Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Shtypi - Aktualitet »
Shtohen mbėshtetėsit pėr protestėn kundėr kandidaturės sė Jeremiē pėr Sekretar tė OKB

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 29th August 2016, 20:57

Aleanca e Gruas se Kosovės pėrkrahė protestėn kundėr nominimit tė Vuk Jeremiē pėr Sekretar tė Pėrgjithshėm tė OKB-sė, e cila do tė mbahet mė 3 shtator nė Prishtinė tek sheshi Zahir Pajaziti, nė ora 12:00.
Aleanca e Gruas se Kosovės(AGK) mbėshtet letrėn protestuese tė dėrguar pėr tė gjithė ambasadorėt e shteteve anėtare tė Kėshillit tė Sigurimit dhe Asamblenė e Pėrgjithshme tė OKB-sė, nga gratė e Srebrenicės dhe Zhepės, letėr kjo qė kundėrshton nominimin e Jeremiēit.
AGK kėrkon nga OKB qe te mos pėrkrahin kandidaturėn aktuale dhe cilėn do kandidature qe vjen nga shteti i Serbisė pėrderisa Serbia:
Nuk kėrkon falje pėr krimet e bėra ne luftėn e fundit ne Kosove
Nuk kthehen trupat e te pa gjeturve
Nuk njeh shtetin e Kosovės
Vazhdon te sillet ne mėnyrė te pa pranueshme karshi ēdo iniciative te Kosovės pėr anėtarėsim ne organizata te ndryshme ndėrkombėtare, shkruan nė komunikatėn pėr media. /GazetaExpress/Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi