Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionÇfarë mesazhi të prisni nga secila shenjë e horoskopit...

more_horiz

Astrologjia thotë shumë, edhe për shprehitë tuaja në shkrimin e mesazheve. 

Dashi
Të lindurit në shenjën e Dashit kanë dashuri për mesazhet, e madje konsistente. Nuk pëlqejnë të qëndrojnë brenda kornizave, sidomos kur bëhet fjalë për çështjet romantike. Një i lindur në shenjën e Dashit mund t’i anashkalojë shenjat e pikësimit, sepse për ta rëndësi ka mesazhi e jo gramatika. Edhe për shkak se të lindurit e kësaj shenjë janë të drejtpërdrejtë.
Tekste që duhet t’i prisni nga një Dash:
1.Komplimente. Nëse të bëjnë kompliment, dijeni se i pëlqeni. Por mos prisni mesazhe shekspiriane në jetën tuaj nga një Dash.
2.Mesazhe që ju ftojnë të bëheni me ta “partnerë në krim”, t’ju ftojnë në festa, për drekë, etj.
3.Mesazhe të gjërave që duhet të pastrohen.
Demi
Zakonet e tyre në shkrimin e mesazheve janë jashtëzakonisht miqësore dhe të gjalla. Madje personaliteti i tyre argëtues fshihet fshehur nën një seri të emoji-ve që shkëmbejnë.
Çfarë mesazhesh duhet të prisni nga një Dem:
1.Fotot e vendeve që ata kanë udhëtuar. Demi pëlqen të udhëtojë. Demi e do Tokën.
2.Kur një Dem ju pëlqen, do të shprehet me të vërtetë bukur për ju.
3.Madje dërgojnë gjithashtu sende të pazakonta seksuale.
4.OK.
5.Por Demi nuk është aq i dhënë pas mesazheve si shenjat e tjera. Ata duan praninë tuaj fizike rreth tyre. Por … ju do t’i shihni ato me telefonin e tyre shpesh.
6.Do të ju dërgojnë një tekst që lidhet me një metaforë për jetën. Ata janë të hapur me ju në mënyrën më të mirë që munden.
Binjakët
Mesazhet e Binjakëve janë plot me dualitete, të një gjeniu agresiv, të një pushtuesi. Binjakët duan dhe ju dërgojnë vetëm tekst. Ata do të përqendrohen tek ju gjithë kohës. Mund të shprehin çdo gjë me mesazhe.
Mesazhet që dërgojnë Binjakët:
1.Binjakët mund të ju shkruajnë diçka tepër absurde.
2.Binjakët do t’ju shkruajnë tekste natën vonë, në orët e hershme të mëngjesit.
3.Kjo shenjw është duke kërkuar për diçka të lumtur dhe elektrizuese. Ata duan diçka që i bën të qeshë edhe në një tekst të shkurtër.
4.Ata mund të ju dërgojnë tekste si të mamit ose të babit. A i ke larë dhëmbët sot? A ke fjetur mirë? Kur ka qenë hera e fundit që ke shkuar tek dentisti?
5.Tekste të zemëruara. Ata nuk mund të ta thonë personalisht, kështu që e shprehin atë nëpërmjet tekstit…
6.Binjakët mund të bëjë diçka të përpunuar për të marrë vëmendjen tuaj. Hej, çfarë dëshiron të bësh? Hej, nuk ju pëlqej më? Hej, më shiko! Unë jam e shkëlqyer. Mendova se duhet ta dish!
Gaforrja
Shprehitë tuaja në tekst kurrë nuk do të thonë atë që me të vërtetë doni të shprehni. Sepse nëse do të shprehni vërtetë atë që ndjeni nuk do të mjaftojë gjatësia e një libri (lumi juaj i ndjenjave është i pafund dhe vazhdon deri në qarqe të shumta).
Mesazhe që duhet të prisni nga një Gaforre:
1.Gaforrja shkruan një roman të tërë dhe jua dërgon.
2.Gaforrja do të të dërgojë mesazh për të kontrolluar mirëqenien tuaj. A doni disa biskota? A do t’ju pëlqente një birrë?
3.Dërgojnë mesazhe për të kaluar ditën e tyre me dikë.
4.Kjo shenjë e zodiakut preferon një letër të gjatë dashurie.
Luani
Zakonet e mesazheve të kësaj shenjë të zodiakut janë tre deri në pesë fjalë në një maksimum kohë që e bëjnë personin tjetër të mendojë: Oh, mallkuar!
Kjo mund të jetë një e mirë apo e keqe, por Leo nuk ka nevojë për shumë fjalë për të qenë në kontakt me dikë ose për të shprehur disa ndjenja. Por pikërisht kjo formë të shprehuri i bën njerëzit ta duan një Luan dhe të kenë “frikë” prej tij.
Mesazhet që dërgon një Luan:
1.Nuk do të thonë kurrë gjëra më rëndësi në mesazhe. Do të ta thonë përballë. Ata adhurojnë të luajnë rolin e Z. Misterioz.
2.Luani do t’ju bërë të qeshni.
3.Do të të ftojë në takim ose festa, por “tani për tani”.
4.Ata mund të të dërgojnë me tekst spontanisht diçka me të vërtetë të ëmbël.
Virgjëresha
Kjo shenjë e zodiakut është shumë pragmatike në mënyrën që ata i shikojnë mesazhet si një e keqe e domosdoshme. Më shpesh, ata do t’i përgjigjen mesazheve tuaja me një telefonatë. Zakonet e tyre në texting lidhen me faktin se nuk duan mundësi për të keqinterpretuar tekstin tuaj.
Mesazhet që dërgon një Virgjëreshë:
1.Ju do të merrni 5.391 pyetje. Për gjithçka e çdo gjë.
2.Virgjëresha do t’ju japë përgjigje të hollësishme për pyetjet e përditshme. Ju e pyesni “Si jeni?” dhe ata do t’ju jap një përgjigje sikur të ishin duke u përpjekur për të fituar një garë ose duke shkruar një ese të mirë.
3.Ju do të merrni tekste si ky: “Do të vish në një martesë me mua?”, “A do të vish në një festë me mua?”. “A do të vish të marrim një hamburger me mua?”.
4.Kjo shenjë e Zodiakut do t’ju bëjë komplimenta në një numër të mënyrave të çuditshme …Sinqerisht një Virgjëreshë duket se pëlqen më tepër pyetjet sesa seksin.


[size]

Peshorja
Përgatite veten për një sërë pyetjesh si: Ku jemi takuar bashkë? Ku je? Me kë ??! Çfarë? Kur?!
Kur tenton të mbetesh i balancuar në çdo kohë do të thotë që ju doni të merrni të gjitha faktet para se të mund të përgjigjesh për çdo gjë. Peshoret duan të dinë çdo gjë. Por në qoftë se ju i dërgoni në tekst diçka që u duket e pakëndshme, ato vetëm do ta injorojnë atë.
Mesazhet që duhet të prisni nga një Peshore:
1.Tekste të drejtpërdrejta që ju tregojnë se ata duan t’ju shohin. Madje mund të ulen në errësirë në qetë dhe të bëjnë sikur nuk e dërguan këtë mesazh.
2.Tekstet eksplozive dhe intensive, sepse ata janë dehur duke ju shkruar mesazhe juve.
3.Mesazhe konsistente dhe këmbëngulëse. Peshoret do t’ju dërgojnë shpesh mesazhe për çdo gjë.
4.Kjo shenjë e zodiakut nuk dërgon tekste negative.
5.Emoji me buzëqeshje.
Akrepi
Kjo shenjë ndoshta nuk dërgon shpesh mesazhe, por kur e bën dijeni se mesazhet e tij s’janë për këdo, por vetëm për TY. Në rastin ideal do të përkulen para teje duke shkruar për të qenit super-mirënjohës ndaj jush.
Mesazhet që dërgojnë Akrepat:
1.Diçka: “Kam një pyetje serioze…”
2.Mirëmëngjesi, mirëdita, mirëmbrëma dhe si është puna? Po, ata janë të ëmbël. Edhe kur duan të zbulojnë se me kë jeni.
3.Kjo shenjë e zodiakut është seksi dhe janë të vetëdijshëm për këtë.
4.Tekste të gjata rreth diçkaje që i ka mërzitur ato.
Shigjetari
Miqësor dhe të dashur. Shigjetari shkruan mesazhe të ëmbla dhe mikpritëse. Zakonet e tyre në mesazhe përfshijnë një sasi të mirë të teksteve inkurajuese.
Mesazhe që dërgon Shigjetari:
1.Konsistenca. Nëse ju jeni duke marrë shumë mesazhe nga Shigjetari kjo do të thotë se ju ka shumë qejf.
2.Dëshpërimi. Ata papritmas do t’ju luten, të martoheni me ta, për të shkuar në një aventurë të egër me ta në të gjithë planetin.
3.Shigjetari pëlqen të flirtojë. Ndonjëherë kjo është vetëm për argëtim, por në qoftë se mesazhet janë të shumta, ndoshta ju sheh vetëm si një mike.
4.Shigjetari pëlqen edhe takimet përballë, kështu që mos u befasoni nëse ata nuk shkruajnë tekst edhe aq shumë.
Bricjapi
Të lindurit në shenjën e Bricjapit nuk janë antitekst. Por nuk u pëlqen që ta nisin ata SMS-në e parë. Megjithatë, kur ata marrin një tekst, Bricjapët dinë të jenë të ëmbël, argëtues ose plot ide dhe mendime.
Mesazhe që dërgojnë Bricjapët:
1.Një Bricjap do t’ju dërgojë diçka pak stil koket. Kjo është pjesa sensuale e shenjës së Tokës.
2.Ata do të bëjnë plane me ju.
3.Në qoftë se ata janë të gatshëm të kujdesen për ju do të ta thonë.
4.Kohën e tyre do t’ua dedikojnë juve.
Ujori
Ujori do t’ju dërgojë mesazhe për tema të ndryshme. Ata janë të interesuar në një shumëllojshmëri të subjekteve. Ata gjithashtu kanë një tendencë për t’ju dëgjuar fjala e tyre.
Mesazhe që dërgojnë Ujorët:
1.Kanë nevojë për ju të jeni “në të njëjtën faqe” me ta.
2.Ujori do të përpiqet të rrijë me ty. Ata do të përdorin mesazhet për t’ju parë personalisht.
3.Ata janë kreativë. Ata do të bëjnë një përpjekje të veçantë për të shkuar në drejtim të gjërave që ju pëlqeni.
4.Ujori kërkon të ju ftojë në botën e tij të gjërave të çuditshme.
Peshqit
Peshqit e duan fjalën dhe sinqeritetin dhe me ta mund të shkëmbesh mesazhe për orë e orë të tëra. Madje janë vërtetë të mirë në shkrimin e mesazheve.
Mesazhe që dërgojnë Peshqit:
1.Peshqit dërgojnë gjithnjë mesazhe. Madje dhe i ruajnë mesazhet tuaja edhe me vite.
2.Kjo shenjë e zodiakut di të shkruajë romane përmes teksteve që janë mbresëlënëse, romantike, dhe disi të frikshme.
3.Ata do të ju shkruajnë në tekst për ndjenjat e tyre, për atë që ju bën të veçantë, se pse ju vlerësojnë. Peshqit do të ngushëllojnë, inkurajojnë dhe manipulojnë përmes tekstit.
4.Peshqit do t’ju dërgojnë me mesazh fotografitë e gjërave të përditshme, gjëra që ata mendojnë se do t’ju bëjnë të qeshni, gjëra që ata mendojnë se do të “shkrijnë” zemrën tuaj.[/size]

descriptionRe: Çfarë mesazhi të prisni nga secila shenjë e horoskopit...

more_horiz
lol kjo gaforrja.
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi