Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Messi, Buffon, Ronaldo nė garė pėr lojtarin e vitit

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 18th August 2017, 14:34

Messi, Buffon, Ronaldo nė garė pėr lojtarin e vititNė datėn 24 gusht nė Monaco do tė ndahet edhe ēmimi i lojtarit mė tė mirė tė vitit qė lamė pas. Nė kėtė ceremoni do tė marin pjesė tre lojtarė. Crsitiano Ronaldo i Real Madrid, Lionel Messi i Barcelonės dhe Gianluiggi Buffon i Juventusit. Tė tre lojtarėt janė pėrzgjedhur si finalistė nga njė juri e pėrbėrė nga 55 trajnerė dhe 55 gazetarėsh sportiv.

Buffon nuk arriti tė fitonte Championsin sezonin e kaluar pėr tė kompletuar tripletėn e famshme. Kjo edhe pėr arsye se Ronaldo arriti t’i shėnonte dy herė Buffonit. Sa i pėrket Messit ai ka qenė vendimtar me Barcelonėn gjatė gjithė sezonit me gola dhe asiste dhe u shpall edhe golashėnuesi mė i miri nė ligat kryesore evropiane. Lojtari mė i favorizuar pėr tė fituar kėtė trofe ėshtė portugezi Ronaldo pasi ka qenė protagonist nė trofetė qė ka fituar.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi