Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Si krijoni pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė??

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 00:12

Si krijoni pėrshtypjen e duhur nė takimin e parė??
Je njohur pėrmes internetit apo je duke shkuar tė takohesh pėr tė parėn herė me njė vajzė/djale dhe pasi jeni marrė vesh pėr vendin dhe kohėn e caktuar, je ndrequr dhe rregulluar. Po i afrohesh vendtakimit dhe e sheh atė nė tavolinė duke tė pritur dhe shikuar. Je disa metra larg saj/tij dhe deri sa t’i i afrohesh tavolinės, truri i saj/tij tashmė fillon tė funksionojė me tė madhe. Nė ēastin kur ti tashmė je afruar nė tavolinė, ajo/ai e ka tė gatshme konstatimin, vlerėsimin e saj/tij dhe tashmė e ka krijuar njė mendim bazė pėr ty.
Ju, te nderuar forumiste, si mendoni, ku bazohet ajo/ai per te krijuar nje mendim baze per ju? Ju vete personalisht ku do te bazoheshit.
Mendimet tuaja jane te mirepritura.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 02:13

ne takimin e pare une menjiher i shikoj fizionomin se cfar e ka ,keshtu nese eshte i pabukur srrij as 10 minuta ika le te jet edhe gjeni .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 20:00

- Sa mirė je “i veshur dhe i paketuar”
Kėtu ajo tek ty kėrkon ndonjė paralajmėrim. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hedhur ca rroba nė trup, tė cilat mė parė kanė qenė tė shpėrndara nėpėr dhomė. Po ashtu, ajo vėren se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės. Kur jemi nė kėtė temė, shumica e femrave i dėbojnė tipat e meshkujve qė nuk pėrkujdesen fare pėr veten, por edhe ata qė pėrkujdesen pėr sė tepėrmi. Sidoqoftė ėshtė mė mirė tė dukesh perfekt sesa i lėnė pas dore. Nė anėn tjetėr, nėse i pėlqen stili yt, atėherė hulumtimi i saj vazhdon, duke i rrotulluar sytė, poshtė-lartė derisa e fikson shikimin kohė pas kohe edhe nė duart tua.
- Ajo ēfarė mbani nė duar flet shumė pėr ju
Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė mund t’iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se je tip lexues, i qetė. Do t’i interesojė se ēfarė lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.
- Sytė flasin mė tepėr se vetė goja
Sytė janė aq tė lėvizshėm dhe nė ēdo lėvizje japin nga njė informacion. Profesori Michael thekson se, prej syve mund tė vėrehet se sa ėshtė i menēur njė njeri nė bazė tė asaj se a veprojnė sytė e atij personi aktivisht apo janė tė ngurtėsuara. Pastaj se sa ėshtė i shėndetshėm: A janė tė kthjellėt apo tė skuqur, apo tė turbullta. Nėse bebėzat i keni tė zgjeruara, atėherė jepni sinjal se po mendoni nė diēka seksuale, ndoshta pėr ndonjė aktore seksi bombė. Mos harroni se ajo ka tė drejtė qė i beson syve, ngase lėvizjet e syve janė tė drejtuara nė njėfarė mėnyre nga ndėrdija e njerėzve. Dhe, atėherė ėshtė ēasti kur edhe ajo merr nė mėnyrė tė vetėdijshme mjaft informata pėr botėn tuaj dhe sjell vendimin pėr po apo jo. Tjetėr gjė qė asaj i tėrheq vėmendjen ėshtė edhe madhėsia e syve tu.

Kur njė mashkull i kushton rėndėsi vetes

Nė rast se tepėr i ke kushtuar rėndėsi vetes, atėherė duhesh t’i ndihmosh femrės, qė nė njėfarė mėnyre ta shėrosh nga kompleksi i inferioritetit, e cila e ka kapluar nga pamja jote. Nėse ajo e sheh se rrobat tuaja janė aq perfekte, atėherė do ta kaplojė njė frika nga ideja se ėshtė e pamundshme pėr t’iu kėnaqur nė jetė. Pra duhet t’i japėsh ndonjė shenjė se ty tė nevojitet ajo. Sidoqoftė, kjo vlen vetėm pėr rastet kur asaj i pėlqen stili yt. Nėse jo, atėherė, skanimi i saj ndalet me kaq, i kaloni edhe disa ēaste, dhe nė vazhdim do tė dėgjosh vetėm arsyetime pėr mungesė tė kohės sė saj etj. Ajo asnjėherė nuk tė thotė drejtpėrdrejt se ti nuk i pėlqen. Kjo ndodh pėr arsye se femrat asnjėherė nuk do tė donin tė ishin nė pozitė tė tillė qė tė mos i pėlqejnė njė mashkulli. Paramendo, po t’i thotė njė mashkull njė femre, “ti s’mė pėlqen”. Kjo do tė shkaktonte te ajo trauma aq tė thella sa qė me muaj do t’i duhet tė mjekohej pėr to.

Pėrshtypja e parė te sytė e femrės

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant. Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj. Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: “Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t’i kushtoni paketimit. Dhe, kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.

Natyrshmėria apo paraqitja e njė femre

Njė vajzė mė kalon nė krah dhe buzėqesh. E bukur? S’jam i bindur. Disa kile mė shumė, hunda pak me hark, por ka diēka qė mė tėrheq tek ajo, ėshtė intriguese, shprehet njė mashkull i kohėve tė sotme. Pėrgjigjja qė mund tė merrte ėshtė se: Ajo qė tė tėrheq ėshtė feminiteti, por edhe siguria e saj. Njė miks eksploziv sensualiteti qė tejkalon estetikėn tė bėn tė harrosh centimetrat mė shumė apo mė pak, kėmbė tė gjata, tė shkurtra apo celulite, s’kanė rėndėsi. Ėshtė thjesht sharm, “sex appeal”, erotizėm i pashprehur. E keqja jonė ėshtė se na ndodh qė shpesh tė fiksohemi tek defektet dhe lėmė pas dore armėn tonė mė tė fortė: Natyrshmėrinė. Joshja seksuale ėshtė veēanti ose mė mirė krenaria e tė qenit i veēantė, aftėsia pėr pėrdorimin e disa defekteve, tė cilat ndryshe pėrkthehen “sharm”. Nė kohėt qė jetojmė ka shumė bukuri seriale, tė manipuluara sipas operacioneve plastike.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 4th March 2008, 13:10

kjo meduket e thjeshte,njeriu i ngritur intelektualisht,ka shumė cilėsi qė tė shtynė tė krijosh pėrshtypje tė mira pėr te,njeriu gjysmė i ngritur tė nxitė tė krijosh huti dhe mjegullira rreth tij.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 4th March 2008, 15:57

cfare ka shum qe nuk shkruhen besa ka do njerze qe edhe kafen deri ta psih ta peshiros ,dhe ora nuk ecen shpejt pa le me te bisedosh gjat ,more shaban po ti e din ketu ne ch krejt po thujse jan baushtellca me nji tet vjeqare qe ka prej tyre qe nenshkrimin sdin me gjit ,dhe cfar pershtypje te len aj njeri ,besoj zero.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 5th March 2008, 10:22

normalishte qe per te krijuar pershtypjen e duhur, une them se ne radhe te pare duhet te jesh vetvetja, ne menyre qe me vone mos te kete keqkuptime...dhe pastaj te vishesh ne menyre korrekte, normalisht te jesh e rregulluar mire, qe te ndihesh rehat dhe me veten tende...une per vete, nje here ne nje takim qe kisha vajta me atlete, se kisha shume problem...tamam pershtypjen e duhur lashe... Very HappyShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 5th March 2008, 12:14

njerezit e formuar lene pershtypjen e merituar mbrenda pak qasteveShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 19th March 2016, 12:33

e shoh sesi flet apo menyra sesi me shikonShiko profilin e anėtarit


#9

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi