Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Dashuria në internet - realitet i ri

Share

descriptionDashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
është "dashuri e vërtetë" dashuria në Internet?

Në realitetin e ri, realitetin virtuel çdo ditë lidhen gjithnjë e më tepër njerëz. Komunikimi i drejtëpërdrejtë përmes shfrytëzuesve të internetit në cilën do shtet a qytet, i mënjanon largësitë gjeografike, dhe ofron liri të plotë të të shprehurit. Këmbimi i mendimeve, ideve, qëndrimeve bën që njerëzit të afrohen, të lirohen nga pakënaqësitë, paragjykimet dhe paaftësitë që shfaqen në komunikimet "sy më sy". Ky lloj i mediumit për komunikim të shpejtë dhe kryerje të shpejtë të punëve, po bëhet medium për të dashuruarit. Dashuria përmes Internetit është dukuri e re ..POR UN PER FAT TE MIR SI BESOJ ASPAK ,,,SEPSE SAPO ESHOHIN NJE FEMER TJETER DJEMT AT TE ME PARSHMEN E HARROJN ..!!! No


EJU FORUMIST TE NDERUAR JEPNI KOMENTE NE KET TEM???

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Dashuria në internet ndoshta është e mundur,por jo edhe e qelluar,nje dashuri e pa peshuar mire nxjerr pas pasojat e veta.Disa njerez ne net kane aftësitë e tyre më të mëdha të të shprehurit dhe të gënjyarit me shkrim,mes netit ka abuzime,ka gënjeshtra,oratori të gufuara,prezantime te fotografive te huaj në emër të vet,etj....
Sot mashkulli dhe femra takohen ne jeten e perditshme,mundohen te njohin mire njeri-tjetrin,dhe prap dashuria e tyre nuk qendron!Mos flasim nje dashuri ne net!!!Mirë tani nuk mund të mohojmë këtë dashuri mes netit kane ndodhur,njoh edhe une disa raste,por sikur kane qene dashuri jeteshkurtera.

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Jam kundra rrenjesisht
Njeres qe njihen nga afer me vite te tere dhe kane probleme
Mendo ne internet
Edhe djalli mund te behet engjell

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
dashurija ne internet ,mund te jet gjoker ,ose me mire te thom nji llotori ke qelluare numerat .

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Ndersa une ndryshe nga te tere ju, i besoj lidhjes ne internet, sepse me ka ndodhur qe shoqe te miat kane gjetur dashurine e tyre ne internet dhe e kane kurorezuar ate me nje martese dhe qe ende vazhdojne te jetojne shume mire me njeri tjetrin. Nuk ka asgje te keqe, per mendimin tim, ne rast se do te te prezantonte dikush apo do e njihje vete nje njeri me te cilin do te lidheshe me vone, po ashtu eshte ehde ne internet. Pastaj, ka plot qe i njeh personalisht dhe te hiqen si engjej. Kjo ka te bej me tipin e njeriut qe te rastis te njohesh. Nese e nis biseden me seriozitet ne internet, nga ana e te dyve flas, atehere s'ka asgje te keqe. Eshte nje metode me teper apo nje menyre me teper, per te njohur dike.

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
po ka por jan te rralla ato dasshuri .. Embarassed mendjemdhenj jan djemt shqiptar ..jo te gjith por disa...psh.per nje djal qe mendon se esht shum imir , epas nje kohe tshkurt i del ajo fytyra e vertet,,,rezervat nuk zgjasin gjithmon !!!!

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
ajo mund te ndodh edhe nese nuk e njeh ne internet ate njeri...

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
jo por epata fjalen se tregohen te mir nfillim dhe po ehengre ti i besove ..e pat puna jote..dhe pas nje kohe i del fytyra e vertet se qfar eshte!!!

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
po une personalisht nuk ju besoj kurre deri ne momentin qe mund te me rezultojne te verteta ato qe thote...

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
Ndersa une ndryshe nga te tere ju, i besoj lidhjes ne internet, sepse me ka ndodhur qe shoqe te miat kane gjetur dashurine e tyre ne internet dhe e kane kurorezuar ate me nje martese dhe qe ende vazhdojne te jetojne shume mire me njeri tjetrin. Nuk ka asgje te keqe, per mendimin tim, ne rast se do te te prezantonte dikush apo do e njihje vete nje njeri me te cilin do te lidheshe me vone, po ashtu eshte ehde ne internet. Pastaj, ka plot qe i njeh personalisht dhe te hiqen si engjej. Kjo ka te bej me tipin e njeriut qe te rastis te njohesh. Nese e nis biseden me seriozitet ne internet, nga ana e te dyve flas, atehere s'ka asgje te keqe. Eshte nje metode me teper apo nje menyre me teper, per te njohur dike.
Pajtohem me mendimin tend MARY

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
as un jo moj MARY si besoj as ne live,e mo kur esht fjala per internet svin nshprehje mi besu aspak No ...sjam kontra njohjes ne internet por sot ashtu ka ardh koha spo ben mej besu gjithkujt ..

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Pse mos me besuu qka osht puna kshtu Mundet edhe esht e vertet kjoo e sa per ate qe din te luajn role ne internet ata qe din te luajn role ne internet din edhe live mos te harroojm .

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
Pse mos me besuu qka osht puna kshtu Mundet edhe esht e vertet kjoo e sa per ate qe din te luajn role ne internet ata qe din te luajn role ne internet din edhe live mos te harroojm .

e ketij mendimi jam dhe une qe njeriu eshte i njejte si ne jeten reale si ne internet...

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Ajo dashuria nuk zgjedh vendin kur i vjen te lind se s`ka kohh

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Gjithsesi ne internet njeriu me shume dashurohet me nje imazh... realiteti mund ta zhgenjeje... nuk besoj te kjo lloj dashurie,gjithsesi po me gjetet nje shembull te suxesshem dorezohem.

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Angel shkruajti:
Gjithsesi ne internet njeriu me shume dashurohet me nje imazh... realiteti mund ta zhgenjeje... nuk besoj te kjo lloj dashurie,gjithsesi po me gjetet nje shembull te suxesshem dorezohem.

po te kam dhene moj nje shembull te suksesshem..lexoji me lart...dhe do te shikoj me duar lart apstaj duke u dorezuar..hahaha

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Ka shum raste por se kam ate mundesi tash ti deshmoj ktu ku jan shum qifte te lumtur...

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Njoh shume njerez qe kan pasur fat te njihen permes internetit ,
njoh edhe nga ata qe jane zhgenjyer!
por ka edhe te tillë qe qojne dashuri permes internetit!

mos te harrojme se shekulli XXI sjell perplot surpriza e ju vetem thoni AMIN!hahahah

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:
Njoh shume njerez qe kan pasur fat te njihen permes internetit ,
njoh edhe nga ata qe jane zhgenjyer!
por ka edhe te tillë qe qojne dashuri permes internetit!

mos te harrojme se shekulli XXI sjell perplot surpriza e ju vetem thoni AMIN!hahahah

AMIN

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
albini me hahaha jeta eshte shum interesante nga njihere ,por une e thom qe dashurija ne mes netiti eshte dashuri virtuale ,por me u ber realietet edhe une njoh nji shoqe te vajzes sime qe eshte martuare me njohje ne mes te netit.

descriptionRe: Dashuria në internet - realitet i ri

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi