Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Humor - Gjeagjeza - Lojra »
JA EDHE NGA UNĖ DISA BARCOLETA HUMORISTIKE

Share

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 25th February 2008, 16:12

Njėherė njė qelizė truri femėrore, gabimisht pėrfundoi nė njė kokė mashkulli.
Ajo shiqoi e shqetėsuar pėr rreth, por aty ishte zbrazėti dhe mbretėronte njė heshtje e thellė.
Hello! thirri ajo, por kot se akush si pėrgjigjej.
Qeliza filloi tė ndihej e vetmuar e besa edhe e friguar nga heshtja qė mbretėronte aty dhe dikur filloi tė bėrtiste:
Hello a ėshtė kush kėtu, Hello a ėshtė kush kėtu? - dikur ju pėrgjigj njė zė i thellė e shumė i largėt sikur tė vinte nga fundi i barkut;
Hello, ne jemi poshtė e mos na kėrko atje lart.
//////////////////////////////////////////


Njė shofer kamioni u ndal nė dritėn e kuqe nė semafor, dhe pas tij u ndal gjithashtu njė bjondinė e cila doli prej veturės dhe i tha.
"Mirėdita unė quhem Kony, ke problem me kamionin tėnd se gjithė gjėrat qė i ke tė ngarkuara po tė bijnė nga mbrapa"
Shoferi vetėm solli kokėn dhe pasi u hap drita e gjelbėrt vazhdoi tė voziste.
Por prap nė udhėkryqin tjetėr drita e kuqe dhe u ndal sėrisht dhe prap nga vetura tjetėr doli Bjondja dhe ju afrua.
"Mirėdita unė quhem Kony, ke problem me kamionin tėnd se gjithė gjėrat qė i ke tė ngarkuara po tė bijnė nga mbrapa"
Pėrsėri shoferi i kamionit tundi kokėn dhe vazhdoi tė voziste.
Nė udhlkryqin e tretė shoferi i kamionit kur pa qė vajza sėrish po vrapon pas tij, nxorri kokėn nė dritare dhe i tha.

Mirėdita unė quhem Joni, tash ėshtė dimėr dhe unė po e kriposi rrugėn.


//////////////////////////////////////////////////////


Kenaqesia e femres!!!


Nje shoqeri femrash shkuan me pushime dhe pane nje hotel pesekatsh me nje tabele qe shkruante: VETEM PER FEMRAT. Perderisa kishin shkuar me pushime vetem, menduan te rrinin atje. Nje djale shume i bukur u shpjegoi:
-Kemi pese kate, gjituni nje nga nje dhe kur te gjeni ate qe iu kenaq, rrini atje. Kollaj do vendosni, se ne cdo kat ka tabela qe shkruajne se cfare eshte brenda.
Dhe keshtu filluan te ngjiteshin dhe ne katin e pare tabela thoshte:
- Te gjithe meshkujt ketu e kane te shkurter dhe te holle. Shoqet qeshen dhe pa u menduar u ngjiten me lart dhe tabela thoshte:
- Te gjithe meshkujt ketu e kane te gjate dhe te holle.
Prape nuk mjaftonte dhe u ngjiten me lart. Ne katin e trete tabela thoshte:
- Te gjithe meshkujt ketu e kane te shkurter dhe te trashe.
Prape nje zhgenjim dhe u ngjiten me lart duke ditur qe kishin akoma dy kate. Ne katin e katert tabela ishte e mrekullueshme, thoshte:
- Te gjithe meshkujt ketu e kane te trashe dhe te gjate.
Femrat u gezuan dhe thane te futeshin brenda, por menduan se kishte akoma nje kat. Menduan se mos do humbnin dicka me te mire dhe u ngjiten tek i pesti, ku tabela thoshte:
- Nuk ka meshkuj ketu. Ky kat u ndertua per te vertetuar se nuk ka menyre se si te kenaqet nje femer.


///////////////////////////////////////////////

Ku eshte diferenca e grave prej 8, 18, 28, 38 dhe 48 vjec?

8 - E ve ne krevat dhe i tregon nje histori.
18 - I tregon nje histori dhe pastaj e con ne krevat.
28 - Nuk ka nevoje per asnje histori per ta cuar ne krevat.
38 - Te tregon nje histori dhe te con ne krevat.
48 - I tregon nje histori per te evituar qe ta cosh ne krevat.


Ku eshte diferenca e burrave prej 8, 18, 28, 38 dhe 48 vjec?

8 - E ve ne krevat dhe i tregon nje histori.
18 - I tregon nje histori per te mos shkuar ne krevat.
28 - E ben te besoj qe ai duhet te tregoj nje hisotri per te te cuar ne krevat.
38 - I tregon nje histori dhe shkon ne krevat me nje tjeter.
48 - Nuk ke nevoje ti tregosh asgje sepse tashme, ate e ka zene gjumi ne divan.///////////////////////////////////////////////////
Inelektuali.

Njė grua po i ankohet motrės.
Burri jem lexon, lexon dhe vetėm lexon... Le qė nuk mė prek me dorė kurr po as qė mė vėren se jam nė shtrat me te...
Nuk po tė besoj i thotė motra, du mi hi unė njėher unė nė shtrat dhe me e provu.
Intelektuali ishte duke lexuar kur ajo ra nė shtrat.
Pas pak ai futi gishtin e tij nė vaginėn e saj.
Kuku qyqe bėri motra dhe iku nga shtrati.
Shkoi e po i thotė motrės sė vet se kot e ka qė qahet nė te, ai sapo vuri re qė hyra nė shtrat ma futi gishtin.
Ha, hahahahaha u qesh motra e ka futur pėr ta lagur pėr tė ndėrru fletėn e librit.///////////////////////////////////////////////////

Trotuari:
E dashur po i thot djali, dashnores nga fshati.
Kalojmė nė trotuar se mos po na shkel me automobil ndonjė budall.
Kaluan nė trotuar dhe eecėn e ecėn dikur po i thot vajza.
E ku ėshtė more qaj trotuari se mu kėputen kėmbėt duke ecur?? :po: :po: :po::Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 26th February 2008, 00:41

e di se jam jasht teme por nuk mund te kufizohem pa ia percjell pershendetjet me te perzemerta anetares me aktine e cila sjell perhere tema interesante dhe me vlere ne forumin tone

Kjo eshte Elma te cilen e pergezoj per temen dhe mund te them se kam qeshur shummmmmmmmmmmmmmmmmmm me keto barcoleta.

te lumte elma dhe flm per kontributin

Nga stafi dhe emri im personal

Mos u mėrzit


Njė burrĖ tėrė jetėn e vet ishte marrė me spiunllėk!
Si para Luftės sė Dytė,
si pas Luftės sė Dytė,
deri nė ditėt e luftės sė UĒK-sė....

Por, tani edhe i mplakur ca, ishte hutuar pas luftės sė UĒK-sė, dhe s'po mund merrej vesh me ushtarėt e huaj!!! Njė ditė po e ndal njė djalė tė ri e po i thotė: -Allahile djalo, ēka po bėhet, se nuk po marr gjė vesh?!-Mixho,
hiē mos u bė merak, se cili do hyqmet tė vjen -ti rolin e spiunit e
kie, veē me kėta qė s'po mund merresh vesh, shko e gjeje ndonjė pėrkthyes!!!


Allahile nuk ėshtė dro!


Njė djali tė ri qė e kishte veten bukur nė qef, njė ditė i ndodhi tė gjendej afėr, kur njė milic serb e rrahte njė qytetar shqiptar, kot e kot!
Ky i revoltuar u kthye nė shtėpi dhe po i thotė babait tė vet: -Allahile
babė, ēka mė thua ti me ba puna vaki e me i ra unė ndonjė milici tė Serbisė?
-Allahile more bir, nuk ashtė dro qė ti i bjen kuj, se ata qė i bijnė
milicit nuk e vesin as babėn as nanėn!...Sali Bajrami


Salih Bajrami shahir i madh. Tek po shkonte nė njė dasėm afėr njė balte rrėzohet nga kali dhe zhytet. Mirėpo, kishte dasėm dhe ai duhej kėnduar aty, prandaj vazhdoi rrugėn ashtu. Tek po shkonte rrugės, po e vėren njė grua qė po lante rroba te bunari dhe po i thotė kalit, -kadal babo se po e gjuan babėn matan gardhit e po ja zhytė prapė tirqit....

I shoqi i asaj gruas kishte qenė ulur pas gardhit, u ngrit nė kėmbė dhe po i thotė Salihit: -Qe besa nėse tė gjuan kėtej gardhit, t'i ke zhytur edhe tėlinat...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 26th February 2008, 02:28

Qasi pa pikė shkolle!
Pas demonstratave tė vitit 1981, Sinan Hasanat, Ali Shukriat, Kolė Shirokat,etj. kėrkuan qė tė mobilizohen sa mė shumė milicė, pėr tė mbajtur rendin.
Shkuan nė njė fshat, dhe njė plakut po ia kėrkojnė djalin. -Pse e doni, -po
i pyet plaku?
-Me e veshė milic, i than.
-Mos e keni gabim mor burra? Po ky djali im nuk e ka as edhe njė ditė shkollė, po u thot plaku...
-Qasi pa pikė shkolle po na duhen, mixho, qė tė kėpusin dajak....


Kujt i frigohesh mė shumė?


Po bisedonin dy goxha burra nė atė vaktin e vet, dhe ashtu siē ishin tė
armatosur po i thotė njeri-tjetrit: -Allahile kujt i frigohesh mė sė shumti?
-Allahile grave, ia ktheu tjetri!
-Pse grave?, -po e pyet ky i habitur.
-Sepse, gratė tė ēarmatosin, bile t¹i heqin edhe pantollat!!!--------------------------------------------

Ku mbeti nusja?


Dikur moti udhėtohej me qerre kuaj ose qe. Njė farė burri i sapomartuar, nga fshati Saradran shkoj pėr ta marrė nusen e tij qė ndodhej nė gjini. Ky ecte para qeve dhe nuk shikonte mbrapa, sepse ³burrat² nuk shikonin mbrapa. Afėr njė lumi qetė kėrcyen me vrull. Nusja u rrėzua e ky nuk e shikoi fare. Ai
vazhdonte rrugėn pa u shqetėsuar. Kur shkoi nė shtėpi i doli e ėma pėrpara dhe po e pyet: -Ku mbeti nusja?
Ky edhe nga inati se ēka mund t¹i kishte ndodhur nuses u pėrgjigj: -Burri nuk e kthen kokėn mbrapa pėr njė nuse, nėnė!

---------------------------------------------------


Nė Gjakovė

Para nja tridhjet vjetėsh shkova nė Gjakovė pėr me i ble do jorgana, -tregonte njė plak.
-Hyra nė njė akēihane pėr tė ngrėnė pak bukė. Nja katėr djemė tė ri po m¹vesin: prej nga je axho?
­ Prej Drenice, ua ktheva.
-Eh ju Drenica nuk patėt kurrė njė njeri tė zot e me shkollė. Na Gjakova po e mbajmė Kosovėn dhe filluan e po mi numėrojnė Veli Devėn, Mehmet Hoxhėn, Xhavit Nimanin, Fadil Hoxhėn etj. Mjaft! -u thashė se pasha mixhėn po e pranoj, se mos me kanė qita djem moti na kish marrė Shqipnia.
Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 26th February 2008, 02:37

Vetėm tre here!!!
-"Grua, a mė ke tradhėtuar ndonjėherė?" - e pyet futbollisti gruan.

-"Oh i dashur, e do tė vėrtetėn?" - ia kthen ajo

-"Po tė vėrtetėn ma thuaj" -insiston ky.

-"Mirė atėherė, tė kam tradhėtuar vetėm tre herė. Dhe kėtė e kam bėrė pėrherė pėr ty!" - shton gruaja.

-"Kur mė ke tradhėtuar pėr tė parėn herė?" - pyet futbollisti i tronditur.

-"A e mba mend kur nuk tė donte gjyqtari fare, dhe gati sa s'ta dha kartonin e kuq" - i thotė gruaja.

-"Po, mė kujtohet" - i pėrgjigjet ky.

-"Menjėherė filloi tė tė dojė dhe pėr ēdo gabim tėndin e dėnonte tjetrin lojėtar. Kjo ishte hera e pare" - i arsyetohet ajo.

-"Po mire, po herėn e dytė pse mė tradhėtove?" -pyet ky
-"Po trajneri ytė fare nuk tė donte dhe nuk lejonte tė hysh nė lojė. Fjeta me tė dhe filloi tė tė quaj yll. Tė kujtohet?" - e pyet gruaja.

-"Po, po… tash po mė kujtohet." -pėrgjigjet futbollisti. Dhe e pyet:
"Po tė tretėn here kur mė tradhėtove?"
-"A tė kujtohet kur tė urente publiku, dhe menjėherė filluat tė tė adhurojnė ty dhe vetėm ty?" - e pyet ajo
-"Po, mė kujtohet!" -pėrgjigjet ky i habitur.

-"Ja pra kjo ishte hera e tretė - fjeta me publikun!?" -ia kthen gruaja me krenari!!!


(mundeni me marr me mend se cka e ka gjet gruan pastaj!!!)Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 26th February 2008, 03:38

njeri kishte dalur ne kurbet ,dhe e kishte dergue gruen ta qep tek gjinokologu ,qe ta dije aja ka ruejt nderin ,kur kethehet pas sa kohe ne shtepi i thot ,gruja burr eja sod ka dasem komshiu ,dhe shkojn ,dhe fillon i thot eja burr te dalim ne valle ,duke kercye ja pret gruja ,burr hedhe vallen e mos ha ,m,se peni u keput .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 27th February 2008, 00:00

Me dasht e shkyej


Rexhė Ilazi, kėngėtar dhe hokatar, kėndonte pėr dasma kėngė trimėrie si pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin, por nė mbyllje e kėndonte edhe kėngėn ³Marshall Tita n¹kali tė bardhė², nė mėnyrė qė ta kishte si mbulesė nėse ndonjė hafi e denonconte te hyqymeti i serbisė.
Njė ditė e thėrrasin nė stacion tė milicisė, dhe i thonė: -Rexhė, ti po i
kėndon do kėngė jo tė mira.
Pėr kėtė duhet me pague tatim (porez). Ky edhe u habit: -Si more me pague porez, pėr gojėn teme? Po me dasht ja fus gishtat dhe e shkyej!
Njeri nga inspektorėt e humbi durimin dhe i tha: -Rexhė, t¹i po ha mut e po kėndon pėr dasma kėngė pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin etj., pra kėngė kundėr Serbisė.
-Kadal, -tha Rexha, nė ēdo fund dasme e ha edhe nga njė mut t¹madh duke e kėnduar kėngėn e Marshall Titės -kėtė po e harroni z. inspektor, deshi tė arsyetohej Rexha, por krisi dajaku....

Drenicė jemi me ty!


Gjatė luftės sė fundit nė Kosovė njė familje e Drenicės shkon nė Prishtinė pėr t¹u strehuar pėr njė kohė tė shkurtė.
Njė pronar shtėpie po i thotė se qiraja ėshtė kaq, dhe se kėto para duhet t¹i paguajė mė pardhėnie pėr 6 muaj!
-Po mirė bre shoq, po i thotė drenicari, -ju e keni shkyer gėrmazin duke bėrtitur -Drenicė jemi me ju...!
-Hajt he burrė, ia priti ai, -po ne sikur tė ishim me ju, ja ku ėshtė Drenica 40 km.

Me dorėza boksi!


Njė student, i cili nė ndėrkohė edhe ushtronte ngapak boks, njė ditė dimri i
kishte harruar dorėzat e boksit nė shtpinė e tij nė fshat. Babai i tij para se tė nisej pėr treg, duke kėrkuar dorėzat, rastėsisht i gjen dorėzat e boksit tė tė birit. Eh, kėto duhet tė jenė tė nxehta, thotė me vete, dhe i fut nė duar e del nė treg! Ato edhe ashtu tė mėdha, duart nuk mundte qė t¹i
fus nė xhepa, dhe tėrė ditėn nėpėr treg, njerėzit ruheshin prej ti se mos ka luajtur...

E rrahėn pėr lesh mjekrre


Nė postbllokun e policisė serbe tė Nedakocit, u rrah njė i ri shqiptar, nėn pretekstin se ai e kishte lėshuar mjekrrėn qė tė ju bashkohet forcave tė UĒK-sė! Ky i shkreti nė atė hallakamė e sipėr ua kthente: ³Jo mor, se po qe me lesh mjekrre, dhjetėra veta do tė hynin nė UĒK pėr para meje si Qosja,
Gorani, Kraja, Shkėlzen Maliqi, Veton Surroi etj.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 3rd March 2008, 19:20

Polici rrugor ndal nje shofer qe po ecte me shpejtesi
]- Fryj ketu! – i thote shoferit duke i dhene pipin per testin e alkoolit.
- Nuk mundem se jam me astme- i thote ky.
- Mire, hadje me mu ne laborator me te marre gjak.
- Nuk mundem se jam me hemofili.
- Epo mire atehere, ec ne kete vijen e bardhe.
- Nuk mundem se jam i dehur.


Hyn nipi ne dhome dhe sheh gjyshen qe po shihte nje film porno ne tv dhe ky i cuditur i thote: “Uuu gjyshe, cfare po shef ashtu?
Ato s’jane gjera per ty”.
Dhe gjyshja ia kthen: “Jo mor jo, vetem du me pa a kane me u martu ne fund kta te dy.”Para deres se parajses presin nje prift dhe nje shofer.
Shfaqet te dera Shen Pjetri dhe lejon te futet brenda vetem shoferin. Hidhet prifti i indinjuar:
“Zoti Shen Pjeter, po si ka mundesi qe lejoni ate e jo mua qe jam njeri i shenjte???”
Shen Pjetri: “Shiko i dashur: ndersa ti ke mbajtur meshe, te tjeret kane fjetur, ndersa kur ky ka nisur makinen te tjeret jane lutur.”
Pyetje: Perse bjondet nuk flasin kur bejne dashuri?
Pergjigje: Sepse mami u ka thene qe te mos flasin me
personat e panjohur.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 3rd March 2008, 21:14

ishte martue nji qifte dhe pas tre vjete burri i thot gres ,
moj ti po me tratheton ,jo ja ben ajo pasha mamin kurr
por ky si besoj dhe i beri divorcin
dhe u mendue tha do te martoj nji grue shum te keqe qe nuk i shikohet surrati
dhe kur po shkote te flej me gruen gruja po mbulonte fytyren qe mos ta shikoj se burri se kishte siklet se ishte shum e pa pare nga e keqeja
por ky burri kishte nji fabrike ku punonte kepuc ,kishte 6 puntore
dhe larte fabrikes banonte gruja ne katin e dyte sa here do te shkonet tek gruja i binte tavanit me shkop
qe gruja te venet shamin fytyres te behej gati
pas ca kohe shefi po shkonte te blente material se u kishte mbarue dhe po i len puntoret vete
keta bisedojn pse shefi jon i bjen me shkop tavanit dhe hypen lerte fillojn keta ta bejn punen e shefit ,te6 puntoret me radhe
kur ne mbremje po rikethehet shefi dhe i pyet puntoret si kaluet thon shef kurr me mire skemi qen
se sod ,ky po menon dhe i bjen tavanit me shkop e po hyp shkalleve larte gruja ka ven shamin
dhe pas kryyen punen qe kishte i drejtohet gruja burrit
por cfar ke sod por burr qe 7 here me radh duhet ta mbuloj ftyren
uh thot po edhe ti e keqeja me trathetove une te mora per te shumtuar qe ti sme tratheton keshtu edhe ti madrodhe bishtin
e kuptoj shefi qe puntoret vertet kishin pasur nji dite te bukur si asnjiher me pare .Shiko profilin e anėtarit


#9

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 21st March 2008, 02:19

Nje vajze fshati, martohet ne qytet dhe e lumtur qe familja e burrit, qendron me kushte te mira, vetem sa nuk fluturonte nga gezimi.
Mbas dy apo tri ditesh, vjehrra i thot nuses, qe, te filloj te mirret me punet e shtepise. Edhe, nusja me shume qef dhe pa pritese filloi. Merr nusja fshesen elektrike te pastroje shtepine, vjehrra si shume kursimtare per c' do gje, i thote nuses, jo te lutem mos me ket, po, merr fshesen e dores. Nusja plot habi thot, po, pse moj nane pasi ne kemi fshesen elektrike pse pte pastroj me te dores? Vjehhrra ja kthen, o po moj bi ne e kemi mirpo e kemi sa per ta ditur kojshija qe e kemi. Nusja nuk bene ze. Merr nusja rrobat per ti lare ne lavatriqe, vjehra jo, jo te lutem, duhet ti lashe me dore. Thote nusja, po pse moj nane, e edhe kete e kemi sa per ta ditur kojshija qe e kemi. Nusja plot mllef i merr rrobat dhe i lane ne dore. Pak me vone, ajo e shkreta po pregaditet per te bere nje dush pas tere ati mundi, kur vjehrra, bij te lutem merr kovat dhe mbushi me uj e vuri mbi zjarr se edhe banjon e kemi sa per ta ditur kojshija qe e kemi. Nusja, po cmendet me arsyeitmin e vjehrres dhe kur erdhi mbremja dhe shkoi ne shtrat, i shoqi po fillon ta ledhatoj, e, ajo me plot mllef po i tregon per nenen e tij, se c' ka i ka bere gjate gjithe dites. Burri ja ktheu, po e vertete eshte se te gjitha i kemi bere sa per ta ditur kojshija qe i kemi. dhe ai filloi ta perqafoj nusen dhe ngadale po e qon doren me poshte, kur papritmas nusja bertiti, ndale doren, mos me prek aty. Ai plot habi tha, pse moj po ti je gruaja ime, ajo plot inate ja ktheu, e po edhe un kete ndermjet, e kam, sa per ta ditur kojshija qe e kam.

#10

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 21st March 2008, 02:22

Do dhe pak me qesh hahahahahhahah
Te shkomi i kavajes
T'dielen kom shku ne plazh
Kur te bregu detit
Turinin tat pash

Me trupin si njal
Ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syte
O zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
Si drane Kopliku
Po u rrotullojshe
Qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
Po ti refuzove
Gjasme se nuk do

Po une e di
se ti per mu vdes
dhe une s'te ndahem
o ylli lalit t' vet

Ajo plaka jote
me inot me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen s'ta ha.

Per drek i fute
domote me qep
dhe tasin e llalles
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
Te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gjo
se nje gjysem kishe vet.

Dallget bejne shkum,
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot faleminderit
qe yllin tim kom pa
qe ja hongsha buzen
e t'gjitha ēa ka...

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynjah s'ka!

#11

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 21st March 2008, 02:23

Nje emigrant shqiptar ne Greqi vjen per pushime ne Shqiperi dhe fillon tu tregoje shokeve per jeten atje:
-une ē'pronar kam une .Ma shpirt mire nuk ka .Ka nje vile te madhe tre kat,ka edhe nje pishine 2 metra .A po e merr me mend.
Kaq burre i mire eshte sa na ka premtuar se do ta mbushe edhe me uje.

avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st April 2008, 00:04

O babi, ka ardhė njė njeri nga komuna dhe po kėrkon ndihmė pėr pishinėn e qytetit.
Ani bija ime, mos e kthe duarthatė. jepja nja dy-tri litra ujė, le ta mbushin njėherė e mirė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st April 2008, 00:07

Zotri profesor, njė lypės po pret ne korridor.
Ēka po kėrkon lypėsi nė shkollė?
Dihet z. profesor, lėmoshė.
Mirė, pyete nėse i do mund t`ia jap nja dy-tri detyra
nga gjeometria. Tjetėrsend, thuaj, nuk ka profesori as pėr vete.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 1st April 2008, 00:10

Pėrse Beni e solle gjyshin nė mbledhje tė prindėrve?
Z. Profesor, nė familjen tonė asnjė anėtar tjetėr nuk
ėshtė mė keq se gjyshi nga veshėt.
Mund t`i thoni ēfarė tė doni pėr sjelljet e mia nė shkollė.Shiko profilin e anėtarit


#15

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi