Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Bashkėatdhetarėt nėpėr botė »
Historia e Vitorit, babai i tre fėmijėve qė u deportua nga SHBA nė Shqipėri pas 17 vitesh

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 5th April 2018, 22:38

Historia e Vitorit, babai i tre fėmijėve qė u deportua nga SHBA nė Shqipėri pas 17 vitesh


Kjo ėshtė historia e Vitor Pukrit. Ai ėshtė baba i tre fėmijėve dhe banon nė Clifton tė New Jersey-t. Edhe pse kishte 17 vite qė jetonte nė SHBA ai ėshtė deportuar drejt Shqipėrisė pasi bėn pjesė nė grupin e emigrantėve tė paligjshėm. Madje ai ndodhej nė burg qė prej kohės qė pranoi tė takohej me oficerėt e emigracionit duke menduar se po e intervistonin pėr tė rregulluar statusin e tij nė SHBA.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Avokati i tij tha se Bordi i Apelit ia refuzoi kėrkesėn pėr tė ndaluar deportimin dhe brenda pak orėsh e hypėn nė avion.

“Ėshtė e pabesueshme qė ndodhi nė kohė rekord. Nuk kam parė ndonjė rast qė ta dėbojnė brenda 24 orėve”, tha avokati.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Njė zėdhėnės pėr emigracionin tha se bashkėshortja e tij, Neta Pukri dhe njė nga djemtė, Mikel Pukri u arrestuan sepse u pėrpoqėn tė pengonin me forcė deportimin duke sulmuar nė aeroport oficerėt e emigracionit. Avokati tha se do tė kėrkonte lirimin e Neta Pukrit pėr arsye humanitare, sepse ka njė vajzė 11-vjeēare qė ka nevojė pėr praninė e njė prindi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pėrveē Mikelit, 21-vjeēar, familja Pukri ka edhe njė djalė tjetėr 26-vjeēarin, Bepin. Nuk dihet se cili do tė jetė tani fati i tyre

BurimiShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi