Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Rusi 2018: Kroos bėn mrekullinė, Gjermania me 10 lojtarė pėrmbys ndaj Suedisė nė fund

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 23rd June 2018, 23:28

Kroos bėn mrekullinė, Gjermania me 10 lojtarė pėrmbys ndaj Suedisė nė fund
Gjermania ka pėrmbysur rezultatin me njė lojtar me pak duke shėnuar golin e fitores nė sekondat e fundit tė kohės shtesė. Ishte njė ndeshje fantastike nga kampionėt e botės tė cilėt dhanė gjithēka pėr tė marrė fitoren dhe nė fund ia kanė arritur falė magjisė sė Toni Kroos. Dukej sikur gjermanėt ishin pranė eliminimit por tani gjithēka ėshtė nė lojė dhe kampionėt rikthehen nė garė.

Ishin gjermanėt ata qė dominuan lojėn nga minuta e parė e deri kur Boateng doli me tė kuq nė tė 82’. Aksione tė shumta por me finalizim tė pasaktė. Ndėrkohė Suedia sa herė qė del nė kundėrsulm mund tė shėnojė gol, dhe vetėm fati e ndihmoi Gjermaninė nė dy situata pėrpara se tė shėnonte Toivonen njė gol qė padyshim mund tė quhet njė nga mė tė bukurit e kompeticionit.
Por pas pushimit Marco Reus rikthen shpresėn pėr kampionėt me golin e tij nė tė 48’. Gjermanėt ushtrojnė presion, gjatė gjithė kohės, krijojnė, mundohen, kombinojnė, por e kanė shumė tė vėshtirė tė depėrtojnė nė mbrojtjen e hekurt suedeze, dhe kur e bėjnė, janė tė pasaktė nė goditjen drejt portės. Me daljen me karton tė kuq tė Boateng situata pėrkeqėsohet, gjithsesi gjermanėt vazhdojnė tė sulmojnė deri te fryma e fundit dhe njė goditje dėnimi e ekzekutuar nga Toni Kroos i ka dhėnė tre pikėt kampionėve.

Rusi 2018Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi