Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Dashuria nė internet - realitet i ri

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 27th February 2008, 14:37

ėshtė "dashuri e vėrtetė" dashuria nė Internet?

Nė realitetin e ri, realitetin virtuel ēdo ditė lidhen gjithnjė e mė tepėr njerėz. Komunikimi i drejtėpėrdrejtė pėrmes shfrytėzuesve tė internetit nė cilėn do shtet a qytet, i mėnjanon largėsitė gjeografike, dhe ofron liri tė plotė tė tė shprehurit. Kėmbimi i mendimeve, ideve, qėndrimeve bėn qė njerėzit tė afrohen, tė lirohen nga pakėnaqėsitė, paragjykimet dhe paaftėsitė qė shfaqen nė komunikimet "sy mė sy". Ky lloj i mediumit pėr komunikim tė shpejtė dhe kryerje tė shpejtė tė punėve, po bėhet medium pėr tė dashuruarit. Dashuria pėrmes Internetit ėshtė dukuri e re ..POR UN PER FAT TE MIR SI BESOJ ASPAK ,,,SEPSE SAPO ESHOHIN NJE FEMER TJETER DJEMT AT TE ME PARSHMEN E HARROJN ..!!! No


EJU FORUMIST TE NDERUAR JEPNI KOMENTE NE KET TEM???Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th February 2008, 15:24

Dashuria nė internet ndoshta ėshtė e mundur,por jo edhe e qelluar,nje dashuri e pa peshuar mire nxjerr pas pasojat e veta.Disa njerez ne net kane aftėsitė e tyre mė tė mėdha tė tė shprehurit dhe tė gėnjyarit me shkrim,mes netit ka abuzime,ka gėnjeshtra,oratori tė gufuara,prezantime te fotografive te huaj nė emėr tė vet,etj....
Sot mashkulli dhe femra takohen ne jeten e perditshme,mundohen te njohin mire njeri-tjetrin,dhe prap dashuria e tyre nuk qendron!Mos flasim nje dashuri ne net!!!Mirė tani nuk mund tė mohojmė kėtė dashuri mes netit kane ndodhur,njoh edhe une disa raste,por sikur kane qene dashuri jeteshkurtera.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 27th February 2008, 16:38

Jam kundra rrenjesisht
Njeres qe njihen nga afer me vite te tere dhe kane probleme
Mendo ne internet
Edhe djalli mund te behet engjellShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 27th February 2008, 18:23

dashurija ne internet ,mund te jet gjoker ,ose me mire te thom nji llotori ke qelluare numerat .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 19:58

Ndersa une ndryshe nga te tere ju, i besoj lidhjes ne internet, sepse me ka ndodhur qe shoqe te miat kane gjetur dashurine e tyre ne internet dhe e kane kurorezuar ate me nje martese dhe qe ende vazhdojne te jetojne shume mire me njeri tjetrin. Nuk ka asgje te keqe, per mendimin tim, ne rast se do te te prezantonte dikush apo do e njihje vete nje njeri me te cilin do te lidheshe me vone, po ashtu eshte ehde ne internet. Pastaj, ka plot qe i njeh personalisht dhe te hiqen si engjej. Kjo ka te bej me tipin e njeriut qe te rastis te njohesh. Nese e nis biseden me seriozitet ne internet, nga ana e te dyve flas, atehere s'ka asgje te keqe. Eshte nje metode me teper apo nje menyre me teper, per te njohur dike.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 27th February 2008, 21:06

po ka por jan te rralla ato dasshuri .. Embarassed mendjemdhenj jan djemt shqiptar ..jo te gjith por disa...psh.per nje djal qe mendon se esht shum imir , epas nje kohe tshkurt i del ajo fytyra e vertet,,,rezervat nuk zgjasin gjithmon !!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 21:07

ajo mund te ndodh edhe nese nuk e njeh ne internet ate njeri...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 27th February 2008, 21:09

jo por epata fjalen se tregohen te mir nfillim dhe po ehengre ti i besove ..e pat puna jote..dhe pas nje kohe i del fytyra e vertet se qfar eshte!!!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 27th February 2008, 21:12

po une personalisht nuk ju besoj kurre deri ne momentin qe mund te me rezultojne te verteta ato qe thote...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 27th February 2008, 21:14

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Ndersa une ndryshe nga te tere ju, i besoj lidhjes ne internet, sepse me ka ndodhur qe shoqe te miat kane gjetur dashurine e tyre ne internet dhe e kane kurorezuar ate me nje martese dhe qe ende vazhdojne te jetojne shume mire me njeri tjetrin. Nuk ka asgje te keqe, per mendimin tim, ne rast se do te te prezantonte dikush apo do e njihje vete nje njeri me te cilin do te lidheshe me vone, po ashtu eshte ehde ne internet. Pastaj, ka plot qe i njeh personalisht dhe te hiqen si engjej. Kjo ka te bej me tipin e njeriut qe te rastis te njohesh. Nese e nis biseden me seriozitet ne internet, nga ana e te dyve flas, atehere s'ka asgje te keqe. Eshte nje metode me teper apo nje menyre me teper, per te njohur dike.
Pajtohem me mendimin tend MARYShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 27th February 2008, 21:16

as un jo moj MARY si besoj as ne live,e mo kur esht fjala per internet svin nshprehje mi besu aspak No ...sjam kontra njohjes ne internet por sot ashtu ka ardh koha spo ben mej besu gjithkujt ..Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 28th February 2008, 00:01

Pse mos me besuu qka osht puna kshtu Mundet edhe esht e vertet kjoo e sa per ate qe din te luajn role ne internet ata qe din te luajn role ne internet din edhe live mos te harroojm .Shiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2008, 00:02

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Pse mos me besuu qka osht puna kshtu Mundet edhe esht e vertet kjoo e sa per ate qe din te luajn role ne internet ata qe din te luajn role ne internet din edhe live mos te harroojm .
e ketij mendimi jam dhe une qe njeriu eshte i njejte si ne jeten reale si ne internet...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 28th February 2008, 00:03

Ajo dashuria nuk zgjedh vendin kur i vjen te lind se s`ka kohhShiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 28th February 2008, 00:07

Gjithsesi ne internet njeriu me shume dashurohet me nje imazh... realiteti mund ta zhgenjeje... nuk besoj te kjo lloj dashurie,gjithsesi po me gjetet nje shembull te suxesshem dorezohem.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 28th February 2008, 00:09

Angel shkruajti:Gjithsesi ne internet njeriu me shume dashurohet me nje imazh... realiteti mund ta zhgenjeje... nuk besoj te kjo lloj dashurie,gjithsesi po me gjetet nje shembull te suxesshem dorezohem.
po te kam dhene moj nje shembull te suksesshem..lexoji me lart...dhe do te shikoj me duar lart apstaj duke u dorezuar..hahahaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 28th February 2008, 00:12

Ka shum raste por se kam ate mundesi tash ti deshmoj ktu ku jan shum qifte te lumtur...Shiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 28th February 2008, 00:13

Njoh shume njerez qe kan pasur fat te njihen permes internetit ,
njoh edhe nga ata qe jane zhgenjyer!
por ka edhe te tillė qe qojne dashuri permes internetit!

mos te harrojme se shekulli XXI sjell perplot surpriza e ju vetem thoni AMIN!hahahahShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i rregullt
Anėtar i rregullt

Posted prej 28th February 2008, 00:14

[You must be registered and logged in to see this link.] shkruajti:Njoh shume njerez qe kan pasur fat te njihen permes internetit ,
njoh edhe nga ata qe jane zhgenjyer!
por ka edhe te tillė qe qojne dashuri permes internetit!

mos te harrojme se shekulli XXI sjell perplot surpriza e ju vetem thoni AMIN!hahahah
AMINShiko profilin e anėtarit http://security.team-forum.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 28th February 2008, 00:15

albini me hahaha jeta eshte shum interesante nga njihere ,por une e thom qe dashurija ne mes netiti eshte dashuri virtuale ,por me u ber realietet edhe une njoh nji shoqe te vajzes sime qe eshte martuare me njohje ne mes te netit.Shiko profilin e anėtarit


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi