Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Opinion »
Ditmir Bushati, djali i Ramiz Alisė

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 14th November 2016, 04:20


Ditmir Bushati, djali i Ramiz Alisė


Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit, e quan Ditmir Bushatin djalin ilegal tė Ramiz Alisė

Sot, Sali Berisha, duke folur nga foltorja e Kuvendit, live, para kamerave televizive, nė njė debat tė ashpėr me Ministrin e Punėve tė Jashtme, Ditmir Bushati, e quajti kėtė tė fundit djalin ilegal tė Ramiz Alisė. Sali Berisha tha: “Nėse rrugeēėr si ky kėtu tani tė rritur nga ata qė s’ po ia them emrin, u jepet fjala nė kėtė mėnyrė, tė rritur nga kodoshėt, lihet tė flasin nė kėtė mėnyrė.”
Berisha e kishte fjalėn pėr njė nga historitė erotike tė njohura tė Bllokut tė udhėheqjes komuniste, atė se Ramiz Alia kishte tė dashur gruan e njė zyrtari tė rėndėsishėm tė regjimit, Sulejman Bushatit, babait zyrtar tė Ditmir Bushatit. Madje tregohej si anekdotė se Ramiz Alia nė njė mbledhje nė Shkodėr, ndėrsa prisnin tė vinte njė tė ftuar, e tradhtoi veten se duke dėgjuar zhurmėn e takave tė njė femre qė ecte nė korridor, tha: “Erdhi Leta!” Leta ishte nėna e Ditmirit, gruaja e Sulejman Bushatit.
Sot njerėzit qė e dinė kėtė histori, venė re se sa mė shumė po i bien flokėt Ditmir Bushatit, aq mė shumė i ngjan Ramiz Alisė, babait biologjik.
Sali Berisha, kur i tha Ditmir Bushatit se ishte rritur nga kodoshi bėri njė akuzė shumė tė rėndė ndaj babait zyrtar tė Ditmirit, Sulejmanit, duke i thėnė atij se me vetėdije e lejonte dashurinė e gruas sė tij me Ramiz Alinė dhe se pastaj Sulejmani mori pėrsipėr atėsinė e djalit, pėr hir tė shokut Ramiz.
Ditmir Bushati ka lindur nė 1977, kur Ramiz Alia ishte 52 vjeē./Kastriot MyftarajShiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi