Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Traditat Kulturore »
*Kumtesa : "Psikologjia dhe temperamenti inteligjent, guximtar, kreativ, interpretativ dhe letrar nė pėrmbajtjen e strukturės sė Karnavaleve dhe

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2018, 23:42

BIBLIOGRAFI
1.“ZAGORIA ZAKONE DHE TRADITA” – KONTRIBUT I RĖNDĖSISHĖM PĖR KULTURĖN KOMBĖTARE”, “Enciklopedia e Zagorisė” Apostol Pango
2. “Perla, Profil i biskuar- Zagoria” Kristaq F. Shabani
3. “Intelekt 2001...”1,2 vepra tė Kristaq F. Shabanit,
4. ”Ali Pashaida e Haxhi Shehretit” e studiuesit Dr. Irakli Koēollari,
5. Dorėshkrimet e Prof. Filip Shabanit dhe Irakli Semit
6. “ Zagori, Histori, Tradita” e studiuesit Ilia Laska
7. Bilal Draēi “poetenciali turistiki rajonit Vjosė Deti Jon (studimi monografik)
8. Kristaq F. Shabani Kronika e Qytezės (The cronicle of the Small Town)
9. Gjeografia fizike e Shqipėrisė 1991
10. “Historiku i krahinės” Evjen Peri
11. ”Bleta Shqiptare” Thimi Mitko
12. “Vepra “ Andon Zako Ēajupi”
13.” Njė qendėr ilire nė krahinėn e Zagorisė...Monumentet historike nė vendin tonė”1978
Guri Pani, Lazar Papajani
14. “ Kėtu – kėtje”Gaēe Ballo , Petro Garo
15 . “Njė fshat i vogėl dhe njė kasaba e madhe” Maria J. Ristani
16.”Shekulli i lotuar” Kristaq F. Shabani
17. R. W. Lane, Majat e Shales, III, f.35
18. Cyril Mango ne vepren e tij me titull "Qyteterimi Bizantin" (-Byzantium. The Empire of the Neė Rome. -Weidenfeld and Nicolson, London, 1980) .
19. Poukevili (Puoqevil) ” Voyaze de la Grece” (Udhėtim nė Greqi), vėllimin e dytė, botuar nė Paris, mė 1826.Shiko profilin e anėtarit http://www.pegasiworld-al.com


Mesazh (Faqja 2 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi