Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Thashetheme Vip »
Cfarė kanė shkruar mediat kroate pėr Era Istrefin?

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th May 2016, 07:57


Njė portal kroat ‘’Dnevik.hr’’ ka shkruar njė artikull rreth kėngėtares kosovare Era Istrefi.
Titulli ėshtė’’Shqiptarja qė ka ngritur Serbinė nė kėmbė e pastaj ka bėrė botėn pėr vete’’


Ja artikulli i plotė:
Shqiptarja nga Kosova, Era Istrefi, ėshtė ylli i ri botėror qė ka pushtuar top listat.
Pas regjitrimit tė kėngės “Bon Bon”, Era Istrefi as nuk e ka ėndėrruar, qė kjo kėngė do tė bėhet hit botėror. “Kam prit qė njė ditė gjithė bota do ta dėgjojė kėngėn time, po jo kėngėn Bon Bon”, ka thėn kėngėtarja.
Era ka nėnshkruar kontratė me Ultra Rekords dhe B1 Rekords, kėnga ėshtė e dėgjuar 32 milion herė nė You Tube.
Patrick Moxey dhe Major Lazer kanė thėnė se zėri i Erės ėshtė kombinim i Rihannės dhe Sias. “Mendojmė qė ėshtė super kombinimi Rihana dhe Sia, mirė po ajo qė e bėn interesante dhe qė ėshtė unike, ka tė bėjė me faktin se kėnga tė jep pėrshtypjen e Evropės Lindore dhe tingėllon pak orientale. Pėrzėrja e saj shqip dhe anglisht ėshtė shumė e veēantė, kėtė nuk mund tė krahasoni me asgjė nė botė.” shkruan Mejor Lazer.
Moxey beson se ka tėrhequr shumė vėmendjen e artistėve evropiane, siē bėhet me Omi dhe David Guetta nė Amerikė, duke e pėrshkruar kontratėn e saj tė nėnshkruar pėr Ultra si njė hap, qė me tė vėrtetė do ta bėjė atė njė hit nė mbarė botėn.
“Duke pushtuar botėn, Kosova ėshtė bėrė njė objekt i ndarjes. Ajo ka bėrė njė vend nė Tempullin e Krishtit Shpėtimtar tė Kishės Ortodokse Serbe. Videoja shfaqet nė njė kėmishė transparente dhe me tė janė valltarė gjysmė-lakuriq. Kėngėtarja ne spot ėshtė vetėm njė nga shumė blloqe pengues midis shqiptarėve dhe serbėve nė vend tė ndarė. Tempulli ėshtė ndėrtuar nė kulmin e luftės shqiptaro-serbe, 1998 nė Prishtinė, dhe i projektuar nga arkitekti i famshėm serb Spasoje Kruniē. Tempulli nuk pėrfundua kurrė. Kėngėtarja e cila, pavarėsisht nga ndasitė nė vendin e saj, fitoi njė karrierė ndėrkombėtare dhe pėr kėtė ēėshtje thotė: “Jetoni edhe ju ėndrrėn tuaj”, pėrfundon portali nga KroaciaShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi