Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionPERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
CKA MENDONI A ESHTE TRADHETIA AJO QE PRISH GJITHQKA NE NJE LIDHJE APO MONOTONIA MES QIFTITNe boten tone gjithcka pa asnje prejashtim ka nje lindje, nje pike kulminante dhe me pas nje Vdekje.


Nuk është vetëm tradhëtia ajo që e prish një dashuri.
Deri tek prishja e dashurisë mes një qifti ka arësye dhe mundësi të ndryshme.
Dashurinë më së shumti e prish monotonia nga njëri tjetri tek një qift.
Moskujdesi ndaj njëri tjetrit, moskuptimi, mosrrespektimi, gjelozia, rrethi shoqëror E SHUM TJERA ARSYE...


Ka njerëz që nuk janë tradhëtuar mes vete, por që janë ndarë edhe pse ndoshta janë dashtë mes vete, por që nuk ka ditë si ta ushqejnë, ta rrisin dhe ta ruajnë atë dashuri.JEPNI JU MENDIMIN TUAJ???

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
Nese nuk invesohet ne dashuri, ajo deshton!

Jo te investojme me para por me kohen per njeri-tjetrin, sinqeritetin, dashurine e sinqerte etj, perndryshe nuk mendoj se dashuria mes qiftit kalon ne monotoni dhe cte bejme, te gjejme tjetrin apo tjetren!!!

Ka edhe raste te tilla por ata nuk kane investuar ne dashurine e sinqerte ndaj lindin endrrat per me e ndrru me dikend tjeter!!!

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
hmhm ka shum gjera ketu qe prishin dashurin dhe nji dite vjen dhe fiket sikur zjarri qe mbetet pa dru ,por ne shum raste eshte trathetija .

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
Mendoj se monotonia eshte semundja me e ngadalte qe mund ta shkaterroje nje ndjenje!

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
ashtu siq lind dashuria edhe vdes ,lulja mbillet rritet ne fund vdes ,kjo ne ndodhe ne shum raste edhe tek dashuria .

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
CKA MENDONI A ESHTE TRADHETIA AJO QE PRISH GJITHQKA NE NJE LIDHJE APO MONOTONIA MES QIFTITNe boten tone gjithcka pa asnje prejashtim ka nje lindje, nje pike kulminante dhe me pas nje Vdekje.


Nuk është vetëm tradhëtia ajo që e prish një dashuri.
Deri tek prishja e dashurisë mes një qifti ka arësye dhe mundësi të ndryshme.
Dashurinë më së shumti e prish monotonia nga njëri tjetri tek një qift.
Moskujdesi ndaj njëri tjetrit, moskuptimi, mosrrespektimi, gjelozia, rrethi shoqëror E SHUM TJERA ARSYE...


Ka njerëz që nuk janë tradhëtuar mes vete, por që janë ndarë edhe pse ndoshta janë dashtë mes vete, por që nuk ka ditë si ta ushqejnë, ta rrisin dhe ta ruajnë atë dashuri.JEPNI JU MENDIMIN TUAJ???


E kam frike kete temen Neutral Neutral Neutral

Tradhetia i jep fund menjehere dashurise midis dy individeve. Ndoshta ka te tjere qe mendojne ndryshe por personalisht nuk do
isha ne gjendje ta falja tradhetine!
Dhe arsyet e tjera normal qe ndikojne:)

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
XgirlX ju keni plotsishte ne ket qe keni shkrue dhe formulue iden e juaj ,por trathetia eshte ajo qe nuk falet kurr dhe nuk mund te harrohet ,por cilat jan shkaqet qe derguen deri tek trathetia ,kush eshte fajtore apo mos dialogu mos dashuria ne mesin e dy partnevre ,ketu gjithemon eshte dicka e pa then dhe e pakontrolluare dhe erdhi deri tek vekja e dashuris.

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
XgirlX ju keni plotsishte ne ket qe keni shkrue dhe formulue iden e juaj ,por trathetia eshte ajo qe nuk falet kurr dhe nuk mund te harrohet ,por cilat jan shkaqet qe derguen deri tek trathetia ,kush eshte fajtore apo mos dialogu mos dashuria ne mesin e dy partnevre ,ketu gjithemon eshte dicka e pa then dhe e pakontrolluare dhe erdhi deri tek vekja e dashuris.


Shkaqet jane te ndryshme, seshte e thene ta kete fajin njeri nga partneret..kur ai se ka mendjen ne vend ske ci ben..Smile
Po gjithsesi me mire te thote "mjaft me kaq, sbjem per njeri-tjetrin" se sa te tradhtoje!
Personalisht, tradhetia eshte gjeja me e urryeshme per mua!Megjithse jam njeri qe kthej menje kollaj, tradhtine sdo e fajla KURRE, kush e di sa shume ta doja!!

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
XgirIX,une jam me ju qe trathetin kurr sdo ja falja deri sa vet kurr mendja sdo me shkonte tek trathetija ,keshtu qe mendoj ,secili duhet ta bej nji gje te till nga dy gjinit ,trathetija eshte shum e rend ,qe eshte veshtire te perballohet ,njoh nji familje qe kishte gruen nga tepelena dhe ja beri trathtin jo me nji por me shum ,veta dhe ky bashkeshorte u demoralizue per jeten sod ka mbetur si ne jeten e njiqenit as ta vras as ate grue as ta lej ne liri ,vertet trathtija eshte e shumtuare ,mjer kush e provon ne lekuren e tije .

descriptionRe: PERSE VJEN NJE DITE KUR DASHURIA FIKET MES CIFTIT .

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi