi nė Itali. Vdiq nė burgun e Tiranės, mė 1954.

HETEM HAXHIADEMI,‑ diplomuar nė Austri pėr shkenca politike. Tragjedian i njohur i letėrsisė shqipe. Vdiq nė burgun e Burrelit, mė 1964.

XHEVIT LESKOVKU,‑ diplomuar pėr Shtamadhori nė Turqi dhe Gjermani. Ish shefi i Shtabit tė Shtamadhorisė nė kohėn e Monarkisė. Vdiq nė burgun e Burrelit, mė 1958.

SELAUDIN TOTA,‑ diplomuar pėr fizikė bėrthamore nė Itali. Ish deputet. Ekzekutuar, mė 1947.

SABAHETE KASIMATI,‑ diplomuar pėr shkenca biologjike nė Itali. Ekzekutohet, mė 1951.

MUSINE KOKALARI,‑ diplomuar pėr letėrsi nė Itali. Krijuese e PSDSH, mė 1943. Vdes pas 38 vjetėsh nė internim. Autore e disa librave.

ENGJĖLL ĒOBA,‑ diplomuar pėr jurist nė Itali. Vuajti 25 vjet burg.

VISARIAN XHUVANI,‑ kryepeshkop i Kishės Ortodokse Shqiptare. Diplomuar pėr teologji nė Athinė. Vdiq mė 1965, pasi vuajti 25 vjet burg.

PATER MESHKALLA,‑ diplomuar pėr teologji nė Itali dhe Poloni. Ish drejtori i gjimnazit franēeskan nė Shkodėr. Poet e prozator. Vdiq pasi vuajti 30 vjet burg.

HAFĖZ ALI KORĒA, diplomuar pėr teologji nė Turqi. Publiēist dhe autor i disa librave me pėrmbajtje fetare dhe filozofike. I burgosur dhe i nternuar.
* * *
Prof. Dok. LOCI, njė ndėr kirurgėt mė tė dėgjuar dhe tė shquar nė Itali dhe Evropė. Ekzekutohet, mė 1946.

Prof. Dok.. ZUBER, gjeolog me famė botrore, me origjinė polake. Zbuluesi i vendburimeve tė naftės nė shumė vende tė botės. Nė Shqipėri ka zbuluar disa vendburime nafte nė Kuēovė dhe Patos. Vdes nga tortuarat nė burgun e Tiranės, mė 1947.

keta emra nuk mjaftojne, do te sjell edhe shume te tjerė!!!
Neper Kongreset shqiptare , Enveri thoshte "rrofte diktatura e proletariatit" kjo shifet edhe ne shume linqe ne youtube.. pta nese rron diktatura e proletariatit, ate e beri te rroj vet Diktatori Enver Hoxha.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 8th February 2008, 19:43Komunizmi ne Shqiperi nuk ishte produkt shpirteror, ai erdhi tek ne si nje infektim i sllavo-komunisteve te Rusise dhe te Beogradit.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 24th February 2008, 13:58

besoj se enveri tash e njohin te gjithe vetem atyre qe nuk duan ta pranojn realitetin qe kishte regjimi i tije ,ishin kohe kur nji pjes e madhe e kombit nuk e dinte por edhe nese edinin ,nga inati i shkaut nuk ja pranonijn te kqijat qe kishte enveri dhe kishte veprue ,erdhi koha sod te ndahet shapi nga shqeri ,keshtu qe duam apo nuk duam enveri mbeti nji diktaore i kohes 50 vjeqare ,por duhet ta dijem dhe duhet ta perhapim ato qe kishte ne demin e ketij kombi ,duhet te mos i mbesin ne arkiv asnji qe beri ne dem te kombit shqipatre ,enveri per mua mbete nji person qe mbi te gjitha i dha relevant unit te tije qe sfidonte ter ata qe ishin me te zgjuar se aj apo ju rrezikonte fronti i tije me enveri do te ishe mire nese ne goje do te kishe emrin enver mbi prindin mbi femijen mbi zotin duhej te ishte enveri stalinizmi dhe leninzmi dhe besa nji kohe te tjate edhe tito ,keshtu mendoj qe enveri ishte nji pansllavizem per kombin tone per periudha te gjata ,
ne nga e kalumja duhet te kemi shum mesime ,na presin shum pune per ta ndertue ate qe rrenoj ky krezi ,ky mendje shkurte dhe sod me ne fund nji mase e madhe e din kush ishte enverizmi ka vetem disa qapkenje qe e perkrahin jan disa magalloman qe e duan ende ,por edhe atyre nji dite perdja do ju hiqet nga truri dhe nga syri .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th February 2008, 14:19

Mbrem pata musafirė nga Shqiperia,

Patjeter se te rri me ta e mos te na lidhe tema e Enverit nuk ka mundesi,
refereni i tyre eshte zakonisht:

"kurr barkun buk s'e kemi ngopur"

"9 muaj buka e misrit na ka shoqeruar e tre muaj buka e grurit, kete te grurit e kursenim, e ternim ne diell, e fusnim ne thasė dhe gjate dimrit e hanim"!!!!!

"te punosh nga agu mengjesit ne koperativė e deri ne mbremje, me 750 gram buk misri nuk ia dilshim lehte, serbe ishte udheheqja e koperatives, por serbet e kalonin me mire se ne dhe ata se paku nuk hanin buke misri"!

"po na vinin motrat e martuara apo ndonje musafirė, deshej qe vet te mos hanim e atyre t'u ipnim me ngrane meqe na kishin ardhur ne konak"

"duke shpresuar se vitet qe vijne na sjellin dite me te mire, me kujtohet viti 80 kur na i moren te gjitha , edhe bagetinė"!!!!!

Pra turpet e enverit jane te paskajshme, diktator i flliqur kunder popullit te tij!Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 4)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi