Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Opinion »
Ish-gruaja e deputetit Peza nė prokurori: U tregoj si i kemi bėrė paratė, por dua mbrojtje pėr djalin dhe veten

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 23rd January 2017, 01:13


Ish-gruaja e deputetit Peza nė prokurori: U tregoj si i kemi bėrė paratė, por dua mbrojtje pėr djalin dhe veten


Duket se situata pėr deputetin socialist dhe ish gazetarin Alfred Peza, ėshtė komplikuar edhe mė shumė.

Pėrveē hapjes sė njė hetimi nga prokuroria, edhe ish bashkėshortja e tij Adelina Toli ėshtė paraqitur vullnetarisht pranė Prokurorisė sė Pėrgjithshme, pėr tė dhėnė edhe ajo dėshminė e saj pėr ato qė di pėr pasurinė e Pezės.

Historia e origjinės sė deputetit rilindas morri njė tjetėr kthesė, pasi nė media u hodh, njė vendim gjykate gjatė i vitit 2010 disa vite pas divorcit me Adelina Tolin.

Nė pėrpjekje pėr tė zgjedhur nė favor tė financave tė veta konfliktit pėr shumėn qė Peza duhet tė paguante pėr djalin e tyre, i cili jetonte me tė ėmėn, ai kishte paraqitur edhe njė vėrtetim page si drejtor nė televizionin Ora News, sipas tė cilit vėrtetohej se ai paguhej vetėm 80 mijė lek tė reja dhe jo aq sa pretendon sot.

Nė kėtė situatė ditėn e sotme nė Prokurorinė e Pėrgjithshme ėshtė paraqitur Adelina Toli, e cila pasi ka kėrkuar qė tė hetohet ish-burri i saj dhe ka ofruar bashkėpunim pėr ēfarė di pėr kėtė ēėshtje.

Por ajo ka kėrkuar njėkohėsisht nga organi i akuzės qė tė sigurohet jeta e saj dhe e djalit. Nuk dihet se pėrse ėshtė bėrė kjo kėrkesė dhe a ka pasur ajo ndonjė kėrcėnim, qė pas hapjes sė ēėshtjes “Peza”.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi