Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

description“Policët nxjerrin me dhunë nga banesa të moshuarin, 20 efektivë me një 70-vjeçar”

more_horiz

“Policët nxjerrin me dhunë nga banesa të moshuarin, 20 efektivë me një 70-vjeçar”


Partia Demokratike ka reaguar ndaj videos së publikuar në media ku duken policët që ushtrojnë dhunë ndaj një qytetari

Deklarata e PD:

Vetëm pak minuta pasi Edi Rama shpalli sa krenar ishte për policinë e tij, dhe foli për revolucionin e madh, një karvan i uniformave të tij jo vetëm eci përpara, por nxori me dhunë nga banesa e tërhoqi zvarrë një 70 vjeçar në mes të ditës në Tiranë.

70 vjeçari, në videon që po qarkullon në gjithë mediat, dëgjohet teksa thotë se është invalid. Ai u bën thirrje ta lëshojnë, dhe shpreh indinjatën për dhunën e 20 policëve ndaj një të moshuari.

Kjo video është dëshmia e policisë së Tahirit dhe Edi Ramës, që nën drejtimin e tyre dhunon një 70 vjeçar invalid, ndërkohë që lejon drogën të pushtojë vendin e u shërben bosëve të trafikut.

Kjo është policia e Tahirit që sulmon në mënyrë primitive qytetarët, e ndërkohë flak në rrugë 7 oficerë që prekin pa dashje kunatin e ministrit.

Krerët e policisë së Tahirit janë sekserët e kanabisit.

Krerët e policisë së Tahirit janë në shërbim të habilajve, të Balilit, të Shullazit, të bandave e trafikantëve.

Partia Demokratike vlerëson punën dhe përkushtimin e shumë burrave e grave në uniformë.

Koha po vjen që ata të drejtohen nga ligji e interesi publik e jo nga krimi e interesat e tij.

Partia Demokratike do të shtypë krimin e trafiqet, do të vendosë dinjitetin e policisë në vendin që meriton, dhe do të garantojë sigurinë e qytetarëve e paprekshmërinë e tyre.
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi