Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Astrologjia »
HOROSKOPI MUJOR

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:06

Horoskopi pėr muajin Qershor 2017
Jeni gjithnjė e mė afėr synimeve tuaja. Nėse keni pasur probleme nė aspektin profesional, dy muajt e ardhshėm do tė ktheheni sėrish nė qendėr tė vėmendjes, por kėtė herė si triumfues. E megjithatė, dhjetė ditėt e fundit tė muajit qershor do tė jenė shumė tė lodhshme dhe tė mbushura me nervozizėm. Nuk do tė toleroni presionin qė mund t’ju ushtrojė shefi. Nuk ėshtė momenti tė ēoni dėm mundėsitė qė ju jepen pėr projekte tė reja. Bėni shumė kujdes mė datė 23 dhe 28 nė mėnyrė qė tė shmangni konfliktet. Ky ėshtė njė muaj reflektimi edhe nė fushėn e ndjenjave. Lidhjet e sapo krijuara do tė rrezikohen mė shumė nga dyshimet. Ndėrsa ata qė kanė marrėdhėnie nė distancė, do tė marrin njė vendim pėrfundimtar nė fund tė muajit. Gjatė muajit qershor nuk do tė jeni shumė tė qetė, do tė nervozoheni pėr arsye nga mė banalet. Puna ėshtė shumė stresuese dhe ju ha pjesėn mė tė madhe tė kohės. Ata qė janė nė kėrkim tė  njė partneri apo qė sapo janė lidhur do tė mendojnė se nuk po gjejnė tė duhurit, por bėni mirė tė mendoheni para se tė hidhni njė hap. Meqė qershori do tė jetė njė muaj me shumė stres, mė datė 21 dhe 30 do tė ndiheni shumė tė lodhur dhe tė lėnė pas dore. Do tė keni probleme me stomakun. Armiku me tė cilin po luftoni ėshtė i panjohur. Ju kėshilloj tė reflektoni mė shumė dhe ndoshta e gjeni fajin te vetja.Ky ėshtė njė ndėr muajt tė vitit 2017. Yjet ju ndihmojnė sa mė s’ka. Suksesi nė punė ėshtė i garantuar. Tė lindurve nė kėtė shenjė nuk para ju pėlqejnė ndryshimet, ndaj nėse keni nė mendje tė ndryshoni punė, ndiheni vėrtet tė lodhur nga ambienti qė ju rrethon. Qershori dhe korriku janė muaj arritjesh. Venusi do tė hyjė nė shenjėn tuaj mė datė 6. Mundėsi tė reja pėr ju, por edhe pasione tė reja qė do t’jua bėjnė jetėn mė tė bukur. Gjatė periudhės tetor-dhjetor nuk do t’ju jepen shumė mundėsi tė reja, ndaj mos hezitoni tė bėni diēka mė shumė gjatė verės. Datat 16, 21 dhe 29 do tė jenė ditėt mė me fat. Pritet tė arrini njė sukses personal, por edhe pėr ata qė janė nė periudhė provimesh, do t’i kalojnė me sukses. Kėta tre muaj janė vendimtarė pėr tė vendosur tė ardhmen. Ata qė kanė njė marrėdhėnie sentimentale prej kohėsh, duhet tė marrin njė vendim pikėrisht tani. Datat mė tė favorshme pėr takime tė reja janė 20, 24 dhe 25. Nuk duhen nėnvlerėsuar lidhjet e reja qė janė krijuar nė kėtė periudhė. Do tė arrini tė bėni pėr vete dikė vetėm me njė shikim. Lidhjet mė afatgjata do t’i krijoni me tė lindurit nė shenjėn e Akrepit dhe Bricjapit. Qershori do tė jetė njė muaj i nxehtė dhe i mbushur me emocione. Mos anashkaloni vizitat rutinė te mjeku, qoftė pėr njė problem tė vogėl apo edhe pėr tė pėrmirėsuar pamjen tuaj fizike. Ky ėshtė momenti ideal pėr tė filluar kura estetike apo trajtime detoksi.Gjatė muajit qershor ėshtė Mėrkuri ai qė do tė hyjė nė shenjėn tuaj mė datė 6 dhe falė kėtij kalimi dhe nė bashkėpunim me Jupiterin, yjet do t’ju favorizojnė shumė. Tė reja interesante gjatė gjysmės sė muajit, sidomos pėr ata qė kanė bėrė disa kėrkesa nė tė shkuarėn. Tensionet qė kanė karakterizuar verėn e kaluar tanimė janė shuar. Nėse shefi nuk ju shikon me sy tė mirė prej disa kohėsh, atėherė do tė keni disa keqkuptime, por ju do t’i ktheni gjėrat nė favorin tuaj. Datat 23 dhe 25 do tė jenė mė tė favorshmet nė aspektin financiar. Shmangni shpenzimet e tepėrta. Muaji qershor do tė jetė shumė intrigues nė fushėn e ndjenjave. Mėrkuri, Dielli dhe Jupiteri do tė bashkėpunojnė sėrish dhe do tė ndihmojnė ēiftet qė duan tė bėhen me fėmijė. Brenda familjes jeni duke diskutuar pėr probleme financiare, por mos harroni se njė nga partnerėt ka pasur probleme nė punė Merrni frerėt nė dorė dhe prisni deri nė fund tė vitit, sepse do tė jetė mė fitimprurėse. Ajo ēka pėr momentin e gjykoni si problem, mė vonė do t’ju duket si shpėtim. Ditė tė vėshtira ju presin mė datė 18, 16 dhe 29. Do tė harxhoni shumė energji gjatė kėtij muaji, ja pse do tė ndieni nevojėn tė ndaloni dhe tė ēlodheni pėr tė rifituar fuqitė.

Mė nė fund mund tė flasim pėr njė periudhė mė tė mirė pėr tė lindurit nė shenjėn e Gaforres. Marsi do tė hyjė nė shenjėn tuaj dhe mė datė 3 do tė ndodhė diēka e rėndėsishme. Keni qenė shumė tė tensionuar gjatė pesė muajve tė fundit, por edhe kjo e ka njė tė mirė, sepse keni gjetur forcėn pėr tė menduar pėr njė tė ardhme mė tė mirė. Ndiheni tė lodhur nė fushėn profesionale dhe prisni ta pėrballoni gjysmėn e dytė tė viti me njė pritshmėri mė tė madhe. Ky ėshtė njė moment kyē pėr studentėt, tė cilėve s’u kanė shkuar mirė punėt sė fundmi. Muaji korrik duket se do tė jetė mė i favorshėm. Ata qė kanė shumė vjet qė bėjnė tė njėjtėn gjė, tani do t’u jepet mundėsia pėr njė bashkėpunim tė ri. Fusha e ndjenjave do tė jetė pozitive dhe plot me entuziazėm. Do tė gabonit rėndė nėse u ktheheni historive tė shkuara. Ēiftet qė janė martuar vitin e kaluar janė pėrballur me probleme tė mėdha. Ju kanė mbetur ende disa ēėshtje ekonomike dhe ligjore pėr tė zgjidhur. Qershori do t’ju rikthejė energjitė dhe dėshirėn pėr tė bėrė sa mė shumė gjėra. Marsi nė shenjėn tuaj nuk duhet konsideruar kurrsesi si njė ogur i keq. Datat 24 dhe 25 do tė jenė shumė intensive. Ata qė duan tė nisin njė terapi apo kura estetike, bėjnė mirė tė presin javėn e fundit tė muajit pėr tė pasur rezultate mė tė mira.Gjatė gjashtė ditėve tė para tė muajit do tė ndiejmė ndikimin pozitiv tė kalimit tė Venusit nė shenjėn tuaj, njė planet shumė i rėndėsishėm nė raportet profesionale. Logjika juaj nuk ka tė meta, do tė shkėlqeni dhe do tė bindni kėdo se idetė tuaja janė tė duhurat. Sigurisht qė ju prisni besnikėri dhe pėrkushtim nga bashkėpunėtorėt tuaj, edhe pse para disa vitesh jeni zhgėnjyer shumė pasi keni humbur para dhe besimin pėr shkak tė dikujt. Ka ardhur momenti tė shpėrbleheni. Mos harroni se korriku ėshtė muaji i pakteve dhe marrėveshjeve tė biznesit. Mos hezitoni se do tė fitoni shumė. Fusha e ndjenjave do tė kalojė nė plan tė dytė kėtė muaj, sepse puna kėrkon mė shumė vėmendje. Keni kryer disa shpenzime tė paparashikuara nė shtėpi, por s’ėshtė nevoja tė mėrziteni dhe tė hapni konflikte tė panevojshme. Mė datė 20 dhe 26 do tė ndiheni disi tė tensionuar. Qershori do tė karakterizohet nga dyshime mes partnerėve qė janė lidhur prej shumė kohėsh. Tradhtitė do tė zbulohen. Beqarėt do tė pėrjetojnė emocione tė mėdha, por kujdes se mos vuani nė fund. Meqė muajt e fundit keni pasur shumė punė ėshtė normale qė tani tė ndiheni tė lodhur. Iniciativat qė keni ndėrmarrė nuk ju kanė lėnė mundėsi tė pushoni, ndaj bėni shumė kujdes pėr shėndetin, sidomos gjatė dhjetė ditėve tė fundit tė muajit, sidomos mė datė 20 dhe 26.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:08

Duhet tė manovroni me kujdes ēėshtjet me karakter ekonomik, sidomos nėse bėhet fjalė pėr njė rinovim kontrate. Gjatė muajve tė fundit keni qenė gjithmonė nė pritjeje tė njė ngritjeje nė detyrė, tė njė pune tė re dhe jeni paksa tė zemėruar nga ky fakt. Keni punuar mes kaosit dhe janė tė paktė ata qė ju kanė ndihmuar. Ju dėshironi shumė gjėra, por askush nuk ju ndihmon. Datat 6 dhe 21 do tė jenė mė tė vėshtirat. Megjithatė, qershori ėshtė njė muaj interesant pėr projektet e reja. Do tė gjeni pak qetėsi pas datės 22 dhe mė datė 28 do tė nisni njė pėrvojė krejt tė re. Qershori ėshtė njė muaj i favorshėm pėr ndjenjat. Ata qė janė lidhur prej kohėsh duket se e kanė humbur atė pasionin e dikurshėm. Bėni kujdes nėse keni probleme me ish tė dashurit. Dita mė e vėshtirė do tė jetė data 16. Data 22 do tė shėnojė pėrmirėsime edhe nė fushėn e ndjenjave. Pas hyrjes sė Hėnės nė shenjėn tuaj gjatė ditėve tė fundit tė muajit, mund tė merrni guximin tė njiheni me persona tė tjerė e tė krijoni lidhje tė reja. Korriku do tė jetė njė muaj mė vendimtar. Gjysma e dytė e muajit do tė jetė mė e mirė. Ndiheni shumė shpesh nė ankth pėr ēėshtje ekonomike apo profesionale. Do tė ndiheni tė lodhur fizikisht. Mė datė 8 do tė ndiheni shumė nervozė, po ashtu edhe tė premten e datės 16. Do ta merrni veten vetėm nė fund tė muajit.

Peshorja
Mė nė fund keni kapėrcyer ndikimin e keq tė Venusit nė shenjėn tuaj. Ky do tė jetė njė muaj iniciativash, marrėveshjesh dhe projektesh tė reja. Shumė prej jush kanė punuar fort gjatė periudhės janar-maj pėr t’ia dalė mbanė dhe pėr t’i paraprirė ēdo problemi. Tė lindurit nė shenjėn e Peshores arrijnė tė shndėrrojnė edhe diēka tė mėrzitshme nė diēka tė bukur dhe emocionuese. Studentėt janė tė favorizuar nė kėtė periudhė falė Jupiterit nė kėtė shenjė. Ata qė kanė hapur njė aktivitet tregtar muajt e fundit, janė pėrballur me disa vėshtirėsi. Bėni akoma edhe mė shumė sukses nėse ky aktivitet ėshtė familjar. Qershori, korriku dhe gushti janė muajt idealė pėr t’u martuar apo pėr tė bashkėjetuar. Ata qė duan prej kohėsh njė fėmijė, tani do tė kenė njė mundėsi mė shumė, edhe pse kjo varet shumė nga mosha. Tre javėt e para do tė jenė mė tė mirat. Disa nga ju do tė gjejnė pasionin qė kishin humbur. Ndėrsa beqarėt bėjnė mirė t’i analizojmė mė me kujdes lidhjet e reja, sepse ēka vendosni tani, do tė ndikojė nė gjithė jetėn tuaj. Ky muaj do tė karakterizohet nga qetėsia e familjes, ndėrsa ata qė kanė lidhje jashtėmartesore do tė marrin mė nė fund njė vendim. Bėni shumė kujdes javėn e fundit tė muajit, sidomos ēiftet qė janė nė krizė prej kohėsh. Do tė ndiheni shumė mirė fizikisht me pėrjashtim tė datave 22 dhe 30. Kjo formė e mirė fizike do tė zgjasė gjatė gjithė verės.


Vera po afron, stina e arritjeve tė mėdha profesionale, por edhe e zgjidhjeve ideale. Tė gjithė ata qė kanė punuar shumė tani do tė shijojnė frytet, sidomos gjatė datave 21-30, ditė kur s’do tė mungojnė propozimet e shumta. Ndėrsa ata qė janė sulmuar me pa tė drejtė nė punė do tė kenė mundėsinė qė tė vėrtetojnė “pafajėsinė” e tyre. Ditė tė tensionuara do tė jenė data 13 dhe 14. Skenari do tė ndryshojė pas sė premtes mė datė 16 e deri nė fund tė muajit. Nė fushėn e ndjenjave nuk do tė ketė ulje-ngritje. Ajo ēka tė lindurit e kėsaj shenje duan tė shmangin nė njė marrėdhėnie ėshtė mėrzia. Ata qė kanė pasur probleme nė punė, e kanė tė pamundur qė tė mos jenė tė tensionuar dhe nervozė edhe nė shtėpi. Bėni mirė tė shmangni pėrballjet me familjarėt. Ēdo ndryshim duhet pėrballuar me kurajė. Yjet nuk favorizojnė ata qė sapo janė ndarė dhe kanė lėnė pas njė histori tė trazuar. Nuk keni fituar ende besimin e duhur pėr t’u njohur me njė person tjetėr. Fizikisht do tė ndiheni shumė herė mė mirė se nė maj, megjithatė do tė ndiheni tė lodhur gjatė ditėve tė para tė muajit pėr shkak tė stresit. Gjithēka do tė pėrmirėsohet pas datės 21. Data ideale pėr tė nisur kura dhe terapi ėshtė ajo e 24.

Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:09

Yjet ju kanė favorizuar shumė gjatė muajve tė parė tė vitit, ja pse tani e keni rrugėn tė hapur pėr tė arritur gjithēka qė doni. Ata janė duke bėrė punė “part-time” do tė shohin se tanimė do tė shndėrrohen nė pėrfundimtare. Duhet vetėm qė ju tė ndiqni instinktin. Mė datė 16 do tė keni njė problem financiar ose do tė detyroheni tė paguani njė shumė parash qė s’e kishit parashikuar. Qershori s’do tė jetė njė muaj me tė reja tė mėdha, por ju duhet tė gjeni brenda vetes energjitė qė ju kanė humbur. Jeni njerėz tė pavarur dhe shumė tė qėndrueshėm nė zgjedhjet qė bėni. Nėse bashkėpunoni me ata qė ju rrethojnė do tė arrini edhe mė shumė. Ēiftet qė kanė njė marrėdhėnie tė konsoliduar s’do tė kenė probleme, edhe pse disa konflikte tė vogla s’do t’i shmangin dot. Do ta keni tė vėshtirė tė vendosni pėr pushimet, pasi do tė bėni disa shpenzime tė paparashikuara pėr shtėpinė ose fėmijėt. Muaji qershor s’ėshtė ideali pėr njohjet e reja. Merreni mė shtruar dhe shmangni marrėdhėniet me tė lindurit nė shenjėn e Binjakėve apo tė Virgjėreshės. Brenda familjes do tė debatoni pėr paratė apo pėr njė biznes tė pėrbashkėt. Ndėrsa ata qė kanė vendosur tė martohen apo tė bashkėjetojnė e kanė rrugėn tė lirė. Pėr shkak tė tensioneve tė kohėve tė fundit, do tė pėrjetoni ankth dhe nervozizėm. Data 15 ndoshta do tė jetė mė e vėshtira. Mos u sforconi kaq shumė. Nė fund tė muajit do ta merrni sėrish veten.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:09

Pas disa muajve tė mbushur me stres dhe nervozizėm, qershori do tė sjellė diēka ndryshe nė jetėn tuaj. Do ta kini mė tė lehtė tė flisni, tė debatoni, por edhe inatoseni pėr tė mbrojtur idetė tuaja. Ditė e tensionuar do tė jetė ajo e datės 12. Dhjetė ditėt e fundit tė muajit do tė jenė tė stuhishme, sepse edhe nėse diēka nuk ju pėlqen, do ta thoni hapur pa u menduar dy herė. Bėni shumė kujdes nė datat 19 dhe 25, sepse keni shpenzuar aq shumė sa tani janė krijuar boshllėqe tė mėdha. Firmosni kontrata afatgjata dhe pėrpiquni tė keni ide mė largpamėse, mos prisni qė frytet e punėt t’i korrni menjėherė. Jeta sentimentale do tė jetė e qetė kėtė muaj, por ata qė janė lidhur me tė lindurit nė shenjėn e Gaforres dhe Dashit do tė kenė disa probleme. Lidhjet e reja do tė kenė mundėsi tė mira. Edhe ju vetė do tė habiteni nga ambienti ku do tė njihni njerėz tė rinj, ja pse e keni nė dorė vetė nė doni tė bėni pėrpara. Ata qė janė ndarė kohėt e fundit nuk duan kurrsesi tė nisin njė histori tė re. Prindėrit janė shumė tė shqetėsuar pėr fėmijėt. Historitė paralele do tė jenė krejtėsisht tė pasuksesshme. Lufta qė ju bėni pėr tė mbijetuar nuk mbaron kurrė, ja pse lodhja sa vjen e bėhet mė e madhe. Po pėrpiqeni shumė qė tė gjeni sėrish qetėsinė dhe formėn fizike.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:10

Tė lindurve nė shenjėn e Ujorit u pėlqejnė ndryshimet, vetėm se tani duhet ta kuptoni mė mirė se ē’po ndodh me jetėn tuaj nė aspektin profesional, sepse jo gjithēka do tė shkojė vaj. Duhet t’u pėrshtateni mė shumė rrethanave. Tė gjithė ata qė duan tė ndryshojė profesion, pozicion pune apo tė transferohen diku tjetėr, duhet ta kuptojnė se kėto janė vendime afatgjata. Nuk ju mungon dėshira pėr tė bėrė sa mė shumė gjėra. Nuk ju kėshillojmė asnjėherė tė rrezikoni pa qenė tė sigurt. Studentėt duhet tė pėrgatiten mirė pėr provimet dhe tė pėrqendrohen sa mė shumė te gjėrat qė duan tė arrijnė. Nė krahasim me muajin e kaluar, klima ka ndryshuar shumė. Nė qershor nuk do tė hasin probleme ēiftet qė janė tė konsoliduar prej kohėsh, por disa keqkuptime nuk do t’i shmangin dot. Do tė ishte njė mėkat i madh qė tė shkatėrroni njė marrėdhėnie pėr arsye shumė tė vogla dhe banale apo pėr njė fjalė tė thėnė nė nerva e sipėr. Kjo ėshtė njė periudhė reflektimi. Ata qė duan tė guxojnė tė krijojnė lidhje paralele, as tė mos e marrin mundimin, sepse do tė gjenden mes dy zjarreve. Kėtė muaj nuk do tė jeni aq nė formė sa nė muajin maj, e megjithatė falė Jupiterit dhe Mėrkurit nė shenjėn tuaj, energjitė do tė jenė tė mjaftueshme. Mos u stresoni shumė. Ditėt mė tė vėshtira pėr ju do tė jenė datat 7 dhe 20.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 3rd June 2017, 17:11

Nuk do tė pėrpiqeni shumė pėr tė realizuar diēka tė rėndėsishme, sidomos studentėt. Marsi ka ndikim shumė tė mirė nė shenjėn tuaj pas datės 4, ndėrkohė qė Dielli ju ndihmon qė prej 21 majit. Kjo ėshtė njė periudhė interesante dhe shumė pozitive pėr ata qė kanė njė aktivitet privat. Ata qė duan tė blejnė njė shtėpi, tė nisin qė tani kėrkimet, sepse stina e verės do tė jetė ajo e zgjidhjeve tė shpejta pėr ēdo problem. Njė muaj frytdhėnės qė edhe pse Saturni ndikon negativisht, ju do tė arrini tė firmosi ēdo kontratė apo marrėveshje qė keni dashur prej kohėsh. Kujdes se shpenzimet po rriten, sidomos mė datė 6. Tregohuni mė shumė dorėshtrėnguar. Pėr sa i pėrket fushės sė ndjenjave duhet tė keni parasysh se nėse rrini tė mbyllur nė shtėpi, sigurisht qė vetmia do tė zgjasė edhe mė shumė. Beqarėt do tė kenė mundėsi tė njohin njerėz tė rinj. Jeta nė ēift do tė jetė shumė e bukur pėr ata qė kanė njė marrėdhėnie tė gjatė dhe nė vjeshtė ndoshta do tė marrin lajmin e mirė tė pritjes sė njė fėmije. Nėse dikush nga ju ka njė problem ligjor me ish-bashkėshortin, atėherė kėtė muaj do tė gjejė njė zgjidhje, sidomos nėse ky problem ka lidhje me fėmijėt apo me pronėn. Datat 24 dhe 25 janė mė tė favorshmet pėr tė jetuar dhe shijuar nė maksimum pasionin. Nė pėrgjithėsi, do tė ndiheni mirė fizikisht, me pėrjashtim tė datės 16 kur do tė ndiheni nė ankth apo do tė keni shqetėsime tė lehta dhe kalimtare. Bėni mirė tė pushoni sapo t’ju jepet mundėsia, sepse nė punė punoni me ritme tė ēmendura. Shmangni ėmbėlsirat dhe ushqimet e pėrpunuara. Kontrolloni dietėn ditore!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd July 2017, 21:11

HOROSKOPI MUJOR KORRIK 2017
Dashi

Jeni gjithnjė e mė afėr synimeve tuaja. Nėse keni pasur probleme nė aspektin profesional, dy muajt e ardhshėm do tė ktheheni sėrish nė qendėr tė vėmendjes, por kėtė herė si triumfues. E megjithatė, dhjetė ditėt e fundit tė muajit korrikut do tė jenė shumė tė lodhshme dhe tė mbushura me nervozizėm. Nuk do tė toleroni presionin qė mund t’ju ushtrojė shefi. Nuk ėshtė momenti tė ēoni dėm mundėsitė qė ju jepen pėr projekte tė reja. Bėni shumė kujdes mė datė 23 dhe 28 nė mėnyrė qė tė shmangni konfliktet. Ky ėshtė njė muaj reflektimi edhe nė fushėn e ndjenjave. Lidhjet e sapo krijuara do tė rrezikohen mė shumė nga dyshimet. Ndėrsa ata qė kanė marrėdhėnie nė distancė, do tė marrin njė vendim pėrfundimtar nė fund tė muajit. Gjatė muajit korrik nuk do tė jeni shumė tė qetė, do tė nervozoheni pėr arsye nga mė banalet. Puna ėshtė shumė stresuese dhe ju ha pjesėn mė tė madhe tė kohės. Ata qė janė nė kėrkim tė njė partneri apo qė sapo janė lidhur do tė mendojnė se nuk po gjejnė tė duhurit, por bėni mirė tė mendoheni para se tė hidhni njė hap. Meqė korriku do tė jetė njė muaj me shumė stres, mė datė 21 dhe 30 do tė ndiheni shumė tė lodhur dhe tė lėnė pas dore. Do tė keni probleme me stomakun. Armiku me tė cilin po luftoni ėshtė i panjohur. Ju kėshilloj tė reflektoni mė shumė dhe ndoshta e gjeni fajin te vetja.Demi

Ky ėshtė njė ndėr muajt tė vitit 2017. Yjet ju ndihmojnė sa mė s’ka. Suksesi nė punė ėshtė i garantuar. Tė lindurve nė kėtė shenjė nuk para ju pėlqejnė ndryshimet, ndaj nėse keni nė mendje tė ndryshoni punė, ndiheni vėrtet tė lodhur nga ambienti qė ju rrethon. Korriku dhe gushti janė muaj arritjesh. Venusi do tė hyjė nė shenjėn tuaj mė datė 6. Mundėsi tė reja pėr ju, por edhe pasione tė reja qė do t’jua bėjnė jetėn mė tė bukur. Gjatė periudhės tetor-dhjetor nuk do t’ju jepen shumė mundėsi tė reja, ndaj mos hezitoni tė bėni diēka mė shumė gjatė verės. Datat 16, 21 dhe 29 do tė jenė ditėt mė me fat. Pritet tė arrini njė sukses personal, por edhe pėr ata qė janė nė periudhė provimesh, do t’i kalojnė me sukses. Kėta tre muaj janė vendimtarė pėr tė vendosur tė ardhmen. Ata qė kanė njė marrėdhėnie sentimentale prej kohėsh, duhet tė marrin njė vendim pikėrisht tani. Datat mė tė favorshme pėr takime tė reja janė 20, 24 dhe 25. Nuk duhen nėnvlerėsuar lidhjet e reja qė janė krijuar nė kėtė periudhė. Do tė arrini tė bėni pėr vete dikė vetėm me njė shikim. Lidhjet mė afatgjata do t’i krijoni me tė lindurit nė shenjėn e Akrepit dhe Bricjapit. Korriku do tė jetė njė muaj i nxehtė dhe i mbushur me emocione. Mos anashkaloni vizitat rutinė te mjeku, qoftė pėr njė problem tė vogėl apo edhe pėr tė pėrmirėsuar pamjen tuaj fizike. Ky ėshtė momenti ideal pėr tė filluar kura estetike apo trajtime detoksi.Binjakėt

Mė nė fund mund tė flasim pėr njė periudhė mė tė mirė pėr tė lindurit nė shenjėn e Gaforres. Marsi do tė hyjė nė shenjėn tuaj dhe mė datė 3 do tė ndodhė diēka e rėndėsishme. Keni qenė shumė tė tensionuar gjatė pesė muajve tė fundit, por edhe kjo e ka njė tė mirė, sepse keni gjetur forcėn pėr tė menduar pėr njė tė ardhme mė tė mirė. Ndiheni tė lodhur nė fushėn profesionale dhe prisni ta pėrballoni gjysmėn e dytė tė viti me njė pritshmėri mė tė madhe. Ky ėshtė njė moment kyē pėr studentėt, tė cilėve s’u kanė shkuar mirė punėt sė fundmi. Muaji korrik duket se do tė jetė mė i favorshėm. Ata qė kanė shumė vjet qė bėjnė tė njėjtėn gjė, tani do t’u jepet mundėsia pėr njė bashkėpunim tė ri. Fusha e ndjenjave do tė jetė pozitive dhe plot me entuziazėm. Do tė gabonit rėndė nėse u ktheheni historive tė shkuara. Ēiftet qė janė martuar vitin e kaluar janė pėrballur me probleme tė mėdha. Ju kanė mbetur ende disa ēėshtje ekonomike dhe ligjore pėr tė zgjidhur. Korriku do t’ju rikthejė energjitė dhe dėshirėn pėr tė bėrė sa mė shumė gjėra. Marsi nė shenjėn tuaj nuk duhet konsideruar kurrsesi si njė ogur i keq. Datat 24 dhe 25 do tė jenė shumė intensive. Ata qė duan tė nisin njė terapi apo kura estetike, bėjnė mirė tė presin javėn e fundit tė muajit pėr tė pasur rezultate mė tė mira.Gaforrja

Gjatė muajit korrik ėshtė Mėrkuri ai qė do tė hyjė nė shenjėn tuaj mė datė 6 dhe falė kėtij kalimi dhe nė bashkėpunim me Jupiterin, yjet do t’ju favorizojnė shumė. Tė reja interesante gjatė gjysmės sė muajit, sidomos pėr ata qė kanė bėrė disa kėrkesa nė tė shkuarėn. Tensionet qė kanė karakterizuar verėn e kaluar tanimė janė shuar. Nėse shefi nuk ju shikon me sy tė mirė prej disa kohėsh, atėherė do tė keni disa keqkuptime, por ju do t’i ktheni gjėrat nė favorin tuaj. Datat 23 dhe 25 do tė jenė mė tė favorshmet nė aspektin financiar. Shmangni shpenzimet e tepėrta. Muaji korrik do tė jetė shumė intrigues nė fushėn e ndjenjave. Mėrkuri, Dielli dhe Jupiteri do tė bashkėpunojnė sėrish dhe do tė ndihmojnė ēiftet qė duan tė bėhen me fėmijė. Brenda familjes jeni duke diskutuar pėr probleme financiare, por mos harroni se njė nga partnerėt ka pasur probleme nė punė Merrni frerėt nė dorė dhe prisni deri nė fund tė vitit, sepse do tė jetė mė fitimprurėse. Ajo ēka pėr momentin e gjykoni si problem, mė vonė do t’ju duket si shpėtim. Ditė tė vėshtira ju presin mė datė 18, 16 dhe 29. Do tė harxhoni shumė energji gjatė kėtij muaji, ja pse do tė ndieni nevojėn tė ndaloni dhe tė ēlodheni pėr tė rifituar fuqitė.Luani

Gjatė gjashtė ditėve tė para tė muajit do tė ndiejmė ndikimin pozitiv tė kalimit tė Venusit nė shenjėn tuaj, njė planet shumė i rėndėsishėm nė raportet profesionale. Logjika juaj nuk ka tė meta, do tė shkėlqeni dhe do tė bindni kėdo se idetė tuaja janė tė duhurat. Sigurisht qė ju prisni besnikėri dhe pėrkushtim nga bashkėpunėtorėt tuaj, edhe pse para disa vitesh jeni zhgėnjyer shumė pasi keni humbur para dhe besimin pėr shkak tė dikujt. Ka ardhur momenti tė shpėrbleheni. Mos harroni se korriku ėshtė muaji i pakteve dhe marrėveshjeve tė biznesit. Mos hezitoni se do tė fitoni shumė. Fusha e ndjenjave do tė kalojė nė plan tė dytė kėtė muaj, sepse puna kėrkon mė shumė vėmendje. Keni kryer disa shpenzime tė paparashikuara nė shtėpi, por s’ėshtė nevoja tė mėrziteni dhe tė hapni konflikte tė panevojshme. Mė datė 20 dhe 26 do tė ndiheni disi tė tensionuar. Korriku do tė karakterizohet nga dyshime mes partnerėve qė janė lidhur prej shumė kohėsh. Tradhtitė do tė zbulohen. Beqarėt do tė pėrjetojnė emocione tė mėdha, por kujdes se mos vuani nė fund. Meqė muajt e fundit keni pasur shumė punė ėshtė normale qė tani tė ndiheni tė lodhur. Iniciativat qė keni ndėrmarrė nuk ju kanė lėnė mundėsi tė pushoni, ndaj bėni shumė kujdes pėr shėndetin, sidomos gjatė dhjetė ditėve tė fundit tė muajit, sidomos mė datė 20 dhe 26.Virgjėresha

Duhet tė manovroni me kujdes ēėshtjet me karakter ekonomik, sidomos nėse bėhet fjalė pėr njė rinovim kontrate. Gjatė muajve tė fundit keni qenė gjithmonė nė pritjeje tė njė ngritjeje nė detyrė, tė njė pune tė re dhe jeni paksa tė zemėruar nga ky fakt. Keni punuar mes kaosit dhe janė tė paktė ata qė ju kanė ndihmuar. Ju dėshironi shumė gjėra, por askush nuk ju ndihmon. Datat 6 dhe 21 do tė jenė mė tė vėshtirat. Megjithatė, korriku ėshtė njė muaj interesant pėr projektet e reja. Do tė gjeni pak qetėsi pas datės 22 dhe mė datė 28 do tė nisni njė pėrvojė krejt tė re.Korriku ėshtė njė muaj i favorshėm pėr ndjenjat. Ata qė janė lidhur prej kohėsh duket se e kanė humbur atė pasionin e dikurshėm. Bėni kujdes nėse keni probleme me ish tė dashurit. Dita mė e vėshtirė do tė jetė data 16. Data 22 do tė shėnojė pėrmirėsime edhe nė fushėn e ndjenjave. Pas hyrjes sė Hėnės nė shenjėn tuaj gjatė ditėve tė fundit tė muajit, mund tė merrni guximin tė njiheni me persona tė tjerė e tė krijoni lidhje tė reja. Korriku do tė jetė njė muaj mė vendimtar. Gjysma e dytė e muajit do tė jetė mė e mirė. Ndiheni shumė shpesh nė ankth pėr ēėshtje ekonomike apo profesionale. Do tė ndiheni tė lodhur fizikisht. Mė datė 8 do tė ndiheni shumė nervozė, po ashtu edhe tė premten e datės 16. Do ta merrni veten vetėm nė fund tė muajit.Peshorja

Mė nė fund keni kapėrcyer ndikimin e keq tė Venusit nė shenjėn tuaj. Ky do tė jetė njė muaj iniciativash, marrėveshjesh dhe projektesh tė reja. Shumė prej jush kanė punuar fort gjatė periudhės janar-maj pėr t’ia dalė mbanė dhe pėr t’i paraprirė ēdo problemi. Tė lindurit nė shenjėn e Peshores arrijnė tė shndėrrojnė edhe diēka tė mėrzitshme nė diēka tė bukur dhe emocionuese. Studentėt janė tė favorizuar nė kėtė periudhė falė Jupiterit nė kėtė shenjė. Ata qė kanė hapur njė aktivitet tregtar muajt e fundit, janė pėrballur me disa vėshtirėsi. Bėni akoma edhe mė shumė sukses nėse ky aktivitet ėshtė familjar.korriku dhe gushti janė muajt idealė pėr t’u martuar apo pėr tė bashkėjetuar. Ata qė duan prej kohėsh njė fėmijė, tani do tė kenė njė mundėsi mė shumė, edhe pse kjo varet shumė nga mosha. Tre javėt e para do tė jenė mė tė mirat. Disa nga ju do tė gjejnė pasionin qė kishin humbur. Ndėrsa beqarėt bėjnė mirė t’i analizojmė mė me kujdes lidhjet e reja, sepse ēka vendosni tani, do tė ndikojė nė gjithė jetėn tuaj. Ky muaj do tė karakterizohet nga qetėsia e familjes, ndėrsa ata qė kanė lidhje jashtėmartesore do tė marrin mė nė fund njė vendim. Bėni shumė kujdes javėn e fundit tė muajit, sidomos ēiftet qė janė nė krizė prej kohėsh. Do tė ndiheni shumė mirė fizikisht me pėrjashtim tė datave 22 dhe 30. Kjo formė e mirė fizike do tė zgjasė gjatė gjithė verės.Akrepi

Vera po afron, stina e arritjeve tė mėdha profesionale, por edhe e zgjidhjeve ideale. Tė gjithė ata qė kanė punuar shumė tani do tė shijojnė frytet, sidomos gjatė datave 21-30, ditė kur s’do tė mungojnė propozimet e shumta. Ndėrsa ata qė janė sulmuar me pa tė drejtė nė punė do tė kenė mundėsinė qė tė vėrtetojnė “pafajėsinė” e tyre. Ditė tė tensionuara do tė jenė data 13 dhe 14. Skenari do tė ndryshojė pas sė premtes mė datė 16 e deri nė fund tė muajit. Nė fushėn e ndjenjave nuk do tė ketė ulje-ngritje. Ajo ēka tė lindurit e kėsaj shenje duan tė shmangin nė njė marrėdhėnie ėshtė mėrzia. Ata qė kanė pasur probleme nė punė, e kanė tė pamundur qė tė mos jenė tė tensionuar dhe nervozė edhe nė shtėpi. Bėni mirė tė shmangni pėrballjet me familjarėt. Ēdo ndryshim duhet pėrballuar me kurajė. Yjet nuk favorizojnė ata qė sapo janė ndarė dhe kanė lėnė pas njė histori tė trazuar. Nuk keni fituar ende besimin e duhur pėr t’u njohur me njė person tjetėr. Fizikisht do tė ndiheni shumė herė mė mirė se nė maj, megjithatė do tė ndiheni tė lodhur gjatė ditėve tė para tė muajit pėr shkak tė stresit. Gjithēka do tė pėrmirėsohet pas datės 21. Data ideale pėr tė nisur kura dhe terapi ėshtė ajo e 24.Shigjetari

Yjet ju kanė favorizuar shumė gjatė muajve tė parė tė vitit, ja pse tani e keni rrugėn tė hapur pėr tė arritur gjithēka qė doni. Ata janė duke bėrė punė “part-time” do tė shohin se tanimė do tė shndėrrohen nė pėrfundimtare. Duhet vetėm qė ju tė ndiqni instinktin. Mė datė 16 do tė keni njė problem financiar ose do tė detyroheni tė paguani njė shumė parash qė s’e kishit parashikuar. korriku s’do tė jetė njė muaj me tė reja tė mėdha, por ju duhet tė gjeni brenda vetes energjitė qė ju kanė humbur. Jeni njerėz tė pavarur dhe shumė tė qėndrueshėm nė zgjedhjet qė bėni. Nėse bashkėpunoni me ata qė ju rrethojnė do tė arrini edhe mė shumė. Ēiftet qė kanė njė marrėdhėnie tė konsoliduar s’do tė kenė probleme, edhe pse disa konflikte tė vogla s’do t’i shmangin dot. Do ta keni tė vėshtirė tė vendosni pėr pushimet, pasi do tė bėni disa shpenzime tė paparashikuara pėr shtėpinė ose fėmijėt. Muaji qershor s’ėshtė ideali pėr njohjet e reja. Merreni mė shtruar dhe shmangni marrėdhėniet me tė lindurit nė shenjėn e Binjakėve apo tė Virgjėreshės. Brenda familjes do tė debatoni pėr paratė apo pėr njė biznes tė pėrbashkėt. Ndėrsa ata qė kanė vendosur tė martohen apo tė bashkėjetojnė e kanė rrugėn tė lirė. Pėr shkak tė tensioneve tė kohėve tė fundit, do tė pėrjetoni ankth dhe nervozizėm. Data 15 ndoshta do tė jetė mė e vėshtira. Mos u sforconi kaq shumė. Nė fund tė muajit do ta merrni sėrish veten.Bricjapi

Pas disa muajve tė mbushur me stres dhe nervozizėm, qershori do tė sjellė diēka ndryshe nė jetėn tuaj. Do ta kini mė tė lehtė tė flisni, tė debatoni, por edhe inatoseni pėr tė mbrojtur idetė tuaja. Ditė e tensionuar do tė jetė ajo e datės 12. Dhjetė ditėt e fundit tė muajit do tė jenė tė stuhishme, sepse edhe nėse diēka nuk ju pėlqen, do ta thoni hapur pa u menduar dy herė. Bėni shumė kujdes nė datat 19 dhe 25, sepse keni shpenzuar aq shumė sa tani janė krijuar boshllėqe tė mėdha. Firmosni kontrata afatgjata dhe pėrpiquni tė keni ide mė largpamėse, mos prisni qė frytet e punėt t’i korrni menjėherė. Jeta sentimentale do tė jetė e qetė kėtė muaj, por ata qė janė lidhur me tė lindurit nė shenjėn e Gaforres dhe Dashit do tė kenė disa probleme. Lidhjet e reja do tė kenė mundėsi tė mira. Edhe ju vetė do tė habiteni nga ambienti ku do tė njihni njerėz tė rinj, ja pse e keni nė dorė vetė nė doni tė bėni pėrpara. Ata qė janė ndarė kohėt e fundit nuk duan kurrsesi tė nisin njė histori tė re. Prindėrit janė shumė tė shqetėsuar pėr fėmijėt. Historitė paralele do tė jenė krejtėsisht tė pasuksesshme. Lufta qė ju bėni pėr tė mbijetuar nuk mbaron kurrė, ja pse lodhja sa vjen e bėhet mė e madhe. Po pėrpiqeni shumė qė tė gjeni sėrish qetėsinė dhe formėn fizike.Ujori

Tė lindurve nė shenjėn e Ujorit u pėlqejnė ndryshimet, vetėm se tani duhet ta kuptoni mė mirė se ē’po ndodh me jetėn tuaj nė aspektin profesional, sepse jo gjithēka do tė shkojė vaj. Duhet t’u pėrshtateni mė shumė rrethanave. Tė gjithė ata qė duan tė ndryshojė profesion, pozicion pune apo tė transferohen diku tjetėr, duhet ta kuptojnė se kėto janė vendime afatgjata. Nuk ju mungon dėshira pėr tė bėrė sa mė shumė gjėra. Nuk ju kėshillojmė asnjėherė tė rrezikoni pa qenė tė sigurt. Studentėt duhet tė pėrgatiten mirė pėr provimet dhe tė pėrqendrohen sa mė shumė te gjėrat qė duan tė arrijnė. Nė krahasim me muajin e kaluar, klima ka ndryshuar shumė. Nė korrik nuk do tė hasin probleme ēiftet qė janė tė konsoliduar prej kohėsh, por disa keqkuptime nuk do t’i shmangin dot. Do tė ishte njė mėkat i madh qė tė shkatėrroni njė marrėdhėnie pėr arsye shumė tė vogla dhe banale apo pėr njė fjalė tė thėnė nė nerva e sipėr. Kjo ėshtė njė periudhė reflektimi. Ata qė duan tė guxojnė tė krijojnė lidhje paralele, as tė mos e marrin mundimin, sepse do tė gjenden mes dy zjarreve. Kėtė muaj nuk do tė jeni aq nė formė sa nė muajin maj, e megjithatė falė Jupiterit dhe Mėrkurit nė shenjėn tuaj, energjitė do tė jenė tė mjaftueshme. Mos u stresoni shumė. Ditėt mė tė vėshtira pėr ju do tė jenė datat 7 dhe 20.Peshqit

Nuk do tė pėrpiqeni shumė pėr tė realizuar diēka tė rėndėsishme, sidomos studentėt. Marsi ka ndikim shumė tė mirė nė shenjėn tuaj pas datės 4, ndėrkohė qė Dielli ju ndihmon qė prej 21 majit. Kjo ėshtė njė periudhė interesante dhe shumė pozitive pėr ata qė kanė njė aktivitet privat. Ata qė duan tė blejnė njė shtėpi, tė nisin qė tani kėrkimet, sepse stina e verės do tė jetė ajo e zgjidhjeve tė shpejta pėr ēdo problem. Njė muaj frytdhėnės qė edhe pse Saturni ndikon negativisht, ju do tė arrini tė firmosi ēdo kontratė apo marrėveshje qė keni dashur prej kohėsh. Kujdes se shpenzimet po rriten, sidomos mė datė 6. Tregohuni mė shumė dorėshtrėnguar. Pėr sa i pėrket fushės sė ndjenjave duhet tė keni parasysh se nėse rrini tė mbyllur nė shtėpi, sigurisht qė vetmia do tė zgjasė edhe mė shumė. Beqarėt do tė kenė mundėsi tė njohin njerėz tė rinj. Jeta nė ēift do tė jetė shumė e bukur pėr ata qė kanė njė marrėdhėnie tė gjatė dhe nė vjeshtė ndoshta do tė marrin lajmin e mirė tė pritjes sė njė fėmije. Nėse dikush nga ju ka njė problem ligjor me ish-bashkėshortin, atėherė kėtė muaj do tė gjejė njė zgjidhje, sidomos nėse ky problem ka lidhje me fėmijėt apo me pronėn. Datat 24 dhe 25 janė mė tė favorshmet pėr tė jetuar dhe shijuar nė maksimum pasionin. Nė pėrgjithėsi, do tė ndiheni mirė fizikisht, me pėrjashtim tė datės 16 kur do tė ndiheni nė ankth apo do tė keni shqetėsime tė lehta dhe kalimtare. Bėni mirė tė pushoni sapo t’ju jepet mundėsia, sepse nė punė punoni me ritme tė ēmendura. Shmangni ėmbėlsirat dhe ushqimet e pėrpunuara. Kontrolloni dietėn ditore!Shiko profilin e anėtarit


#8

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi