Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Opinion »
Shtypi maqedonas nesėr: Ish-gruaja e Ramės 9 milionė Dollarė nga USAID

Share

avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 23rd January 2017, 01:20

Shtypi maqedonas nesėr: Ish-gruaja e Ramės 9 milionė Dollarė nga USAID


Ish-bashkėshortja e Kryeministrit Edi Rama nesėr do tė jetė nė faqen kryesore tė njė ndėr gazetave mė tė mėdha maqedonase.

Gazeta “Dvdenik” nė Maqedoni do tė hapet me lajmin se Delina Fico do tė marrė fondin prej 9 milionė Dollarė nga USAID.

Syri.net ka mundur tė sigurojė faqen e parė tė gazetės “Dvenik” qė do tė dalė ditėn e nesėrme nė treg.

“Mbėshtetėsja e Soros, Delina Fico do tė marrė 9 milionė Dollarė nga USAID pėr OJQ-tė”. Ky ėshtė kryeartikulli i gazetės “Dvenik”, qė nė faqe tė parė ka ish-gruan e Kryeministrit shqiptar dhe vet Edi Ramėn.

Fico pėrshkruhet nga mediat maqedonase si njė aktiviste e miliarderit amerikan George Soros, e cila sė fundmi ka hapur nė Shkup njė zyrė pėr tė menaxhuar fondet e OJQ. /SYRI.net/Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 29th January 2017, 00:01

Shkrim interesante, mire Delina nuk i'u nda pushtetit, as nga burrat e as nga parate!Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi