Forumi Zeri YT! » Art, Kulturė dhe Tradita » Letėrsia »
Poezi Dashurie

Share

Shko tek faqja : 1, 2  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 25th December 2007, 14:54

*
POPULAR

Nuk eshte baze e forte vetem TE DUASH,
duhet patjeter te respektosh,
te nderosh dhe te urresh
qe e gjithe ndjenja te jete komplete..Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th December 2007, 01:11

tema ime e preferuar:DShiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 29th December 2007, 01:12

Pse shpirti im eshte gatuar kesisoj
gjerat qe i dua
di vec ti shkaterroj

Si punet ngaterohen valle kaq keq
Njehere ecin mbare
dhe njeqind here per dreq

Detin enderroj kur qiellin kam ne duar
E kur arrij ti kem te dyja
Me shume se kurre "vetmuar"

Kur ti me buzeqesh une nga ti ja mbath
por malli infekton
gjithe trupin me pas

Hej ankth ne mendjen time, sme hiqesh per dreq
me lodhe, me cmende
"bera mire", "bera keq"

Jo "desha" por "sduhet"
"mendoj" por "nuk thuhet"
"me fjalen nuk luhet"

"e bera", "po si e bera", "mos valle e lendova"
por cdreqin tani dua
kur vete e kerkova

Pse jeta me ben gjithe kete rremuje
tek eci sdi ku jam
ne toke, ne qiell, ne uje

Tek eci, ti kohe mos ma ngaterro hapin
me jep nje shtyse te vogel
qe te marri vrapin

Nese rruges me sheh e me thua "mos ike"
te them "kjo jam une"
"nga lumturia kam frike"Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th December 2007, 01:31

*
POPULAR

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUAShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th December 2007, 01:31

*
POPULAR

Njė ditė Zoti po mendonte,
dicka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 17th January 2008, 01:06

and ti i ke krijuar keto poezi?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 17th January 2008, 01:15

Po te pelqejne?Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 17th January 2008, 01:21

po shume te bukuraShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 17th January 2008, 12:57

Ju pėrgėzoj pėr kėto poezi tė bukura,vazhdoni mė tutje.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 22nd January 2008, 00:36

*
POPULAR

Nqse ēdo here
qe te kam menduar
do ishte ndezur nje yll ,
atehere sonte nata
do ishte me e ndritcme se dita.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 24th January 2008, 18:58

sa mendime
pėr ty ngrita
s“do ti mbante
as Galaktika.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th January 2008, 19:31

te deshta
shumė te dashurova
ndaj ika u largova
ika ...ika
per t'u mbushur mallė
ika pa snjė fjalė!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 4th February 2008, 03:46

te dua sa te jem ,
gjall ,ti je jeta ,
ti je drita
pa ty dielli .nuk nxen
cdo gje ,fillon dhe vyshket
ne jet ,ti je aj qe jetes i jep gjalleri
eja pran ,mej se ty te dua ,per jetesi .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 4th February 2008, 16:52

*
POPULAR

Trokitje

A mos valle je fllad,
A trokitje e lehte?!
Nuk e di
Kush me vjen….
Dhe me zgjon aq shpejt?!
N’emer me therret, me pyet,
Me ledhaton…
Nje ndjenje e re me cel,
Me jep aq jete, me lumturon
Me fal aq dashuri ,
Sa kerkon!Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/Fillestar
Fillestar

Posted prej 24th February 2008, 16:19

jeta eshten e embel
kalon me shpejtesi ajo
jet shkollore eshten e
embel per Dashuri mpuq loqkiShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2008, 15:11

Kjo e bukur shendpali,qenka mesazhi juaj i parė por shumė i mirė,urojmė tė kalosh mirė me ne,dhe tė pasurosh forumin tonė mekėto mesazhe kaq tė mira.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 25th February 2008, 15:13

moj e bukura
trandėlinė
ato kohė mė kurrė
nuk vijnė
kur ishim bashkė
nė Prishtinė
seē ma nxitje
dashurinė.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Fillestar
Fillestar

Posted prej 7th April 2008, 09:36

M`u bė se i dėgjova hapat tu
Pranė dritares sime o vashė
Hapa dritaren edhe shikova
Ish hija jote, por ty s`tė pashė...Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th April 2008, 23:05

Deri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 24th April 2008, 23:08

*
POPULAR

Nese ti me do, me thuaj te verteten.
Nuk te jap vec zemren, po te jap dhe jeten.
Nese ke zemer, ndaje me mua.
Nese ke fjale, me thuaj " Te Dua "Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


#21

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 2)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi