Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
“Policėt nxjerrin me dhunė nga banesa tė moshuarin, 20 efektivė me njė 70-vjeēar”

Share

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th July 2016, 00:13

“Policėt nxjerrin me dhunė nga banesa tė moshuarin, 20 efektivė me njė 70-vjeēar”


Partia Demokratike ka reaguar ndaj videos sė publikuar nė media ku duken policėt qė ushtrojnė dhunė ndaj njė qytetari

Deklarata e PD:

Vetėm pak minuta pasi Edi Rama shpalli sa krenar ishte pėr policinė e tij, dhe foli pėr revolucionin e madh, njė karvan i uniformave tė tij jo vetėm eci pėrpara, por nxori me dhunė nga banesa e tėrhoqi zvarrė njė 70 vjeēar nė mes tė ditės nė Tiranė.

70 vjeēari, nė videon qė po qarkullon nė gjithė mediat, dėgjohet teksa thotė se ėshtė invalid. Ai u bėn thirrje ta lėshojnė, dhe shpreh indinjatėn pėr dhunėn e 20 policėve ndaj njė tė moshuari.

Kjo video ėshtė dėshmia e policisė sė Tahirit dhe Edi Ramės, qė nėn drejtimin e tyre dhunon njė 70 vjeēar invalid, ndėrkohė qė lejon drogėn tė pushtojė vendin e u shėrben bosėve tė trafikut.

Kjo ėshtė policia e Tahirit qė sulmon nė mėnyrė primitive qytetarėt, e ndėrkohė flak nė rrugė 7 oficerė qė prekin pa dashje kunatin e ministrit.

Krerėt e policisė sė Tahirit janė sekserėt e kanabisit.

Krerėt e policisė sė Tahirit janė nė shėrbim tė habilajve, tė Balilit, tė Shullazit, tė bandave e trafikantėve.

Partia Demokratike vlerėson punėn dhe pėrkushtimin e shumė burrave e grave nė uniformė.

Koha po vjen qė ata tė drejtohen nga ligji e interesi publik e jo nga krimi e interesat e tij.

Partia Demokratike do tė shtypė krimin e trafiqet, do tė vendosė dinjitetin e policisė nė vendin qė meriton, dhe do tė garantojė sigurinė e qytetarėve e paprekshmėrinė e tyre.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi