Barazim i hidhur pėr Skėnderbeun, Dinamo e Zagrebit shėnon nė minutėn e fundit

Share

avatar
Administrator

Posted prej 18th August 2017, 14:25

Skėnderbeu ėshtė ndalur nė minutėn e 94-ėt nė njė barazim 1-1, nė pėrballjen e parė tė “play off”-it kundėr Dinamos sė Zagrebit, nė shtėpinė e kėtyre tė fundit.

Ekipi i Dajės u shfaq solid nė mbrojtje duke mos i lėnė shumė hapėsira kroatėve, e duke i vėnė shpesh nė vėshtirėsi me kundėrsulme tė shpejta.

Goli pėr Skėnderbeun u shėnua nga talenti Liridon Latifi nė minutėn e ’37. Pas njė kundėrsulmi tė shpejtė, Gavazaj i kaloi topin nė qendėr Latifit, i cili ėshtė me fat qė topi i kthehet nė kėmbė pasi pėrplaset me trupin e portierit, duke e shtyrė nė rrjetė.

Kur dukej se takimi po mbyllej nė shifrat 0-1, Angelo Henriquez dėrgoi topin nė rrjetė, duke barazuar shifrat.

Barazimi 1-1 favorizon korēarėt, tė cilėt do tė luajnė nė shtėpi takimin e kthimit.