Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Nostalgji

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 22nd February 2008, 02:06

DO te pres,do te preS
nuk e di edhe sa zgjat
por do te pres
edhe kur zogjt folen ta len
un do te pres ,
edhe kur gjethet te bien ,
un prap do te pres
edhe jete te mos
kisha un pres,pres...
.


VETMIA JOTE

vetmin tende e
vura ne kafaz,
nje dit ia hapa deren
nuk iku,
i ishin merzitru qiejt...ME DUAJ

--ME DUAJ--me duaj me teper
kur se meritoj,
sepse at,her me shum
kam per ty nevoj/////////////////////////////////////////


ME FAL
Me fal nese te kam lenduar
me fal nese te kam lodhur
me fal nese te kam fyer
me fal nese te kam zhgenjyer
me fal per ato qe te kam shkaktuar
me fal qe zemren te kam coptuar
me fal te lutem me fal
qe gabimisht me ty isha dashuruar..
_________________


Kujtoj me mall e nostalgji tashme qe jam ne vetmi
me ty une kalova te dy shndrisnim nga lumturia
syte tane mbushur me lot nga malli e dashuria
ne mendje ngeli ajo nate vere per mua
kur ne krahet e mi u hodhe duke qare dhe me the te dua..

_________________


mė thuaj tė dua
e bukur
tė fluturoj si flutur
tė ndjehem i lumtur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2008, 15:22

tė mė duash
mė mbetesh borxh
zjarri pėr ty nuk
mu hoq
tė dua,tė them troq
tė bėj shoqe
me thuaj shok.Shiko profilin e anėtarit


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi