Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

Share

description10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!1. Puthje Francese
Puthjet jane pjesa me e rendesishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithe e dime se ?fare eshte puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze praktikisht eshte e zjarrte, por ajo eshte edhe hulumentim subtili i buzeve te partnerit. Prandaj, mos u beni agresive. Nese gjuhen e futni teper thelle, me veshtire do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2. Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe eshte kapitulli ne vete. Per kete mund te flitet shume e shume. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jane aktiv kur ju puthni me gjuhe. Nje keshille: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te iritohet.

3. Puthja ne buze:
Puthja ne buze eshte serioze.
Eshte per ta marre seriozisht sepse permes puthjes ne buze deshmohet nje lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjate puthjes partneri ua prek fytyren apo floket. Kjo eshte shenja e pare e lindjes se nje
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thone se qafa e tyre eshte nje pjes shume e ndjeshme dhe kur nje femer ia ofron qafen nje mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth sepse shum lehet mund ta iritoje ate.

5. Puthja ne faqe:
Puthja ne faqe ne kohen e sotme trajtohet si feminore, por
eshte e gabuar. Jepjani nga nje puthje ne faqe partnerit nga disa here ne
dite dhe buzeqeshujni. Me kete i tregoni se ai/ajo ende eshte e vlefshme per ju dhe jeni i interesuar per te. Edhe tek ata qe ende nuk jane cift, puthja ne faqe do te thote me shum se vetem shoqeri.

6. Puthja ne stomak:
Puthja ne stomak vetem, nuk do te thote di?ka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, per femren ashtu edhe per mashkullin do te thote deshmi e dashurise dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do te thote se vetem nese e puthnii partneren mes kembeve e eksiton ate, kerthiza eshte nje zone shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo menyre e puthjes eshte e rezervuar vetem per te dashururit. Partneret qe jane te dashuruar me njeri tjetrin mund te puthen keshtu, vetem ne situata te caktuara. Atehere puthja duhet te jete shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh jane paraloje e seksit. Por mos e lejoni qe veshi te puthet vetem para seksit, puthja ne vesh mund te jete edhe deshmi e deshires dhe dashurise ndaj partnerit.

9. Puthja ne ball:
Puthja ne ball eshte e ngjashme me ate ne sy. Nuk eshte e menduar si erotike, por me puthje ne ball partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10. Puthja ne gjinjte e e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e meson ne jete eshte te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme. Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e kenaqur nga partneri.


Folni nese doni edhe ne ket tem mund te jepni komente????

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
i dua keto(dy pika)
hahahahaha:

1, 2, 3
4, 6, 9
______
1 0

te lumte elma
per temen

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
puthje ne balle .varianti numer 9

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
jo 10 me imir anna hahah

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
mua me pelqejne te tera llojet e puthjeve per vete Very Happy

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Un te Dyten pas i lan anash edhe tjerat normal ha ha ...

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
ke rastin me zgjedh i nderuari Linux andaj mos hezito
zgjedh e merr

jane shume te shijshme te gjitha por ne ballë e faqe s'me pelqyen shume !

Edituar për herë të fundit nga Albini në 27th February 2008, 12:25, edituar 1 herë gjithsej

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Ne Ball jo Ne ball meritojn Puthje Deshmoret ne i kem edhe 9 tjeraaa ....

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Varianti 3 dhe 5

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
sa pak zgjodhe Angel, jo valla une 8 nga ato i marr e dy i lë!(ne balle e faqe ia la mamit e babit)

hahaahahah

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Cdo bejme shtrijme kembet aq sa kemi jorganin Smile

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
10. Puthja ne gjinjte e e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e meson ne jete eshte te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme. Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e kenaqur nga partneri.

Kjo pika mjafton per sonte Shkel syrin

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
epo mire qe te mjaftoka...hahaha

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
nese ne dashuri shihni kufijtë, atehere s'keni bere dashuri!

ajo eshte e gjatë
ajo sjell vetem risi
ajo bën ditën natë
ajo s'ka dot kufij!

per një dashuri te vertetë
mos u kufizoni nga 1 në 10-të
duaj, dashuro pa pushuar
një jete ke, at' duhet shijuar!

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Cilen Do veq te kish qen e pelqyer edhe nga ana e kundert jo nje aneshe....

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
mire e ke Linux...ke sh te drejte...

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
qendroj ne variantin numer 10 tjerat do jav lej juve shok dhe shoqe ti shijoni .

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
10. Puthja ne gjinjte e e femres:
Cdo mashkull thote se me shum deshire e bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qe e meson ne jete eshte te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme. Kur nje mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e kenaqur nga partneri.


Anaa, ketu je mos harro, lexoje edhe nje here dhe me thuaj se mbetesh edhe me tutje ketu apo po e ndrron mendjen?

kjo po me pelqen mua dhe ma le mua kete 10-shin bitte?

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Albini ti lej te gjtha nga 1-10 mbaje dhe mos u dorzo .

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
une mendoj se e 10 nuk eshte per ty por per te dashurin tend, nese eshte per ty atehere po dyshoj neju anaa?
cfare kerkon ti ne gjoksin e nje femre!???
hahahahaahaahahah

descriptionRe: 10 Varjante te puthjeve, cilen e deshironi ju?!

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi