Forumi Zeri YT! » Shkencat sociale » Filozofi dhe Psikologji »
Thenie per femrat...

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 6th February 2008, 01:44

cka thon per femrat??/

1)kush eka gruan ebukur duhet teket shum sy!!!2)femrat jan si portokallet ,ku me te bukurat jane rralle her me te mirat!!
3)femra eshte si hije,po endoqe te iken ,po ike te ndjek!!!!!
4)syt me te bukur jan te nje femre qe merr dhurat,sa me erendesishme dhurata ,aq me te bukur syte!!!

5)femra esht nje sfer epafund,qendra ese ciles esht kudo ,dhe perimetri asgjekundi!!!

6)prej gruas se ndar,dhe prej mallit te wjeter duhet te heqesh dore!!!

7)ka dy lloj femrash,eshte nje cmenduri ta martosh njeren ,e mekat tjetren!!!!

8)gruan pasuria eben te shthurrur,pasuria te dyshimt,ndersa shemtimi te urryer!!!

9)femrat dhe parfumet jan te holla(subtile)andaj duhet mbajtur mbyllur!!!

10)te duash vetem femrat ebukura,ete supotosh librat e keqinj,kjo eshte nje shenje dekadence!!!!


11)femrat jan bere per tu martuar ,eburrat per te qen beqar,ketu eshte burimi ite gjith te kqijave!!!

12)nje burr mund te jeti lumtur me cdo femer ,,,per sa koh ai nuk edo ate!!!! lol!
13)burrat embajn zemren ne sexin e tyre,grat embajn sexin ne zemren e tyre!!! PerqeshShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 6th February 2008, 12:39

Po deshe tė hakmerresh kundėr njė gruaje, lėvdo nė sytė e saj njė grua tjetėr.
Frashėri
Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.
Balzaku
Kėrko femrėn qė tė pėlqen ty, e jo tė tjerėve.
Rumune
Ekzistojnė vetėm dy lloje femrash: ato qė flasin gjithmonė dhe ato qė nuk heshtin kurrė.
Uajldi
Tė femra gjithēka ėshtė zemėr, bile edhe koka.
Rihteri
S'ka njeri qė gruas sė vet i duket i menēur.
A.Dode
T'ia besosh fshehtėsinė gruas ėshtė njėsoj si t'i fshehėsh tė hollat nėn xham.
Publie Sir
Topat nė luftė e femrat nė shtėpi gjithmonė thonė fjalėn e fundit.
DeGoli
Ata qė gjithmonė flasin mirė pėr femrat, nuk i njohin mirė. Ata qė gjithmonė flasin keq pėr ato, nuk i njohin fare.
Lebruni
Femrat klithin kur e shohin miun, ndėrsa qeshin kur shohin ujkun.
Montepji
Kur ėshtė fjala pėr femra, gjėja mė e rrezikshme ėshtė se s'mund tė jetohet me to, por as pa ato.
Bajroni
Ajo qė na tėrheq te femra, rrallė edhe na lidh me tė.
Kolinsi
Gratė duhet tė jenė tė dashuruara, nė qoftė se duan tė mbesin tė bukura.
Bajeri
Asnjė grua, qė kur ekziston bota, nuk ėshtė martuar nė heshtje.
Konfuēi
Po tė kishim pritur tė takojmė gruan ideale, do tė kishim kaluar tėrė shekullin nė pritje.
Pitigrili
Heshtja ėshtė ari i vetėm qė kanė femrat.
Volteri
Ekziston vetėm njė mėnyrė qė tė duhen shumė gra: nga tė gjitha tė dashurosh vetėm njė.
Deveji
Gruaja duhet tė jetė lodėr, e pastėr dhe e lėmuar si guri i ēmuar, e ndriēuar me tė gjitha virtytet e njė botė qė ende nuk ėshtė kėtu.
Niēe
Heshtja dhe modestia janė stolia mė e bukur e gruas.
Euripidi
Gruaja ėshtė dėrdėllisėse dhe gėnjeshtare.
Taso
Nuk ka grua qė me kohė nuk do tė lėshojė pe.
Lili
Femra qė dashuron, nuk plaket shpejt.
Gorki
E metė themelore e personalitetit tė gruas ėshtė mungesa e ndjenjės pėr drejtėsi.
Shopenhatteri
Nė mes tė po-sė dhe jo-sė sė gruas unė nuk do tė guxoja tė ngulja as gjilpėrėn.
Servantesi
Eshtė rrezik i madh tė takosh femrėn qė tė kupton plotėsisht. Kjo gjithnjė pėrfundon me martesė.
Uajldi
Femrat nuk ta falin mossuksesin.
Ēehovi
Kur flisni me femrėn, dėgjoni para sė gjithash se ē'ju thotė me sy.
Brezhina
Ai qė nuk beson nė femrėn e vet tė vėrtetė, kėtė e bėn nga dyftyrėsia.
Fildi
Duhet tė ruhemi nga gratė engjėllesha, sepse njeriu nė fund gjithmonė martohet me ato dhe shkon drejt e nė ferr.
Moriaku
Askush s'flet ashtu si gruaja, gjėra njėkohėsisht tė ēiltėrta dhe tė thella.
Hygo
Fija e flokut tė njė gruaje ka mė shumė fuqi se gjashtė kuaj.
Shqipe
Gratė asnjėherė nuk e vėrejnė atė qė ne bėjmė pėr ato: pėrherė dallojnė atė qė nuk e bėjmė.
Kurtleni
Sikur natyra tė kishte krijuar ashtu si e bėn moda, femra nuk do tė ishte e lumtur.
Lespinase
Vajzat dhe gotat gjithnjė janė nė rrezik.
Nesini
Femrės i plaket sė pari fytyra,e pastaj zemra.
Mazhuraniqi
Femra e ndershme nuk mund ta pranojė gabimin qė nuk e ka bėrė.
Gitri
Tė gjitha gratė janė gjakpirėse.
Petronie
Gruaja ėshtė si qyteti: pėr ta pushtuar ėshtė shumė lehtė, pėr ta ruajtur ėshtė shumė vėshtirė.
Berto
Stili ka njė gjini, gruaja njihet me njė fjalė.
Marivo
Ka gra qė nuk duan t'u shkaktojnė vuajtje shumė burrave pėrnjėherė dhe dėshirojnė qė kėtė t'ia bėjnė vetėm njėrit: ato janė gra besnike.
Kapi
Gratė nuk zbukurohen aq shumė pėr meshkujt, sa kundėr grave.
Goldoni
Gruaja e menēur lejon burrin tė bėjė atė qė i pėlqen asaj.
Ulmani
Gruaja ėshtė enigmė, qėllimi i saj ėshtė fėmija.
Niēe
Askush nuk e njeh mė mirė njeriun se sa gruaja, e clia nuk e do mė.
Preveri
Gruaja mbetet pa fjalė vetėm kur puth.
O'Henri
Femra ėshtė nė gjendje qė nga asgjėja tė bėjė tri gjėra: kapelėn, sallatėn dhe skenėn bashkėshortore.
Tueni
Femrat mendojnė si mbretėrit, se tė gjithė u kemi borxh.
Balzaku
Nuk ėshtė e rendėsishme ēfarė thonė gratė, e rendėsishme ėshtė ēfarė heshtin.
Rilke
Vetėm e dhėna se gruaja ma zgjati dorėn ėshtė epokė nė jetėn time.
Dostojevski
Merrnie gruan, e cila nuk beson atė qė dashuron.
Valeri
Gratė janė paradoksi mė i madh nė jetėn time. Vetėm atėherė kur mė largohen, mė bėhen miq tė mirė.
Runi

Sikur gratė tė dinin sa ankohemi pėr to, shumė mė herėt do tė na braktisin.
Knzani
Gratė, pėr tė cilat dashuria ėshtė gjithēka, gjithnjė janė naive.
Zilahu
Nė qoftė se sopata nuk pret, mund tė farkohet, por nė qoftė se gruaja nuk do, asgjė nuk tė ndihmon.
Gorki
Sikur femrat tė udhėhiqnin botėn, ato do t'i flaknin tė gjitha armėt, pėrveē gjuhės.
Guholski
Femra e dashuruar nuk i frikėsohet ferrit, por nuk e dėshiron as parajsėn.
Fransi
Femrat nuk janė krijuar qė tė jenė tė kuptueshme, por tė jenė tė dashuruara.
Parkeri
Femra duhet ta ruajė trupin si pasurinė, nė qoftė se dėshiron qė mashkulli tė ndihet si gjurmues i arit.
Formani
Luleve u nevojitet dielli, kurse femrave dashuria.
Li Tai Po
Femrat janė si gjeneralėt: atyre nuk u intereson ē'humbje u ka kushtuar njė fitore.
Mimbo
Femrat e bukura u nevojiten vetėm dashnorėve dhe fotografėve.
Pikaso
Femra ėshtė nė gjendje tė jetojė qoftė edhe nga njė kompliment i vetėm.
Morgani
Femrat janė shumė tė dobėta sa tė mos keqpėrdorin dobėsitė e veta.
Zafari
Edhe kur ju pranon, edhe kur ju refuzon, femra ėshtė ēdoherė e lumtur qė e adhuroni.
Saksi
Femrat dashurojnė fitimtarėt, andaj i lejojnė edhe t'i pushtojnė.
Novalisi
Gruaja jashtė familjes ngjan me perandorinė e rrezikuar.
La Valeta
Njė gjė ėshtė e ditur: gratė e sjellshme janė edhe bashkėshorte mė tė rrezikshme.
Laube
Mė mirė tė biesh nė duar tė vrasėsit, sesa nė ėndrrat e gruas epshore.
Nife
Shumica e grave mė lehtė e kuptojnė martesėn pa dashuri, sesa dashurinė pa martesė.
Valeri
Nuk ka rrobė qė i rri mė keq gruas, sesa dėshira pėr t'u bėrė e urtė.
Luteri
Kur gruaja bėhet shkencėtare, atėherė diēka nuk ėshtė nė rregull.
Nife
Gratė mund tė japin aq miqėsi sa kanė huazuar nga dashuria.
Sfinoza
Kush ka vetėm njė grua, i ka tė gjitha gratė. Kush i ka tė gjitha, nuk ka as edhe njė.
Spanjolle
Nuk ka grua nė botė qė nuk dėshiron tė shkaktojė njė konflikt, sado i vogėl qoftė.
Kanti
Thirreni gruan si tė doni, por asnjėherė jo si nėnė.
Franceze
Tek zgjedhja e grave, si dhe nė planet ushtarake, vetėm njė gabim do tė thotė humbje fatale.
Midėltoni
Mos i thoni gruas se ėshtė e bukur. Thuajini se ėshtė ndryshe nga tė tjerat dhe do t'ju hapen tė gjitha rrugėt.
Renardi
Vetėm gruaja mund tė qajė dhe tė qeshė pėr tė njėjtėn aryse.
Molieri
Gratė e bukura kurrė nuk dyshojnė nė inteligjencėn e vet, por gratė inteligjente ēdoherė dyshojnė nė bukurinė e vet.
Dankani
Graja duhet tė bėhet shėrbėtore, e jo zotėri.
Zafari
Fatkeqėsi e madhe ėshtė t'i takosh gratė qė ende nuk i njeh mirė.
Moriaku
Disa gra janė si cigarja e ndezur: nė qoftė se nuk e kap nga ana e duhur, digjesh.
Tuholski
Asnjėherė nuk jam martuar, sepse i respektoj shumė gratė.
Sordi
Jeta e gruas ėshtė e zbrazėt, nė qoftė se nuk e plotėson dashuria.
Stoni
Nė qoftė se njeh vetėm gruan tėnde qė do, njeh tė gjitha gratė.
TolstoiKur nuk janė mė objekt pėrgojimesh, gratė fillojnė vetė tė marrin nėpėr gojė.
Augeri
Njė nuse e re pa burrė nė shtėpi ėshtė mė keq se njė ushtri pa gjeneral, ose njė fortesė pa komandant.
Servantesi
Gratė i ka bėrė llafazane pushteti i burrave, qė ua ka rrėmbyer gjithēka, pėrveē gjuhės.
Xoxa
Nė ēdo rast nderonie gruan, sepse ajo ėshtė edhe nėna juaj.
Guareski
Grua ideale ėshtė ajo qė, edhe pse s'ju qėndron besnike, kujdeset pėr ju aq shumė si t'ju kishte dashnor.
Askardi
Kush mund ta udhėheqė njė grua, mund tė udhėheqė njė popull.
Balzaku
Po tė mos frynte era nė det nuk do tė kishte stuhi, por edhe anija nuk do tė lėvizte. Po tė mos ishte gruaja nė botė, asnjėri nuk do tė ishte i mjerė, por nuk do tė ishte as njeriu.
S. Frashėri
Kur njė grua dėshiron rastėsisht ta konsiderojnė tė menēur ajo me njė gjest kėsisoji vetėm e dyfishon budallallėkun e vet.
Roterdami
Femra gjithmonė mbetet fėmijė e madhe.
Ruso
Sa tė pėrshtatshme do tė ishin gratė sikur tė mė dėshironin tė jenė fatlume me ēdo kusht.
Ashardi
Femrat e dashuruara i falin me lehtė indiskrecionet e mėdha, sesa tradhėtitė e vogla.
Grasi
Natyra e femres nuk ėshtė krijuar pėr dėshirėn e ēastit, por pėr gėzimin e pėrjetėsisė sė njerėzimit.
Xoxa
Para femrės sė bukur dhe para parave tė shumta nuk ka frenim.
Gaga
Femrat dėshirojnė tė bėhen tė barabarta me kusht qė tė drejtat e tyre specifike tė pėrforcohen mė tej.
Ozborni
Femra shpesh i kushton mė tepėr rėndėsi faktit si e shikojnė atė qė ajo e do, sesa faktit sa sheh ajo.
Stendali
Femra ėshtė person qė nuk di tė luajė asnjė lojė, por qė fiton gjithmonė.
Mashkulli i vėrtetė dėshiron rrezikun dhe lojėn. Pėr kėtė arsye e do gruan si lodrėn mė tė rrezikshme.
Niēe
Dėshironi tė dini a janė meshkujt inteligjentė burra tė mirė? Por, e dashur zonjė, meshkujt inteligjentė nuk martohen.
Xheromi
Disa meshkuj kanė atė qė e kanė merituar, tė tjerėt janė tė pamartuarit.
Valeri
Mashkulli, kur fejohet, ėshtė si muaji maj, kurse kur martohet si muaji dhjetor.
Shekspiri
Pse njeriu tė mos e dojė gruan e vet, kur edhe ashtu i do gratė e tjera.
Dyma
Mashkulli mund tė jetė fatlum me ēdo femėr, derisa nuk e dashuron.
M.Kolinsi
Pėr femra duhet t'u flitet vetėm meshkujve.
Niēe
Meshkujt dinė vetėm tė mendojnė, kurse femrat kuptojnė, por nuk mendojnė.
Tagora
Mashkulli mund tė hasė grua, e cila nuk ka pasur asnjė lidhje dashurie, por rrallė has ndonjė, e cila ka pasur vetėm njė lidhje.
La Rosh*****o
Femrat dashurojnė sa munden, meshkujt sa dėshirojnė.
Grafi
Femra me tė kaluar dhe mashkulli me tė ardhme nuk janė kombinim i keq.
Fonda
Arin e provojmė me zjarr, gruan me ari, kurse mashkullin me grua.
PitagoraShiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 18:27

Thėnje shumė tė rėndėsishme flm,elma dhe Linux qė i sollėt kėtu.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 6th February 2008, 18:39

Pas cdo burri te sukseshem fshihet nje grua e fuqishme.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th February 2008, 19:51

femra e mire i rrin nji burri te keq .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 20:03

Respekt per femrat se jane Nenat dhe motrat tonaShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 6th February 2008, 20:05

femra simbolizon shum ,shtepija eshte femer ,nena shqiperi femer ,pamavarsija femre cdo gje lidhet me femren keshtu femra eshte krenarija jone ,eshte nena jone .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 6th February 2008, 20:41

Kur nje femer te flet pa pushim, buzeqesh por mos e degjo.
Nje grua e zgjuar dhe me kulture nuk mund te jete nje amvise emire.
Mund te martohesh me nje bukuroshe por, mos harro se je duke ecur mbi litar.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 6th February 2008, 20:52

Tė mėsohemi tė ecim nė litar,por lutem tė mos na lėshoj,mund tė thyaj kocat apo hundėt,haahaaShiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 10th February 2008, 01:23

Femrat jane aq dinake saqe fusin dreqin ne shishe por jane aq te zgjuara saqe harrojne te mbyllin shishen.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 17:44

Femra e menēur ėshtė pemė jete,dhe i lumtur bėhet kush e mbanė pranė vetes.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 14th February 2008, 20:01

Femra ėshtė mbretėreshė e botės, por skllave e dėshirave.
BalzakuShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 20:05

mirė ke bėrė virusi qė na pėrkujton Balzakun,por pėr kėto mbretėresha duhet plotesuar deshirat,tė mos mbeten skllave.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 14th February 2008, 20:35

mire ke bere qe na perkujton balzakunShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 20:56

thenjet pėr femra janė plot ngrohtėsi dhe nuk pėrmbyllen as me romane,ka shumė tė thuhet pėr engjėllushkat.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 14th February 2008, 20:57

flokt e gjata e ment e shkurta........Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 14th February 2008, 20:59

ka qenė kjo thėnje dikur,tani ėshtė ndryshe,intelegjenca juaj ėshtė nė shkallė tė lartė,mė duhet tė ēmoj shumė femren shqiptare.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 14th February 2008, 21:33

femrat jan bukuria e ksaj bote ,,ok na falni ju meshkuj se ne jem gjithher nrend tpar ..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 14th February 2008, 22:47

Femra eshte si hija. Po e ndoqe, te iken, po i ike, te ndjek.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 14th February 2008, 23:10

pa femren as bota s'do ta kishte asnjė kuptim!Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 9)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi