Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Prisja tė bėhesha nuse, e jo tė abortoja !

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 15th April 2017, 17:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pak muaj para se tė fillonin pėrgatitjet pėr dasmė, ai mė shtyri tė abortoj! Mė mbėshteti pėr muri dhe nuk dija kah t’ia mbaja... Edhe po tė vdisja gjatė abortimit ishte njėsoj pėr mua, vetėm se nuk doja t’i dilja familjespėrpara me bark tė fryrė, sepse do i lėndoja pa masė, shkruan D., pėr Portalin tonė “Kosovarja. 
Nuk dua tė martohem dhe tė krijoj familje me tė! Nuk e kam ditur se ishte i martuar! Kam shpresuar se do tė bėhem nuse e tij. Por, ja se ē’ndodhi... Kemi ardhur nė pikėn kulminante qė tė abortoj, edhe pse nuk mė ka shkuar kurrė nė mendje se mua mund t’mė ndodh njė gjė e tillė.
Por, mė e keqja ėshtė se njė mjek mė tha se nuk mė lejohet aborti, sepse, sipas tij, ishte nė kundėrshtim me rregullat e klinikės.

Mu ka djeg zemra dhe tash ėshtė njėsoj pėr mua, edhe nėse vdes gjatė abortimit s’prish punė vetėm se nuk dua, nė asnjė mėnyrė, tė dal me bark tė fryrė para familjes sime, sepse do i turpėroj. Por, edhe nėse nuk do mund tė abortoj nuk do bėhem nuse e tij, sepse unė nuk dua tė jem grua e dorės sė dytė tė askujt.
Ndoshta ndonjė klinikė private do mė bėj zgjidhje, por nuk di... ndoshta edhe hyj nė gjynah me frytin. Pėrndryshe, jam e detyruar qė kur tė vijė koha edhe tė lindė foshnjėn, dashur e pa dashur...D. Kosovarja Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi