Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Sa shpenzoni brenda ditės?

Share

Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 10th February 2008, 01:02

Sa shpenzoni brenda dites, javes e muajit?
ku shpenzoni me se tepermi dhe a ia dilni qe
te ndjeheni i knaqur me situaten aktuale apo
mbeteni me shprese se e ardhmja ju sjell fat
dhe perfitime me te mira!?

vazhdim te mbarėShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 10th February 2008, 01:05

nuk shpenzoj edhe shum..mwaret se si me newojiten ato shpenzime ngajher me shum e ngajher me pak!!!1Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 10th February 2008, 01:14

Inspirimin per kete teme e morra nga situata aktuale ne Kosove, ndegjova lajmet dhe mesova se 40% e qytetareve kosovarė jetojne ne varferi te skajshme dhe ata shpenzojne mesatarisht 81 cent ne dite.

Une personalisht shpenzoj 30 euro minimum ne ditė:

nje pako cigare 4.30 euro(kurr sme mjafton njė pako)
pije ditore .....5 euro minimum
ushqimi .........7-10 euro
makina...........10 euro!

pra per te gjitha keto duhet menduar se nuk mundem te iu shmangem ne perjashtim te cigares qe mundem edhe pa te por qe spo mundem as pa te!

ju pershendesShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 10th February 2008, 14:48

tė preferoj nė ditė hargjo gjysmė pako cigare,kjo=2.15
pije ditore--------------------------------------------------2,50

ushqimin vazhdoje ashtu
mikinėn tė e ngasish mė pak-------------------------7,00


Kjo bėnė e tėra --------------------------------------11,65 Euro nė ditė,tė tjerat dėrgo nė Kosovė.


Hahaha,pak shaka bėra zotėri,secili ka zgjedhjen e vet.


me respekt sh.cakolliShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 10th February 2008, 15:09

Me beso se ato shpenzime te theksueme ma lart, ishin thuajse te patjetersueme, por e vetmja qe e quaj te tepert eshte duhani, te tjerave smundem me iu ik fare.

flm i nderuari Shaban CakolliShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 10th February 2008, 15:40

Sa po Fitoj 10% me pak me hargjojShiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 10th February 2008, 20:11

Ti je ekonomistShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 09:55

Po varet se ka dite qe s'ulem per kafe, por shpenzoj per gjera te tjera..por po te bej nje llogaritje mujore me vete tek 200 mij , te vjetra kuptohet..pa marre parasysh ushqimin fare, pasi jetoj me familjen time, keshtu qe..ato qe prish jane lek xhepi, ose kur blej rroba, kepuce dhe gjera te tjera si keto...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th February 2008, 14:51

gjerat edomosdoshme,per to nuk kursej leket asnje qast,luxet i kam te rralla.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar
Anėtar

Posted prej 28th February 2008, 01:25

lere mos e pyet, un personalisht nuk i bej dot llogarit sespe deri sa te shkoj ne gjum at"here jam i sigurt qe nuk prish lek, edhe kur flej ka raste qe te bien telefoni e do zgjohem e do dal para ores nje behet fjal, se mbas jo telefoni po ehe zilja deres te bjeri nuk ngrihem me e hapShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 28th February 2008, 01:29

dy pako cigare bejn -12,60rap
tel.bej 10fr,ne dite
keshtu tjerat kafen se llogariti .edhe ushqimin jam familjare dhe gatuj vete ,
fal perdnis dije ti bej te gjitha gatimet
keshtu qe veshen se kursej nuk e llogaris per arsyje nuk e kam te limitume ende me pelqen e marr nuk shikoj ,sa kamShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 28th February 2008, 19:49

ne i perbahemi thenjes:Shtrij kembet sa te mberrine jorgani.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th February 2008, 10:10

dje shpenzova cik si shume para, me vajti 100 000 te vjetra...sot besoj se do shpenzoj me pak, se skam per te blere gje, sa per kafe sot dhe ndonje fotokopje ne shkolle...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th February 2008, 12:23

Femra eshte krijesa me e bukur botes, mjaftoj t'ua zbukuroni tavolinat dhe ndejat shokeve, keshtu mendova unė,

Po t'isha une femer mesiguri se nuk do shpenzoja shume se paku per kafe dhe pije te dites, hahahhhah

pak shaka e pak edhe realitetShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th February 2008, 12:30

Jo ke te drejte Albini
p.s nje femer qe shoqerohet me mua sbehet fjale asnjeher te paguaj pra te shpenzoje.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th February 2008, 12:33

hajde rri ca dite ketej andi...hahahaha..po ta dish se une jam me shoqe, jemi nja 6 vajza ne qe sndahemi ...keshtu qe i bie te mos paguajme te tera per disa dite...hahahaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th February 2008, 12:37

and.. shkruajti:Jo ke te drejte Albini
p.s nje femer qe shoqerohet me mua sbehet fjale asnjeher te paguaj pra te shpenzoje.

Qe besa si une qenke, une ua hjek edhe shpenzimet e telefonit vetem te mos flasin shumė, pra kam filluat t'i rris shpenzimet ditore!

Mary, sa mire qe paske shume shoqe, prej 6-tave ndonjera do na qarrosė parjeter...hahaahahahShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 29th February 2008, 12:39

hahahahaa...edhe mbase..keshtu e kam shoqerine une te zgjeruar Albin...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th February 2008, 12:43

Shpresoj se vera e Durresit kete vit do jete e shtrenjtė!
hahahaaShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th February 2008, 12:46

@MARY shkruajti:hajde rri ca dite ketej andi...hahahaha..po ta dish se une jam me shoqe, jemi nja 6 vajza ne qe sndahemi ...keshtu qe i bie te mos paguajme te tera per disa dite...hahaha
Aman hic mos u ndani se vij une e rri jo ca dite po ca muaj, me kusht qe te jeni te gjashta ok.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 4)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi