Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Shqipėria fiton 0 – 3 nė Izrael, kap vendin e tretė nė grup

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 11th June 2017, 22:55


Shqipėria fiton 0 – 3 nė Izrael, kap vendin e tretė nė grup


Shqipėria ka mundur 0 – 3 Izraelin nė Haifa, duke arritur fitoren e parė pas 5 humbjesh.

Dy gola tė Sadikut nga distanca (’22 dhe ‘44) dhe njė gol i Memushajt (’71) nga brenda zonės i dhanė fitoren djemve tė De Biasit, njė ditė pasi ai deklaroi se nuk do tė rinovojė mė kontratėn me Kombėtaren Shqiptare.

Kjo ishte njė “hakmarrje” pėr humbjen 0 – 3 tė Kombėtares Shqiptare pėrballė Izraelit nė “Elbasan Arena”.

Me kėtė fitore, kuqezinjtė parakalojnė Izraelin nė renditje, duke arritur nė vendin e tretė. Shqipėria ka po aq pikė sa Izraeli (9 pikė), por ka golevarazh mė tė mirė.

Nė takimet e tjera tė Grupit G, Spanja fitoi nė Maqedoni 1 – 2, ndėrsa Italia mundi Lihtenshtajnin 5 – 0.

Pas 6 ndeshjes, Spanja dhe Italia kryesojnė nė Grupin G me nga 16 pikė, tė ndjekura nga Shqipėria dhe Izraeli me nga 9 pikė, Maqedonia 3 dhe Lihtenshtajni 0.

Ekipi i parė nė grup shkon direkt nė Kupėn e Botės Rusi 2016, ndėrsa ekipi i dytė kalon nė fazėn e play-off-it.

Me 2 shtator Shqipėria pret nė Shkodėr Lihtenshtajnin.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi