Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
RUSI 2018-Panucci e nis me fitore, Shqipėria bėn detyrėn ndaj Liechtenstein

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 5th September 2017, 20:43

RUSI 2018-Panucci e nis me fitore, Shqipėria bėn detyrėn ndaj LiechtensteinShqipėria nuk ka zhgėnjyer. Tė paktėn pėr sa i pėrket rezultatit. Kombėtarja jonė ka bėrė detyrėn ndaj modestėve tė Liechtenstein-it duke fituar me rezultatin 2:0. Ishte njė ndeshje delikate, tė paktėn deri nė momentin e golit tė avantazhit. Miqtė ishin pėrqendruar tėrėsisht nė mbrojtje ndėrsa mungesat tona nė sulm ranė nė sy menjėherė pasi bėmė shumė pak pėr tė shėnuar.Ndeshja ėshtė zhvilluar pothuajse pėr 90’ minuta nė gjysmėfushėn e vizitorėve, por rastet e pastra pėr gol kanė munguar. Fatmirėsisht Roshi arriti tė zhbllonte rezultatin para kohe, pasi sa mė shumė kohė tė kalonte aq mė e vėshtirė do tė bėhej pėr pėrfaqėsuesen tonė. Goli i Agollit ishte vendimtar dhe spektakolar, por niveli i lojės ka lėnė pėr tė dėshiruar teksa tė gjithė prisnim mė shumė ndaj njė skuadre gjysmė-amatore.Ashtu siē pritej, Shqipėria ėshtė ajo qė kontrollon ndeshjen nė ēdo aspekt. Tė besuarit e Panuccit hidhen nė sulm qė nga minuta e parė por rastet e pastra mungojnė dhe kjo pasi vizitorėt qėndrojnė tė tėrhequr shumė prapa nė mbrojtje duke mos lejuar kombėtaren tonė tė hyjė nė zonė. Llullaku ka njė mundėsi tė mirė pak pėrpara se tė pėrfundojė pjesa e parė, por goditja e tij nė hyrje tė zonės kalon mbi traun e portės. Njė Shqipėri e cila i mungon agresiviteti dhe, mbi tė gjitha, kreativiteti. Njė minutė pėrpara se skuadrat tė shkojnė nė dhomat e zhveshjes edhe Grezda ka njė mundėsi tė mirė por goditja e tij pritet nga portieri Jehle.Albania – Liechtenstein Live Score
Llullaku ėshtė lojtari mė aktiv pas pushimit, sulmuesi qė luan nė Kazakistan bėn njė aksion personal por goditja e tij ėshtė e pasaktė. Shqipėria duket mė agresive nė pjesėn e dytė, dhe mė nė fund zhbllokohet rezultati. Pas njė goditje kėndore, topi shkon nė kėmbėt e Migjen Bashės i cili godet menjėherė por ėshtė Odise Roshi ėshtė ai qė e devijon nė fund nė mes tė rrėmujės. Kombėtarja vazhdon ta kontrollojė lojėn edhe pas golit, dhe mundohet tė gjejė me qetėsi dyfishimin e rezultatit ndėrkohė qė vizitorėt e Lichtenstein nuk reagojnė dhe vazhdojnė tė qėndrojnė nė mbrojtje. Nė minutėn e 78’ vjen goli i qetėsisė pėr kombėtaren tonė. Kapiteni Hansi Agolli merr topin nga e majta, kthehet nė drejtim tė portės dhe lėshon njė gjuajtje fantastike me tė djathtėn. Njė nga golat mė tė bukur tė kombėtares shqiptare. Shqipėria bėn detyrėn ndaj Liechtenstein, tashmė na pret Maqedonia pas tre ditėsh.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi