Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Thashetheme Vip »
Majk nė skenė mė idhullin e tij

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th May 2016, 08:00


Artisti i mirėnjohur francez Maitre Gims ishtė i ftuar mbrėmė nė Tiranė nė njė nga klubet e natės.
Ndėrsa reperi Majk inspirohet nga po ky kėngėtar siq e dimė.
Idhulli i reperit te labelit “Babastars” i plotėsoi njė dėshirė tė madhe Majkit duke e ngjitur nė skenė pėr tė kėnduar bashkė me tė. Pėr Maitre, Majki nuk ėshtė i panjohur pasi nė Francė ai komentohet si shqiptari qė imiton artistin francez nė ēdo detaj, shkruan Blitz.al
Nė mėnyrėn e tė kėnduarit, veshje, komportim madje edhe syzet e diellit. Pak kohė mė parė i ftuar nė njė program radio-televiziv nė Francė Maitre Gims pasi pa vidoklipin e kėngės “Dashni” (qė i ngjan shumė kėngės “Est-ce que tu m’aimes”) tha se Majki ishte pak mė i butė se ai nė mėnyrėn se si kėndon edhe pse prezantuesit duke qeshur i thanė: “Maitre Gims shqiptar, ka miliona klikime duke bėrė si ty”.
Mesa duket Maitre e pėlqen faktin qė ėshtė artist qė adhurohet nga artistė dhe kėtė e vėrtetoi duke e mirėpritur Majkin nė skenė e duke kėnduar bashkė me tė kėngėn “Dashni”.
Majki fillimisht po shijonte nga kati i dytė i clubit performancėn e idhullit tė tij, duke kėnduar ēdo kėngė, e mė pas zbriti pėr t’iu bashkuar nė skenė. Emocionet e bėnė tė stononte pak por pėrpara realizimit tė kėsaj ėndrre besojmė qė Majki nuk e kishte mendjen shumė tek vokali.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi