Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Astrologjia »
Horoskopi Ditor....(Mund te shkruani horoskopin ditor ketu)

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 4th August 2017, 14:04

*
POPULAR

Horoskopi ditor, e premte 4 gusht 2017
Dashi

Do tė keni nevojė pėr ndihmė nga ana e personave tė tjerė, nė mėnyrė qė tė zgjidhni detyrimet tuaja, pasi nė tė kundėrt nuk do mund tė pėrfundoni nė kohė diēka tė rėndėsishme. Mė shumė nga sa mendoni, disa ēėshtje do tė bėhen shumė tė rėnda pėr t’u pėrballuar nė raport me tė kaluarėn, ndoshta sepse keni nevojė pėr tė pushuar.

Demi

Duhet tė koordinoni disa evente, pasi mund tė mos jetė rasti pėr t’u hedhur nė veprim, gjė pėr tė cilėn mund tė pendoheni. Mos kini shumė pretendime nė kėtė moment as ndaj vetes dhe as ndaj tė tjerėve. Do tė shikoni se hap pas hapi, do tė dini si tė veproni pa u shqetėsuar aspak.

Binjakėt

Kjo e enjte parashikon zhvillime nga pikėpamja profesionale, pasi njė koleg i juaj do tė jetė shumė kėrkues dhe nuk pėrjashtohen tensionet. Duke qenė se jeni tė rrėmbyer, do tė ishte mirė tė mbani veten nėn kontroll, para se tė thoni diēka apo tė veproni.

Gaforrja

Gjatė kėsaj dite nuk ka rėndėsi se kush ka tė drejtė apo gabim, pasi do tė jeni gjithmonė ju qė do tė bėni njė hap mbrapa. Por pavarėsisht tėrheqjes suaj, vėshtirė qė tjetri tė bėjė tė njėjtėn gjė. Bėjini sytė katėr!

Luani

Kjo ditė do tė vijė duke u tensionuar nga momenti nė moment, por mos prisni gjė tjetėr, duke qenė se e keni lėnė veten disi pas dore. Duhet tė keni vullnet tė fortė, pėr tė ndryshuar rrjedhėn e gjėrave.

Virgjėresha

Qetėsia nė kėtė moment duket si mirazh nė jetėn tuaj, por pavarėsisht kėsaj nuk arrini tė jeni tė shqetėsuar pėr njė gjė nė veēanti, por jeni tė pėrhumbur nė tym. Ndoshta puna, ose familja ju mbajnė nė tension tė vazhdueshėm dhe pėr kėtė arsye e ndjeni veten nėn presion. Njėlloj sikur nga njė moment nė tjetrin diēka do tė ndodh, por nuk ėshtė kėshtu.

Peshorja

Duke pasur parasysh supe ndjeshmėrinė tuaj gjatė kėsaj dite, kėshillohet qė tė tėrhiqeni. Delegojini pėrgjegjėsitė tuaja dhe mos u sforconi mė kot, bėni vetėm atė qė cilėsoni si shumė tė rėndėsishme nga pikėpamja profesionale, ndėrsa gjėrat e tjera lėrini deri sa tė pėrmirėsohet humori juaj.

Akrepi

Gjatė kėsaj dite mund tė krijoni afėrsi me njė person, i cili ju intereson shumė dhe qė mund t’iu mėsojė diēka. Kjo pasi do ju mundėsojė njohje tė reja, pikėrisht nė fushėn nė tė cilėn keni interes, pėr tė realizuar njė synim tuajin.

Shigjetari

Kjo e enjte do ju gjejė tė vendosur, kur do tė vini nė zbatim njė plan qė keni menduar prej kohėsh. Ndonėse tė gjithė ju kėshillojnė qė tė prisni njė periudhė mė tė mirė, do kėmbėngulni nė tė tuajėn, pavarėsisht nėse e keni mirė apo gabim.

Bricjapi

Gjatė kėsaj dite do tė jeni tė mbushur me lumturi, por kjo do tė jetė mė shumė se njė lumturi materiale. Do jetė e merituar pėr shkak tė zgjedhjeve qė keni bėrė nė sferėn profesionale, e cila gjatė kėsaj tė enjte do tė rezultojė mjaft e suksesshme. Dikush do ju ketė zili pozitivisht, pėr shkak se keni pasur kurajėn qė tė tjerėt, nuk do e kenė kurrė.

Ujori

Nėse gjatė ditės sė sotme do tė keni nevojė pėr relaks, mundohuni tė krijoni kushtet, pa u stresuar shumė. Nėse kjo ka qenė njė periudhė e mbushur me angazhime, e keni merituar, kėshtu qė nuk ka arsye tė vazhdoni me ritme tė shfrenuara. Shėndeti, mund t’iu japė ndonjė shqetėsim.

Peshqit

Gjatė kėsaj dite mund tė vlerėsoni njė person vetėm prej pamjes sė tij ose pėr shkak tė njė diskutimi qė do tė dėgjoni. Kjo nuk ėshtė gjėja tipike e dikujt qė nuk dėshiron t’i gjykojė tė tjerėt dhe qė vetė nuk do tė gjykohet. Do tė nxirrni pėrfundime tė gabuara, duke bėrė qė tė largoni njė njeri qė e vlerėsoni shumė… ndaj kujdes. /b.l/noa.al/Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th August 2017, 10:58

*
POPULAR

Horoskopi ditor, e shtunė 5 gusht 2017
Dashi

Dite e ngrohte dhe plot diell kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Komunikimi do mbizotėrojė gjate gjithė kohės dhe do flisni hapur pėr gjithēka. Pėr beqaret do jete Plutoni ai do sjelle surpriza. Pėrgatituni pėr ndryshime te statusit aktual, por mund u tregoni impulsive. Ne planin financiar do iu jepen mundėsi te mira si ta pėrmirėsoni buxhetin. Pėrfitoni sa te mundni prej tyre.

Demi

Nėse lidhja juaj ėshtė e forte, kjo dite do jete mjaft e bukur dhe emocionuese. Do keni shume besim tek partneri dhe nuk do i mbani inat atij nėse do iu beje ndonjė kritike. Pėr beqaret do ketė me tepėr rėndėsi qetėsia dhe mirėqenia. ta nuk do jene te fiksuar te krijojnė patjetėr njė lidhje. Financat do jene mjaft delikate. Mundohuni te mos nxitoheni qe te mos keni probleme te mėdha.

Binjaket

Fati do iu buzėqeshė ēifteve sot. De e shtoni komunikimin dhe do bėni disa zgjedhje te rėndėsishme. Ata qe kane pasur debate dhe mosmarrėveshje do pajtohen. Pėr beqaret priten dashuri me shikim te pare dhe gjithēka do ndryshoje ne jetėn e tyre. Neptuni do iu ndihmoje te ruani ekuilibrin financiar dhe te kurseni disa para. Duhet te mendoni edhe pėr nesėr.

Gaforrja

Jeta sentimentale e ēifteve do varet shume nga humori me te cilin do zgjoheni. Shprehini ato qe mendoni, por mos kėrkoni qe t’iu plotėsohet ēdo dėshirė. Disa beqare do takojnė shpirtin tyre binjak ndėrsa disa te tjerė do vazhdojnė ende ta kėrkojnė atė. Ne planin financiar nuk duhet te ndėrmerrni me shume rreziqe sesa duhet sepse do keni probleme te mėdha.

Luani

Dite plot pasion dhe emocione te forta kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do ndiheni me se miri pranė atij qe keni ne krah dhe do filloni te mendoni pėr njė te ardhme me te. Beqaret do pėlqejnė disa persona dhe nuk do dini ēfarė te vendosin. Me mire merrni kohen e duhur pėr t’u menduar sesa te gaboni. Financat do jete te mira, por nuk ėshtė ende koha pėr investime te mėdha.

Virgjeresha

Hėna do iu nxite te jeni me provokuese ndaj partnerit sot dhe kjo mund te sjelle disa debate me te. Beni kujdes sepse disa mund te inatosen aq shume saqė debatet do jene te mėdha. Beqaret, nen influencėn e Marsit nuk do e kėrkojnė me ngulm personin e duhur, por do presin qe gjerat te rrjedhin vete. Ne planin financiar mund te kryeni transaksionet e duhura.

Peshorja

Bashkėpunimi do vazhdoje te jete i forte edhe gjate kėsaj dite ndėrmjet jush dhe partnerit. Do e dini mire ēfarė i pėlqen tjetrit dhe do ia plotėsoni dėshirat. Beqaret do kenė njė dite shume te zakonshme dhe pa takime. Pėrfitoni pėr te kaluar pak me shume kohe me miqtė dhe familjaret. Ne planin financiar do keni fat dhe do kryeni disa shpenzime te domosdoshme.

Akrepi

Ata qe janė ne njė lidhje do jene sharmante dhe joshės. Partneri do ndihet me fat qe iu ka ne krah dhe do krenohet ne ēdo moment. Pėrgatituni edhe pėr ndonjė surprize. Beqaret do kenė mundėsi me shumice pėr te filluar aventura emocionuese, por nuk do pėrfitojnė nga ato. Ne mendjen e tyre ėshtė vetėm dashuria e madhe dhe afatgjate, ēka sot do mungoje.

Shigjetari

Te dashuruarit do kenė njė dite te zakonshme dhe pa te veēanta. Njė pjese e mire e beqareve ka mundėsi te bien ne dashuri me persona qe nuk janė shume te pėrshtatshėm pėr ta. Kujdes me hapat qe do hidhni me tej sepse mund te lėndoheni mjaft. Ne planin financiar duhet te merrni masa strikte ne mėnyrė qete mos keni vėshtirėsi me vone.

Bricjapi

Gjate kėsaj dite do jeni plot e pėrplot me angazhime dhe nuk do keni energji pėr jetėn ne ēift. Mos u mėrzitni sepse partneri do iu kuptoje dhe do iu beje te ndiheni te dėshiruar. Beqaret edhe pse nuk do e kenė mendjen tek dashuria do pėrballen me takime mjaft interesante. Buxheti do ekuilibrohet pak nga pak nėse vazhdoni te tregoheni po kaq te matur sa sot me shpenzimet.

Ujori

Dite e qete dhe pa asgjė te veēante kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do ndiheni mire pranė atij qe keni ne krah dhe do e vazhdoni po njėsoj komunikimin. Pėr beqaret do ketė disa ndryshime, megjithatė yjet kėshillojnė t’i hidhni hapat me kujdes. Ne planin financiar duhet te jeni sa me vigjilente ne mėnyrė qe te mos keni probleme dhe vėshtirėsi. Ju mund ta bėni kėtė.

Peshqit

Keni pasur mosmarrėveshje ne ēift? Mos u mėrzitni, duke filluar qe sot gjithēka do qartėsohet dhe do jeni me optimiste mbi te ardhmen. Ne jetėn e beqareve do ndodhin gjera te veēanta dhe emocionuese. Shfrytėzojeni deri ne maksimum ditėn. Situata financiare do jete me e qėndrueshme se disa kohe me pare, por kjo nuk do te thotė qe ju te shpenzoni pa mbarim.
Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th August 2017, 10:59

*
POPULAR

Horoskopi ditor, e dielė 6 gusht 2017
Dashi

Kujdes me ato qe do thoni ne jetėn tuaj ne ēift gjate kėsaj dite sepse atmosfera mund te tensionohet nga momenti ne moment. Mos e prishni harmoninė me dorėn tuaj. Beqaret do jene mjaft impulsive dhe do bėjnė gabime ne zgjedhjen e personit te duhur. Situata financiare vėshtirė se do jete e qėndrueshme kėshtu qe ulni sa te mundni shpenzimet.

Demi

Jeta juaj ne ēift nuk do ketė asnjė problem sot, megjithate mundohuni ta surprizoni me tepėr partnerin. Beqaret do kenė disa propozime pėr te krijuar njė lidhje, por do tregohen te matur. Dilni disa kohe me ta dhe i njihni me mire para se te vendosni. Ne planin financiar gjerat do shkojnė pėrgjithėsisht mire. Disa do kryejnė edhe investimet me te domosdoshme.

Binjaket

Jeta sentimentale e ēifteve do jete e ekuilibruar gjate kėsaj dite. Do jeni te sjellshėm me njeri tjetrin dhe do i respektoni mendimet. Disa do vendosin te jetojnė bashke pas njė kohe te gjate njohjeje. Beqaret do ndihen me mire fale ftesave qe do iu bėhen pėr te dale. E dini vete ēfarė do bėni me tej. Klima ne planin financiar do jete e trazuar dhe delikate.

Gaforrja

Ata qe janė ne njė lidhje do kalojnė njė dite me debate dhe tension. Do konfliktoheni me partnerin mbi njė teme delikate dhe nuk do jeni aspak te qete. Beqaret do i marrin gjerat shtruar dhe nuk do e kenė gjithė kohės mendjen tek krijimi i njė lidhjeje. Ne planin financiar dita do jete e qete. Disa mund te bėjnė shpenzime te konsiderueshme dhe te nevojshme.

Luani

Do keni shume nevoje te dashuroheni ne mėnyrė pasionante me atė qe keni ne krah sot dhe dėshira do iu plotėsohet. Me ne fund do merrni fryme lirishte dhe do bėni atė qe ndjeni. Beqaret nuk do kenė fat te gjejnė personin qe aq shume kane ėndėrruar dhe kjo do i beje te ndihen keq. Ne planin financiar Jupiteri do sjelle mirėqenie. Situata do jete me e mire sesa e mendonit.

Virgjeresha

Jeta juaj sentimentale do kaloje njė faze paksa delikate gjate kėsaj dite. Do keni mosmarrėveshje me partnerin mbi tema te nxehta. Kujdes! Mundohuni te tregoheni pak me te kuptueshėm. Beqareve do iu duket sikur dashuria nuk do vije kurrė pėr ta, por njė takim interesant do ua ndryshoje mendjen. Financat serish do jene delikate. Kujdes me shpenzimet.

Peshorja

Hėna do e pėrkeqėsoje klimėn ne jetėn tuaj sentimentale dhe do iu shtyje te tregoheni kėrkues ndaj atij qe keni ne krah. Nėse partneri do jete me humor te mire gjerat do pėrmirėsohen shpejt, ne te kundėrt do pėrballeni me mosmarrėveshje te mėdha. Beqaret do kenė njė dite pa takime. Ne planin financiar nuk ėshtė koha te merrni rreziqe te mėdha.

Akrepi

Nėse jeni ne njė lidhje sot do iu plotėsohen disa nga dėshirat me te zjarrta. Partneri do tregohet i gatshėm t’ua beje qejfin ne ēdo moment ne mėnyrė qe ju te ndiheni me se miri. Beqaret me shume gjasa do e gjejnė shpirtin e tyre binjak. Orėt e mesditės janė me te favorshmet. Ne planin financiar do merrni iniciativa pėr ta pėrmirėsuar situatėn. Do ia dilni!

Shigjetari

Te dashuruarit duhet te pėrgatiten pėr emocione te mėdha gjate kėsaj dite. Yjet do iu rezervojnė surpriza te mėdha dhe shpeshherė do iu duket vetja sikur jeni ne ėndėrr. Beqaret pritet te kenė njė takim vendimtar, por qe yjet kėshillojnė maturi me hapat qe do hedhin. Ne planin financiar do keni fat dhe do shpenzoni pa u shqetėsuar pėr ato qe keni menduar.

Bricjapi

Nėse jeni ne ēift mos u “hakmerreni” me partnerin pėr disa debate te vjetra sepse do e prishnit menjėherė atmosferėn qe ėshtė krijuar. Lėreni pas te shkuarėn dhe mendoni vetėm pėr te ardhmen. Nėse jeni ende vetėm, sot do jeni te shpėrqendruar dhe nuk dini ēfarė te bėni me pare. Financat nuk do kenė pėrmirėsime, por as tronditje te mėdha.

Ujori

Do i kushtoni shume vėmendje sot atij qe keni ne krah dhe do kaloni momente te mrekullueshme pranė tij. Ai nga ana tjetėr ka kohe qe po mendon t’iu beje njė propozim qe mund t’ua ndryshoje pėr mire rrjedhėn e jetės. Beqaret do jene joshės dhe do flirtojnė pa pushim. Ne planin financiar do pėrballeni me problemet qe keni pasur dhe do iu gjeni zgjidhje.

Peshqit

Mos u tregoni shume indiferente ndaj atij qe keni ne krah sot sepse jo vetėm qe ai mund te mėrzitet, por as vete nuk do ndiheni mire. Toleroni me tepėr. beqaret pritet te takojnė njė person interesant me te cilin ia vlen te krijosh njė lidhje. Pėrfitoni! Ne planin financiar do jeni me fat sepse do merrni njė shume te konsiderueshme nga njė pune qe keni bere. Situata do pėrmirėsohet.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th August 2017, 11:01

*
POPULAR

Horoskopi ditor, e hėnė 7 gusht 2017
Dashi

Kujdes me ironinė gjate kėsaj dite sepse do keni probleme me partnerin. Me mire thuajini gjerat ashtu si i mendoni. Beqaret do ėndėrrojnė shume dhe askush nuk do i pengoje te mendojnė tek dashuria ideale. Ju do shpresoni deri ne sekondėn e fundit dhe ne fakt do bėni mire. Ne planin financiar do jete Marsi ai qe do iu ndihmoje te jeni me te organizuar.

Demi

Nėse kujdeseni me tepėr pe rate qe keni ne krah dhe nuk e lini vetėm pėr asnjė moment, gjerat do shkoje me se miri ne jetėn tuaj ne ēift. Beqaret do jene edhe me te privilegjuar dhe do takojnė personi n e ėndrrave. Pėrgatituni pėr emocione te papėrshkrueshme. Planetėt do jene aleatet me te mire ne planin financiar. Ata do iu ndihmojnė te mos keni asnjė vėshtirėsi.

Binjaket

Fale mbėshtetjes qe do iu japė Jupiteri gjate kėsaj dite do e pėrmirėsoni marrėdhėnien ne ēift dhe do pėrjetoni momente te paharruara. Mosmarrėveshjet qe keni pasur do i harroni pėrgjithmonė. Beqaret do kenė mundėsi te shumta pėr aventura, por disa do kenė takimin vendimtar. Situata financiare do jete e qėndrueshme dhe nuk pritet as problemi me i vogėl.

Gaforrja

Dite e favorshme kjo e sotmja pėr jetėn sentimentale te tė dashuruarve. Surprizat e bukura do jene te njėpasnjėshme dhe emocionet gjithashtu. Beqaret do ndihen mire edha ashtu si janė e nuk do kėrkojnė te krijojnė lidhje serioze. Tani pėr tani ata do duan ta shfrytėzojnė lirinė qe kane. Ne planin financiar do keni vetėm njė objektiv: te rritni te ardhurat. Do ia arrini qėllimit.

Luani

Komunikimi ne ēift do jete shume i mire gjate kėsaj dite dhe do flisni hapur pėr gjithēka sot. Edhe pse do shfaqen persona interesante dhe joshės, ju nuk do tundoheni aspak pėr te kaluar ndonjė aventure te shkurtėr. Beqaret do tėrhiqen nga disa persona interesante, por nuk do guxojnė t’i shprehin ndjenjat. Financat do jene pėrgjithėsisht te mbrojtura.

Virgjeresha

Dite e bukur dhe e mbushur me lumturi sot. Do ndiheni si ne ėndėrr pranė atij qe dashuroni. Shprehjani edhe ju sa te mundni ndjenjat. Beqaret do gjenden pėrpara njė zgjedhjeje te vėshtirė prandaj duhet te mendohen mire para se te vendosin. Pėr financat do jete dite e paqėndrueshme. Kujdes me ēfarėdo lloj shpenzimi qe do bėni nėse nuk doni te keni probleme.

Peshorja

Fale mbėshtetjes se planetėve do tregoheni me te hapur me partnerin tuaj dhe do ia shprehni atij te gjitha pakėnaqėsitė. Ne kėtė mėnyrė ai do e kuptoje mėrzitjen tuaj dhe do mundohet ta pėrmirėsoje situatėn. Beqaret do kenė disa takime te kėndshme, por do jene te pavendosur. Financat fatmirėsisht nuk do jene problematike dhe mund te bėni shpenzimet e duhura.

Akrepi

Kujdes, nen influencėn negative te Neptunit partneri juaj do tregohet me i rrepte dhe nuk do toleroje asgjė. Mundohuni te mos i shkoni kundėr nėse nuk doni qe situata te pėrkeqėsohet. Beqaret do kalojnė njė dite te qete dhe pa takime mbresėlėnėse. Kjo nuk do jete dita e tyre. Ne planin financiar tregohuni te arsyeshėm me shpenzimet nėse doni qe situata te jete e qėndrueshme.

Shigjetari

Dite e favorshme kjo e sotmja pėr dashurinė. Ata qe janė ne njė lidhje do mendojnė te hedhin hapa me tej, ndėrsa ata qe janė vetėm do jene te vendosur pėr ta bere pėr vete personin qe pėlqejnė prej kohesh. Fati do jete ne anėn tuaj ne ēdo moment. Ne planin financiar duhet te shmangni transaksionet e mėdha. Nuk ėshtė koha e duhur pėr to.

Bricjapi

Tregohuni besnike ndaj partnerit tuaj sot dhe mos mendoni pėr asnjė moment ta tradhtoni. Vėrtet mund t’iu dalin para persona simpatike, por zemrėn e te dashurit tuaj askush nuk e ka. Beqaret do mėrziten mjaft pėr shkak se nuk do arrijnė te krijojnė as sot lidhjen e dėshiruar. Ne planin financiar do keni energjinė e duhur pėr te pėrballuar problemet.
Ujori

Mos i kėrkoni partnerit tuaj gjera te pamundura sot sepse do e mėrzitni atė. Jo gjithēka mund te arrihet menjėherė. Mbrėmja do jete e kėndshme. Beqaret nuk duhet te nxitohen pėr asgjė sepse mund te bėjnė gabime te pa rikthyeshme. Ka kohe pėr gjithēka. Financat do jene ne pėrgjithėsi pozitive dhe pa probleme. Vazhdoni te tregoheni ende te matur me ēdo lloj shpenzimi.

Peshqit

Klima ne jetėn ne ēift do jete sa shpėrthyese po aq edhe e ngrohte sot. Here do dashuroni ne mėnyrė pasionante e here do debatoni fort pėr gjera te kota. Kujdes mos e teproni. Beqaret do kenė njė takim entuziazmues i cili mund t’ua ndryshoje tėrėsisht jetėn. Ne planin financiar nuk duhet te nxitoheni pėr asgjė sepse do keni probleme me vone.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th August 2017, 11:01

*
POPULAR

Horoskopi ditor, e martė 8 gusht 2017
Dashi

Dėshira pėr ndryshim do ju bėjė qė tė aspironi diēka tjetėr dhe nė jetėn sentimentale do tė ndiheni gati pėr tė kthyer faqe. Shmangni gjėrat qė ju krijojnė probleme. Mundėsi tė mira do tė ofrohen pėr ata qė janė vetėm dhe qė duan tė nisin njė lidhje tė re dashurie. Dita do tė jetė mjaft pozitive. Nė punė do tė keni luhatje humori, por mundohuni qė tė jeni sa mė koherentė pėr tė mos kompromentuar pozicionin tuaj.

Demi

Nė dashuri duhet tė gjeni arsyet e keqkuptimeve me partnerin/en dhe tė mundoheni tė jepni zgjidhje. Njė person xheloz pėr ju, nė familje do ju bezdisė. Pėr ata qė janė vetėm, dita do tė nisė me disa kapriēo. Mos i lini pas dore miqėsitė qė keni pėrzemėr.

Nėse duhet tė pėrballeni me njė mbledhje nė punė apo njė analizė tė rėndėsishme, angazhohuni plotėsisht dhe gjithēka do tė shkojė mirė.

Binjakėt

Nga e kaluara do tė rikthehet nė jetėn tuaj njė i njohuri i vjetėr, i cili mund tė ndryshojė jetėn tuaj sentimentale. Bėni kujdes tė mos bini pre e iluzioneve, pasi me shumė mundėsi asgjė nuk ka ndryshuar. Ndėrkohė, ata qė janė vetėm, duhet tė bėjnė sytė katėr dhe tė mos i besojnė njė miku qė shtiret si i sinqertė. Nė punė, do tė arrini tė zgjidhni njė problem pavarėsisht mungesės sė armėve nė dispozicion. Nga kjo ditė do tė nisė njė rrugėtim qė do ju ēojė drejt suksesit.

Gaforrja

Gjatė kėsaj dite do tė merreni me blerje tė rėndėsishme dhe me shtėpinė. Nė harmoni tė plotė me partnerin, do tė bėni shpenzime pėr tė arreduar strehėn tuaj. Kush ėshtė vetėm, do tė shfaqė tėrheqje ndaj njė tė linduri tė shenjės sė Bricjapit. Ka shumė mundėsi qė tė nisė diēka serioze. Shmangni investimet dhe spekulimet nė punė. Bėni mirė tė tregoni kujdes, pasi do tė ketė shpenzime mė tė rėndėsishme nė vijim.

Luani

Sensi juaj i korrektėsisė do ju ndihmojė qė tė merrni vendimet e duhura lidhur me njė histori dashurie qė nuk po shkon siē duhet. Nėse ėshtė e nevojshme merrni njė periudhė pėr tė reflektuar. Pėr ata qė janė vetėm, priten lajme tė mira nė ardhje lidhur me njė person qė i pėrket sė kaluarės. Takimi me tė do tė sjellė gjėra tė reja.

Grinta dhe vendosmėria nė punė, do ju ndihmojnė qė tė mirėprisni mundėsitė e duhura. Tregohuni tė kujdesshėm ndaj zgjedhjeve tuaja.

Virgjėresha

Duket si njė ditė monotone, por nuk ėshtė aspak e tillė. Ndonjė zhvillim nė dashuri do ju ngjallė dyshime dhe pasiguri, por ju do tė dini si tė pėrballoni ēdo situatė. Ata qė janė vetėm, do mund tė sqarohen me disa persona qė ju kanė krijuar probleme. Sinqeriteti dhe vendosmėria do tė vlerėsohen. Nė sferėn profesionale bėni kujdes nė raportin me kolegėt dhe komunikimin me ta. Raportet njerėzore do tė ngrohin ambientin e punės dhe do tė krijojnė harmoni.

Peshorja

Marsi do tė ndikojė fuqishėm nė shenjėn tuaj, sidomos nė gjysmėn e dytė tė ditės, duke ju krijuar situata ankthi dhe tensioni me njė familjarin tuaj. Me partnerin/en komunikimi do tė jetė i mirė, por mos u pėrfshini nga xhelozi tė kota. Ata qė janė vetėm do mund tė kalojnė njė mbrėmje simpatike me miqtė. Do tė ndiheni tė lodhur sė kėrkuari dashuri.

Nė punė, gjatė kėsaj dite do tė keni mundėsi tė papėrsėritshme, por mos merrni vendime tė nxituara dhe kėrkoni ndonjė kėshillė sepse do ju duhet.

Akrepi

Nėse ju duket se sfera e ndjenjave nuk po shkon siē duhet, mendoni mė tė mirėn pėr ju. Kushtojini kohėn tuaj tė lirė dikujt qė ka nevojė qė tė shfryhet. Ata qė janė vetėm, mund tė marrin propozime interesante pėr tė ardhmen. Gjatė kėsaj tė marte, mund tė merrni nė konsideratė njė zgjedhje e cila mund tė ndryshojė jetėn tuaj, sa i takon sferės profesionale. Njė telefonatė qė prisnit prej kohėsh, do tė rezultojė vendimtare.

Shigjetari

Sfera e dashurisė shkon mė sė miri dhe kjo e martė do tė kalohet nė mėnyrė tė mrekullueshme, sė bashku me partnerin/en. Bėni kujdes ama qė tė mos jeni posesiv.

Kush ėshtė vetėm do tė ketė mundėsi tė mira pėr tė nisur njė lidhje.

Nė punė do tė keni mundėsi tė mira dhe do mund tė korrni frytet e muajve tė tėrė sakrificash.

Bricjapi

Yjet ju sugjerojnė strategjitė mė tė mira pėr tė pėrdorur nė fushėn e ndjenjave dhe do tė merrni ēfarė dėshironi. Do ta gjeni veten tė rrethuar nga njerėz tė dashur. Ata qė janė vetėm mund tė kenė takime vendimtare lidhur me fushėn e dashurisė, por duhet t’i bėjnė sytė katėr, pėr tė njohur personin e duhur. Nė punė do tė thirreni pėr tė bėrė zgjedhje tė rėndėsishme pėr tė ardhmen. Fokusohuni mirė nė prioritetet tuaja nė mėnyrė qė tė mos gaboni.

Ujori

Kjo e martė do tė jetė mjaft pozitive pėr dashurinė, me shumė pak kundėrshti dhe me bashkėpunim tė madh. Do tė jeni nė tė njėjtėn linjė me partnerin/en pėr gjithēka dhe kjo gjė do ju bėjė tė dyve tė lumtur. Ata qė janė vetėm, mund tė mėsojnė njė sekret lidhur me njė person qė sapo e kanė njohur. Duhet tė tregohen tė kujdesshėm qė tė mos bėjnė pyetje jo diskrete. Sa i takon sferės profesionale veproni me vendosmėri drejt projekteve mė ambicioze. Ky ėshtė momenti pėr tė pėrmirėsuar situatėn tuaj nė punė, por edhe sa i takon ekonomisė.

Peshqit

Bėni mirė tė qartėsoni disa gjėra, para se tė vijoni me lidhjen tuaj. Ėshtė mirė qė tė dialogoni dhe tė sqaroni gjėrat, nė vend qė tė mbani mėri dhe tė rrini tė mėnjanuar. Kjo e martė do tė jetė mjaft e frytshme pėr disa nga tė lindurit e kėsaj shenje qė janė vetėm, pasi do mund tė gjejnė personin e duhur. Nė punė, sigurohuni mirė lidhur me njė propozim qė do ju bėhet. Tė besuarit ėshtė gjė e mirė, por tė mos zėnit besė ėshtė edhe mė mirė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 8th September 2017, 09:25

Horoskopi ditor 8 Shtator 2017 nga Susan Miler


DASHI

Do bashkėpunoni mjaft e mate qe keni ne krah sot dhe se bashku do vendosni pėr gjithēka. Disa do mendojnė t’i ēojnė gjerat me tej drejt njė lidhjeje me serioze. Beqaret do jene serish te mėrzitur sepse nuk do e gjejnė atė qe po kėrkojnė. Ne planin financiar do pėrballeni me pasojat e pamaturisė suaj te dikurshme. Situata do jete goxha e vėshtirė, prandaj kujdes!

DEMI

Tensioni dhe debatet e zjarrta do jene ne rend te ditės se sotme pėr ēiftet. Do e merrni pėr keq ēdo kritike qe do iu beje partneri dhe nuk do e kuptoni se ai e bėn gjithēka pėr te mirėn tuaj. Beqaret do kalojnė njė dite te qete dhe me shume pak takime. Sektori i financave do ketė ndryshime te mėdha. Do merrni njė shume te madhe parash nga dikush dhe situata do stabilizohet.


BINJAKET

Do tregoheni shume te kuptueshėm me partnerin tuaj sot dhe do ia falni ndonjė gabim te vogėl. Me e rėndėsishmja nga te gjitha ėshtė dashuria qe ai ndjen pėr ju sepse gabime te gjithė bėjmė. Beqaret do njihen me persona te rinj dhe mjaft interesante. Mos i lini kėto mundėsi t’iu ikin nga duart. Ne planin financiar duhet te shmangni operacionet e mėdha. Nuk ėshtė ende koha.GAFORRJA

Me shume sesa pėr njė dite pasionante dhe emocionuese do preferoni njė dite te qete dhe me diskutime te gjata. Do i shprehni atij qe keni ne krah dėshirėn e madhe pėr te krijuar njė familje. Beqaret nuk duhet ta humbasin optimizmin edhe nėse nuk e gjejnė atė qe po kėrkojnė. Gjithēka ndodh pėr njė arsye. Klima ne planin financiar do jete e ngrohte dhe pa re.LUANI

Ambienti ne ēift do jete shume i qete gjate kėsaj dite. Do i pėrmbushni te gjitha detyrimet qe keni ndaj partnerit dhe do ndiheni me se miri ne krahėt e tij. Beqaret nuk do dėshirojnė aspak te nisin aventura apo flirte dhe do mbeten serish vetėm. Ne planin financiar, ekuilibri do jete i mbrojtur, por kjo nuk do te thotė qe te shpenzoni sa te doni. Mbani gjithmonė njė lloj kufiri.VIRGJERESHA

Ata qe janė ne njė lidhje do kalojnė njė dite shume te qete dhe pa asnjė veēanti. Me ne fund beqaret do e kuptojnė se ēfarė duan ne te vėrtetė. Nuk do mendojnė me pėr aventura te shkurtra, por do mundohen te bėjnė ēmos pėr te gjetur personin ideal. Ne planin financiar do keni fat dhe do arrini ta pėrmirėsoni buxhetin. Mund te kryeni edhe investimet e menduara prej kohesh.PESHORJA

Dita e sotme do jete e qete dhe pa asnjė problem. Mirėqenia dhe mirėkuptimi do mbizotėrojė gjate gjithė kohės. Edhe ata qe kane pasur zėnka do i sqarojnė sa hap e mbyll sytė. Beqaret nuk do e kenė mendjen te krijojnė njė lidhje, por nuk do i rezistojnė dot sharmit te njė personi qe do iu kaloje pranė. Buxhetin duhet ta menaxhoni me mė shume kujdes dhe maturi.AKREPI

Qėndrueshmėria dhe sensualiteti do mbizotėrojė gjate kėsaj dite ne jetėn tuaj ne ēift. Ēdo gjė do shkoje me se miri dhe do ndiheni me fat qe keni dike si partneri ne krah. Shprehjani atij kėtė. Beqareve do iu rrahe zemra me fort se me pare fale njė takimi impresionues. Te ardhurat nuk do jete shume te mėdha, megjithatė fale maturisė do ruani stabilitetin.SHIGJETARI

Do jeni te gatshėm te bėni lėshime ne jetėn tuaj ne ēift sot dhe marrėdhėnia me partnerin do jete me e mire. Disa do marrin edhe disa vendime radikale. Beqaret do shkėlqejnė dhe do e kenė te thjeshte ta gjejnė dashurinė. Ne planin financiar do pėrballeni me probleme te mėdha, por disa te afėrm do iu ndihmojnė mjaft te dilni sa me shpejt nga tuneli ku jeni futur.BRICJAPI

Do keni shume dėshirė te dilni e te argėtoheni me partnerin tuaj sot, por ai nuk do jete shume ne qejf. Kujdes, kjo nuk ėshtė njė arsye qe ju ta tradhtoni. Beqaret do bėjnė pėr vete shume persona, por vetėm njeri prej tyre do jete me i pėrshtatshmi. Financat do pėrmirėsohen mjaft. As vete nuk e kishit menduar se gjithēka mund te ndodhte kaq shpejt.
UJORI

Venusi do jete mjaft i favorshėm sot pėr jetėn sentimentale te ēifteve. Ai do iu nxite te tregoheni me tolerante dhe te kuptueshėm. Beqaret nga ana tjetėr do jene gjithė kohės ne kėrkim, por nuk do kenė fat as sot. As aventurat nuk do jene te privilegjuara. Financat do kenė pėrmirėsime fale njė shume te ardhurash qe do fitoni nga ndenje lotari.

PESHQIT

Do jeni me te disponueshem pėr atė qe keni ne krah sot dhe do ia plotėsoni te gjitha dėshirat. Janė pikėrisht planetėt ata qe do krijojnė njė atmosfere stimuluese. Beqaret do joshin pa pushim dhe do arrijnė te bėjnė pėr vete njė person interesant. Situata financiar do filloje te stabilizohet dalėngadalė, por ju duhet te tregoheni me te duruar.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 11th October 2017, 10:38

Horoskopi ditor - 11.10.2017
Dashi
Lidhja me partnerin do filloje te pėrforcohet gjate kėsaj dite. Do ndiheni me te qete pas njė periudhe jo shume te mire qe keni kaluar. Beqaret do influencohen mjaft nga yjet dhe do ketė takime pa fund. Njihuni mire me personat qe do takoni dhe me pas vendosni ēfarė do bėni. Financat nuk do jene te kėqija prandaj mund te kryeni shpenzimet e nevojshme.

Demi
Mirėqenia, bashkėpunim dhe komunikim. Kjo dite do jete edhe me e mire sesa ēiftet e kishin menduar prandaj duhet ta shfrytėzojnė deri ne sekondėn e fundit. Beqaret nuk do jene ne humor te mire pėr te krijuar njė lidhje kėshtu qe me mire te presin. Dielli do iu ndihmoje te riorganizoni te ardhurat. Nėse vazhdoni ne kėtė rruge shume shpejt do vijnė edhe pėrmirėsimet.


Binjaket
Do e dėgjoni me kujdes atė qe keni ne krah dhe do ia plotėsoni dėshirat me te zjarrta. Jo vetėm ai, por edhe ju do ndiheni me se miri. Ata qe kane shume kohe bashke do hedhin njė hap me tej. Beqaret qe mendojnė se dashuria i ka harruar do realizojnė takimin me te bukur te jetės se tyre. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe ēdo gjė do shkoje pėr mrekulli.


Gaforrja
Nuk duhet te tregoheni shume autoritare gjate kėsaj dite ne jetėn tuaj ne ēift sepse do keni probleme te mėdha me partnerin. Beni ēmos te toleroni me tepėr. Beqaret do njihen me njė person shume serioz. Ne fakt po ta njohin me mire atė do e kuptoni se ėshtė njė njeri me shume vlera. Pėr te rritur financat nuk duhet te bėni ēdo lloj sakrifice sepse do pendoheni.


Luani
Sektori i dashurisė do jete mjaft i favorizuar gjate kėsaj dite. Do flisni me partnerin pėr gjithēka madje te dy se bashku do bėni plane pėr njė te ardhme. Beqaret duhet me patjetėr te largojnė turpin nėse duan te gjejnė dike. E kush mund t’iu gjeje nėse ju gjithmonė fshiheni pas diēkaje apo dikujt? Ne planin financiar do iu duhet shume durim dhe kėmbėngulje pėr ta pėrmirėsuar situatėn.


Virgjeresha
Ka shume gjasa qe ta lini paksa pas dore jetėn tuaj ne ēift sot dhe kjo mund te sjelle disa probleme me vone. Jeta familjare do iu marre shume kohe. Beqaret do ia kalojnė mire pranė miqve te ngushte dhe nuk do kėrkojnė me ngulm dike. Financat do jene goxha te mira kėshtu qe mund t’iu lejohet edhe ndonjė ēmenduri e vogėl me shpenzimet.


Peshorja
Dite delikate kjo e sotmja pėr te dashuruarit. Do debatoni ashpėr mbi disa tema delikate dhe serish nuk do bini dakord. Me mire do jete te largoheni paksa nga njeri-tjetrin sepse nuk i dihet deri ku mund te shkoje nervozizmi. Beqaret do vazhdojnė te jene ne kėrkim te dashurisė, por prape nuk do e gjejnė. Me financat nuk duhet te tregoheni aspak te pamatur.


Akrepi
Ju qe jeni ne njė lidhje mos prisni ndonjė mrekulli sot. Nėse atmosfera ka qene e tensionuar nuk pritet qe te rivendoset menjėherė qetėsi, ndėrsa nėse bashkėpunimi ka kohe qe ka filluar gjithēka do shkoje edhe me mire. Beqaret do jene ne kėrkim te dashurisė se madhe e cila ka gjasa te shfaqet shume shpejt. Financat fatmirėsisht do jete goxha te qėndrueshme.


Shigjetari
Edhe pse do jene te shumte personat qe do iu joshin dhe do kėrkojnė t’iu bėjnė pėr vete, ju nuk do bini ne tundim sot. Dashuria pėr partnerin ėshtė aq e madhe dhe e rėndėsishme pėr ju saqė asgjė nuk mund t’iu shkėputė prej tij. Beqaret duhet te tregohen ashtu si janė dhe jo te improvizojnė e te gėnjejnė. Vetėm kėshtu do tėrheqin vėmendjen. Financat nuk do jene te kėqija.


Bricjapi
Do i tregoni partnerit tuaj sa shume e dashuroni sot dhe do ia shprehni ndjenjat me mėnyra te ndryshme. Edhe ai do tregohet i pėrkujdesur me ju dhe do iu pėrkėdhele mjaft. Beqaret do jene te mbyllur ne vetvete dhe nuk do i shfrytėzojnė mundėsitė qe do iu jepen pėr takime. Ne p;lanin financiar ka rrezik te bėni disa gabime te pafalshme qe mund t’iu sjellin probleme serioze.


Ujori
Merkuri do jete i pozicionuar mire sot ne planin sentimental te ēifteve. Ai do iu nxite te tregoheni me te duruar dhe me te kuptueshėm me partnerin. Beqaret do kenė takime, por nuk duhet t’i besojnė shume instinktit te pare dhe te fillojnė lidhje shpejt e shpejt. Ne planin financiar do arrini te kryeni transaksione te rėndėsishme. Situata do jete goxha e qėndrueshme.


Peshqit
Ndjenjat pėr partnerin do jene edhe me te thella sot, por do e keni te vėshtirė t’ia shprehni atij te gjitha. Mundohuni te qėndroni sa me shume kohe me te ne mėnyrė qe te keni mundėsi te flisni me qetėsisht. Beqaret nuk do e gjejnė as sot personin ideal dhe kjo do i merite paksa. Financat nuk do kenė asnjė problem edhe sikur te kryeni ndonjė shpenzim me tepėr.Shiko profilin e anėtarit


#28

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi