Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Natyra dhe bukuritė shqiptare »
28 PRILL 2018, VEPRIMTARI PROMOVUESE NĖ HOSHTEVĖ , ZAGORI, GJIROKASTĖR "LETĖRSIA ,KULTURA , ARTI NXIT TURIZMIN'

Share

avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th April 2018, 12:44

28 PRILL 2018
VEPRIMTARI PROMOVUESE NĖ HOSHTEVĖ , ZAGORI, GJIROKASTĖR
"LETĖRSIA ,KULTURA , ARTI NXIT TURIZMIN'
VEPRIMTARI E PĖRBASHKĖT E LNPSHA "PEGASI” ALBANIA ,
KATERINA'S BED& BREAKFAST"DHE SHOQATĖS ATDHETARE KULTURORE " ĒAJUPI"

OBJEKTI KU DO TĖ ZHVILLOHET VEPRIMTARIA : "KATERINA'S BED& BREAKFAST"(HOSHTEVĖ)
KOHA : 28 PRILL 2018 , ORA 11.30-15.00

PROGRAMI  I VEPRIMTARISĖ
 
*PĖRGATITJA E MJEDISEVE TĖ OBJEKTIT  PĖR TREGIM
*QERASJA E PJESĖMARRĖSVE SIPAS ZAKONEVE TĖ TREVĖS
*FJALA E MIRESEARDHJES: “ OBJEKTI TURISTIK  KATERINA'S BED& BREAKFAST", FUNKISONI I SAJ, NJĖ SPROVĖ E BUKUR NĖ TURIZMIN MALOR TĖ TREVĖS’
KATERIANA TELO, PRONARE E OBJEKTIT
*VIZITĖ E PJESĖMARRĖSVE NĖ AMBIENTET E OBJEKTIT TURISTIK.
DIALOGIM NĖ TAVOLINĖ
PARAQITJE E VLERĖS
*“HOSHTEVA, NJĖ FSHAT ME TRADITĖ HISTORIKE DHE ME KULTURĖ”
*KUMTESĖ: “LETĖRSIA, ARTI, KULTURA NXIT TURIZMIN NĖ NJĖ TREVĖ  INTELIGJENTE SI ZAGORIA “
Nga Kristaq F. Shabani poet, shkrimtar, IWA, WPS, President i LNPSHA “PEGASI” ALBANIA
“Njeriu i Vitit 2011”, Kandidat pėr Ēmimin “NOBĖL” pėr vitin 2017, i propozuar nga IWA SHBA
·         Interpretime  te krijuesve zagoritė
*KUMTESĖ: “ PIKTURA DHE SKULPTURA  PREZENTE  NĖ KĖTĖ MJEDIS FANTASTIK”
Z. HAXHI KALLUCI,WPS , SKULPTOR, PIKTOR, FIER
KUMTESĖ: “SERIOZITETI DHE PUBLIKIMI I PĖRVOJĖS SĖ OBJEKTEVE TURISTIKE NĖ MEDIAN VIZIVE DHE ATĖ TĖ SHKRUAR”
Z. STEFAN ARSENI, MODERATOR I VEPRIMTARIVE KULTURORE GJIROKASTĖR
“ NDIKIMI DHE KONTRIBUTI I SHOQATĖS ATDHETARE – KULTURORE “ ĒAJUPI” PĖR ZHVILLIMIN E TURIZMIT MALOR NĖ TREVĖN E ZAGORISĖ”
Z. MITRO SAQELLARI , KRYESIA E SHOQATĖS , BIZNESMEN
·         Kėngė zagorite  tė kėnduara nga grupi zagorit 
 “ PĖRVIJIMI I TRADITĖS  DHE ZAKONEVE ZAGORITE  NĖ KONTAKT ME VIZITORĖT VENDAS DHE TĖ HUAJ NĖ TREVĖ”
Z. THOMA LOLI, MĖSUES NĖ PENSION, KRIJUES
*MENDIME PĖR ZHVILLIMIN E TURIZMIT MALOR
PJESĖMARRĖSIT NĖ DIALOGIM
*Lidhja, ndėrvartėsia  harmonike midis ambienteve dhe pronave familjare dhe objektit turistik tė familjes Telo”.
z. Gani Bendo, ekonomist
Vizitė nė mjedise dhe kėnaqėsia estetike.
Vizitė nė objektin kishtar tė Hoshtevės .
Biseda konkluzive e veprimtarisė
Kokteil
 
 
Filmon veprimtarinė  TV “GJIROKASTRA”Shiko profilin e anėtarit http://www.pegasiworld-al.com


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi