Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionNumri i fatit

more_horiz
NUMRI JUAJ I FATIT
Si te llogaritni numrin tuaj te fatit.Ndiqni shembullin konkret.
Dita e lindjes:___(vendosni diten e lindjes) psh 26
Muaji: ____(vendosni muajin e lindjes) psh 04
Viti ____(vendosni vitin e lindjes) psh 1946

Bejme mbledhjen vertikale te nr 26
+ 04
+1946 1976
Bejme mbledhjen horizontale te nr: 1+9+7+6=23
Mbledhim shifrat nje nga nje: 2+3=5 (Pra numri i fatit eshte 5)
Ps:Nqs nr del 10-> 1+0=1

Nr i fatit 1
Nismetari-Intelektual+mashkullor
Trupi qiellor:Dielli
Jeni nismetar ne celjen e rrugeve te reja,udheheqes i lindur i njerezve.Keni nje natyre pozitive dhe individualitet te fuqishem.Ju jeni gjithmone ne timonin e anijes se jetes.Nuk u sherbeni me kenaqesi te tjereve dhe nuk u nenshtroheni asnjehere.Jeni krijues dhe origjinal.Keni brenda vetes tuaj njefare agresiviteti qe ju jep force t’i ktheni idete ne realitet.
Ambicja dhe synimi drejt suksesit jane fjalet kyce te jetes suaj.Jeni te motivuar shume per te arritur synimet qe i keni vene vetes.Nuk prisni asgje falas.Jeni i gatshem te punoni der ne stermundim dhe te perparoni vazhdimisht.
Aftesia juaj per te udhehequr njerezit u imponohet atyre gjithmone;qofte kur jeni kreu i nje familjeje;qofte i nje veprimtarie;gjithnje pranohet te jetohet me kenaqesi nen zgjedhjen tuaj.Mund te kombinoni ne menyre te perkryer vullnetin me besimin.
Nqs gjerat nuk zhvillohen ne perputhje me deshirat tuaja jeni i prirur te ktheheni ne diktator dhe te veproni flake per flake.Jeni kritik dhe kerkoni shume e me shume nga njerezit qe iu rrethojne dhe e keni te veshtire te pranoni kritikat qe ju bejne te tjeret.Kjo ndodh se ne brendesi te shpirtit tuaj jeni jashtezakonisht te ndjeshem,ndonese ne pamje te pare e fshihni kete.
Ndiqni impulset fisnike te shpirtit tuaj!


Nr i fatit 2
Ai qe ndihmon te tjeret:sentimental dhe femeror
Trupi qiellor:Hena

Ate qe deshironi do ta siguroni pa qene nevoja te ngulmoni dhe kjo ne saje te dy tipareve te rendesishme te karakterit tuaj:taktit dhe diplomacise.
Fjala celes e jetes suaj eshte bashkeveprimi.Keni me shume suxes kur punoni bashke me te tjeret sesa i vetem.Jeni vecanerisht i afte per te kryer detyra te veshtira dhe kur ideja origjinale seshte juaja.
Ajo qe ju bezdis ne menyre te vecante eshte mungesa e harmonise,konfiktet dhe mosmarreveshjet e te gjitha llojeve ndermjet njerezve.Keni ne vetvete nje force terheqese te natyrshme dhe nje ndjenje dhembshurie per te tjeret-dy tipare keto qe ju bejne nje mik ashtu sic duhet;nje kryetar familjeje ideal dhe i aferm qe te vjen gjithnje ne ndihme.
Nuk jeni agresiv,nuk merrni asgje me force.Atehere kur ndiheni mire perhapni rreth vetes magji dhe dispozite te mire.Simbol i vjeter i nr 2 eshte shpirti,sepse u jepni jete formave te vdekura.
Pikerisht ngaqe jeni nje njeri sentimental,kjo ndikon pozitivisht ne mjedisin qe ju rrethon,ateher kur ndiheni mire.Mos harroni se keni po aq ndikim te te tjeret edhe atehere kur dispozita juaj eshte e keqe.Per kete shkak mund tiu marrin dhe per kapricoz.
Perdorni taktin dhe diplomacine ne menyre sa me te efektshme!


Nr i fatit 3
Artisti-Ligji i dashurise
Trupi qiellor:Jupiteri

Jetoni duke plotesuar cdo gje vet.Aspektet shpirterore do te luajne gjithmone nje rol me rendesi ne jeten tuaj.Jeni i prere ti shikoni gjerat ne menyre te qarte dhe te hapur. Kur behet fjala per dicka te kendshme dini t’i gezoheni me te vertete kesaj gjeje.
Keni nje strukture te shumanshme qe nuk haset shpesh:jeni i pajisur me aq shume prirje sa e keni te veshtire te zgjidhni nje te vetme dhe ta coni ate deri ne fund.Gjate gjithe kohes perpiqeni te shpreheni ne nje menyre ose ne nje tjeter.
Mesoni me lehtesi dhe shpejt,pothuajse pa u sforcuar fare.Megjithate nuk jeni teoricien pasi nuk thelloheni asnjehere ne nje fushe te vetme.
Jeni njeri i shoqerueshem dhe i kendshem,prandaj e keni te lehte te beni miq.Shumica e njerezve qe ju njohin ju pelqejne shume.Personat qe nuk ndajne te njejtat mendime me ju mund tiu marrin per te siperfaqshem,sepse dini nga pak per shume fusha dhe i shrehni keto njohuri me indiference.Entuziazmi juaj eshte ngjites,por nuk mbetet per nje kohe te gjate i lidhur mr nje subjekt te caktuar.
Nuk ngrini krye kunder fatit.Ju perpiqeni te ecni ne rrugen tuaj.Mprehtesi dhe natyra juaj shume vrojtuese mund tiu beje te jeni ndonjehere shume kritik dhe mund te ndodhe te beni ndonje koment sarkastik.
Dashuria eshte nje faktor thelbesor ne jeten tuaj.Ne periudhat kur duhet te jetoni a t’i zgjidhni gjerat pa ndonje partner jeta ju duket monotone.


Nr i fatit 4
Konstruktori-Pune dhe organizim
Trupi qiellor:Saturni

Fjalet kyc ne jeten tuaj jane barazia dhe drejtesia.Ndertoni gjithmone mbi themele te shendosha dhe te sigurta si per ju ashtu dhe per te tjeret.Gjate gjithe jetes punoni,cka iu jep kenaqesi.Karakterizoheni nga nje durim i vecante si dhe nga deshira per tu ardhur ne ndihme te tjereve.
Armet tuaja jane metodika dhe logjika.Jeni i afte te zgjidhni nje problem hap pas hapi.
Jeni nje mik i besueshem tek i cili mund te mbeshtetesh kurdohere.Ndonjeher rrezikoni te mbeteni i vecuar,per shkak te mendimeve konsevatore.
Ndonjehere ju ndodh te mbivleresoni nje fakt jo fort te rendesishem dhe largoheni nga objektivi tuaj kryesor.Shume here eshte pune me mend te notoni ne kahun e rrymes,ne vend qe te perpiqeni t’i ndryshoni kursin asaj.Nese shmangni perpjekjet per tu imponuar te tjereve mendimin tuaj,mund te menjanoni pakenaqesite qe iu dalin rruges.
I plotesoni detyrimet tuaja me ndergjegjshmeri dhe nuk druheni nga pergjegjsia qe ju ngarkojne te tjeret.Kudo ku kane nevoje per ju aty e keni vendin.
Keni nje prireje per tua lehtesuar te tjereve suksesin,po kujdes mos lejoni tiu shfrytezojne!


Nr i fatit 5
Ai qe shkruan-Grumbullimi i pervojave
Trupi qiellor:Merkuri

Jeni nje natyre “merkuriane”:gjithe fantazi,inteligjence,perpikmeri,entuziazem dhe energji.Per ju jeta eshte joshese,ngacmuese dhe plot me aventura.E perjetoni ekzistencen ne menyre te ndergjegjshme dhe ju pelqen qe ta zoteroni.Ndryshimet e vazhduashme qe perjeoni jane ne perputje me natyren tuaj.Gezoheni me veprimtarite e cilitdo lloj dhe ju keni kenaqesi te jeni ne qender te vemendjes se nje grupi.
Liria eshte nje e drejte juaja qe ne lindje.Nuk lejoni qe asnje dhe asgje tua cenije te drejten pr te jeuar ne liri.Kuptohet mund te jeni ndonjehere si kokeforte,kur ndokush perpiqet tu jape ndonje keshille.
Udha juaj ne kerkim te fatit eshte nje rruge e pafund e dispozitave te mira,e humorit,e fantazise de gezimit.Sigurisht keni dhe castet tuaja te veshtira,sepse jeni me bote te pasur shpirterore dhe inteligjent,si dhe nje mjeshter i persosur i perdorimit te fjaleve.Mund te arrini kulmin ne cdo profesion,per sa kohe qe veprimtaria juaj te mbeshtetet ne pasurine e fjalorit ose aftesine oratorike.
Shumanshmeria juaj mund te behet shkak edhe per te hasur ne vashtiresi pasi kapeni pas temave,ku nuk jen fort kompetent,ose te beni verejtje thumbuese ne adrese te dikujt me pak te afte se ju.
Keni njefare prirje per te mos qene konsekuent,por mund te vleresoheni pozitivisht sepse beni perpjekje per te ndryshuar pikepamjet tuaja,kur risite dhe progresi vertetojne se mendimet e vjetra s’jane te vlefshme.Ju piqeni njekohesisht me ndryshimet!


Nr i fatit 6
I dashuruari me njerezit-Te nxenit
Trupi qiellor:Venusi

Keni ideale fisnike ne jete dhe synoni te arrini qellime te larta.E konsideroni detyre kryesore t’u frymezoni te tjereve nje filozofi ekzistenciale pozitive.Qellimi juaj eshte te siguroni drejtesi.
Bukuria dhe harmonia jane njelloj te rendesishme per ju,si ajri qe thithni.Para se gjithash kujdeseni te siguroni ne shtepi nje klime lumturie,pastaj ne mjedisin tuaj me te afert dhe vetem pasi ketu eshte krijuar nje atmosfere lumturie e drejtoni vemendjen tuaj te bota qe ju rrethon.Gjithcka qe eshte e ashper,vulgare pa gusto e ndjeni pothuajse si nje dhembje fizike.
Dashuroni thellesisht artin dhe muziken.Te mirat materiale jane te rendesishme per ju ne ate mase qe ato t’iu garantojne sigurine.Nisur nga kjo perpiqeni t’i siguroni ato per tu mbrojtur nga dukurite negative.
Altruizmi qe ju arakterizon ben qe te jeni nje keshilltar i shkelqyer per te rinjte ose nje njeri i besuar per te moshuarit.Veproni me lavderime,jo qortime.Ju ngarkojne vazhdimisht me ndonje pergjegjsi.
Perjetoni nje gezim shume te madh,kur arrini synime qe kane rendesi jetesore per ju,gezim qe mund te kete vetem nje njohes dhe dashurues i njerezve si ju!


Nr i fatit 7
Mistiku-Ligji i kultures
Trupi qiellor:Urani

Jeni nje person me strukture meditative,analitike.Duke qene shume i matur kerkoni vazhdimisht substratin qe mund te fshihet pas cdo gjeje.
Aftesia juaj per te medituar ju udheheq drejt menyrave te vjetra te te kuptuarit,por edhe drejt njohurive te reja ne te njejten kohe,dhe vecanerisht drejt pergjigjeve me natyre mistike.Nje rol i rendesishem ne jeten tuaj eshte roli i atij qe ndihmon,sheron dhe pakeson vuajtjet.
Menyra juaj per te qene paksa i rezervuar ju ngre ne syte e te tjereve.Vetem nje njeri te cilit nuk i shpetojne hollesite ju kuoton ne te vertete.
Shperndani vazhdimisht dinjitet te natyrshem perreth jush pavaresisht nga pozita qe keni ne jete.Kudo qe ndodheni njerezit kane vetvetiu respekt per ju.
Te hartoni dhe te shpikni jane mjetet tuaja krijuese,qe ju ndihmojne dhe te siguroni vlera materiale.
Do t’iu duhe te mesoni disa leksione te veshtira ne jet,sepse ndonjehere do tiu duhet te perballoni shume pengesa dhe zhgenjime,por me vone mund te keni perfitime si rrjedhim i ketyre prvojave.
Per shkak te kendveshtrimit tuaj filozofik per jeten dhe prirjes ndaj misticizmit,e konsideroni jeten tuaj si provokimin me te madh,qe meriton te analizohet,te kuptohet dhe te zoterohet.


Nr i fatit 8
Mbledhesi i fryteve-Drejtesi dhe durim
Trupi qiellor:Marsi

Fushat kryesore ku do te mblidhni fryte te begatshme ne jeten tuaj jane fushat studimore,te shkences dhe organizative.
Keni cilesite e nje njeriu qe me pune mund te realizoje jashtezakonisht shume.Jeni i afte,i palodhur dhe karakterizoheni nga nje kombinim i besimit me vullnetin qe do t’iu ndihmoje te siguroni nje jete plot suxese dhe lumturi.
E kuptoni shume mire natyren njerezore.Tregoni mirekuptim per dobesite njerzore dhe jeni i gatshem te perdorni forcat tuaja per te permiresuar sado pak shanset e te tjereve.
Keni nje autoritet te lindur,te cilin nuk e impononi.E perdorni kete autoritet ne menyre te tille qe te tjeret te mos kene ndjesine qe u jane nenshtruar ndonje trysnie.
Qofte sikur te aktivizoheni ne ndermarrje industriale,qofte ne te tjera kryesisht me karakter filantropik gjithmone do te vleresohen cilesite tuaja prej drejtuesi.
Keni nje pike te dobet:Kur jo cdo gje shkon ne menyre te persosur,kur te tjeret ju duken te ploget keni prirjen qe ne situata stresi te ktheheni ne diktator.Duhet te mesoheni qe t’i ekonomizoni forcat.
Karakterizoheni nga nje kuraje e vecante.E kuptoni qe me anen e ligjin e disiplines,qe do tiu ndihmoje te mbani ne fre forcat e erreta qe zoteroni.
Nje pjese e madhe e perpjekjeve tuaja perqendrohet te te mirat mteriale,prandaj dhe suxesin me te madh ne jete do ta keni po te merreni me gjera praktike.


Nr i fatit 9
Metafizikani-Fati
Trupi qiellor:Neptuni

Jeta juaj karakterizohet nga synimet me te larta dhe idealet me fisnike.Etja juaj per te mesuar eshte shume e madhe.Ne rrugen e kuptimit te gjerave ndeshni vazhdimisht okultizmin dhe dukuri psikike ose parapsikike.
Sherbimi ndaj te tjereve ose kujdesi qe ata te mos privohen nga sherbimet jane fjalet celes ne jeten tuaj,sepse e dini qe cdo gje qe beni per te tjeret do te kthehet ne dobi tuaj.Jeten e keni te bushur,te pasur me pervoja dhe nuk merziteni asnjehere.
Jeni ne gjendje t’i doni me te vertete te afermit:dhe kjo sepse i pranoni ashtu sic jane dhe nuk pretendoni te jene ndryshe.Kjo dashuri nuk shrihet vetem te familja dhe miqte,por edhe te te panjohurit me te cilet bini ne kontakt.Zemergjeresia dhe persosmeria jane synimet tuaja me te larta dhe beni perpjekje qe tu afroheni atyre.
Ndjeshmeria juaj e madhe dhe aftesia per te depertuar ne situaten e te tjereve ben qe te reagoni lehtesisht nen ndikimin e faktoreve si:atmosfera,mjedisi,ngjyrat,timbri i zerit,muzika.Ju i merrni seriozisht dhe detajet me te vogla dhe jeni vazhdimisht nen ndikimin e dukurive psikike.Kendej vjen dhe prirja juaj qe ta ndieni veten ose “ne qielin e shtate” ose “thellesisht te deshperuar”.
Liberalizmi dhe liria jane fjalet celes te jetes suaj.Perpiqeni ta jetoni jeten pa e nderlikuar ekzistencen.Ju e dini mire se pa shume bagazhe mund te udhetohet me lehte!

descriptionRe: Numri i fatit

more_horiz
Nr i fatit 7
Mistiku-Ligji i kultures
Trupi qiellor:Urani

Jeni nje person me strukture meditative,analitike.Duke qene shume i matur kerkoni vazhdimisht substratin qe mund te fshihet pas cdo gjeje.
Aftesia juaj per te medituar ju udheheq drejt menyrave te vjetra te te kuptuarit,por edhe drejt njohurive te reja ne te njejten kohe,dhe vecanerisht drejt pergjigjeve me natyre mistike.Nje rol i rendesishem ne jeten tuaj eshte roli i atij qe ndihmon,sheron dhe pakeson vuajtjet.
Menyra juaj per te qene paksa i rezervuar ju ngre ne syte e te tjereve.Vetem nje njeri te cilit nuk i shpetojne hollesite ju kuoton ne te vertete.
Shperndani vazhdimisht dinjitet te natyrshem perreth jush pavaresisht nga pozita qe keni ne jete.Kudo qe ndodheni njerezit kane vetvetiu respekt per ju.
Te hartoni dhe te shpikni jane mjetet tuaja krijuese,qe ju ndihmojne dhe te siguroni vlera materiale.
Do t’iu duhe te mesoni disa leksione te veshtira ne jet,sepse ndonjehere do tiu duhet te perballoni shume pengesa dhe zhgenjime,por me vone mund te keni perfitime si rrjedhim i ketyre prvojave.
Per shkak te kendveshtrimit tuaj filozofik per jeten dhe prirjes ndaj misticizmit,e konsideroni jeten tuaj si provokimin me te madh,qe meriton te analizohet,te kuptohet dhe te zoterohet.

descriptionRe: Numri i fatit

more_horiz
7 si 7ta Very Happy

descriptionRe: Numri i fatit

more_horiz
Nr i fatit 9
Metafizikani-Fati
Trupi qiellor:Neptuni

Jeta juaj karakterizohet nga synimet me te larta dhe idealet me fisnike.Etja juaj per te mesuar eshte shume e madhe.Ne rrugen e kuptimit te gjerave ndeshni vazhdimisht okultizmin dhe dukuri psikike ose parapsikike.
Sherbimi ndaj te tjereve ose kujdesi qe ata te mos privohen nga sherbimet jane fjalet celes ne jeten tuaj,sepse e dini qe cdo gje qe beni per te tjeret do te kthehet ne dobi tuaj.Jeten e keni te bushur,te pasur me pervoja dhe nuk merziteni asnjehere.
Jeni ne gjendje t’i doni me te vertete te afermit:dhe kjo sepse i pranoni ashtu sic jane dhe nuk pretendoni te jene ndryshe.Kjo dashuri nuk shrihet vetem te familja dhe miqte,por edhe te te panjohurit me te cilet bini ne kontakt.Zemergjeresia dhe persosmeria jane synimet tuaja me te larta dhe beni perpjekje qe tu afroheni atyre.
Ndjeshmeria juaj e madhe dhe aftesia per te depertuar ne situaten e te tjereve ben qe te reagoni lehtesisht nen ndikimin e faktoreve si:atmosfera,mjedisi,ngjyrat,timbri i zerit,muzika.Ju i merrni seriozisht dhe detajet me te vogla dhe jeni vazhdimisht nen ndikimin e dukurive psikike.Kendej vjen dhe prirja juaj qe ta ndieni veten ose “ne qielin e shtate” ose “thellesisht te deshperuar”.
Liberalizmi dhe liria jane fjalet celes te jetes suaj.Perpiqeni ta jetoni jeten pa e nderlikuar ekzistencen.Ju e dini mire se pa shume bagazhe mund te udhetohet me lehte!

descriptionRe: Numri i fatit

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi