Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Ja dhjetė taktikat qė meshkujt duhet t’i shmangin nė takim

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 00:23

Ja dhjetė taktikat qė meshkujt duhet t’i shmangin nė takim

Kur shikon njė femėr tė kėndshme, tė kalojnė nė kokė mendime “tė ndryshme dhe pikėrisht kėtu ndodhesh nė rrugėn qė do zgjedhėsh, tė cilėn shumė prej meshkujve e bėjnė: “t’i vėrtitesh asaj” duke pėrdorur metoda qesharake, qė i improvizoni me shpejtėsi pėr t’i bėrė asaj pėrshtypje. Por nė qoftė se zgjohesh me njė reagim tė padėshiruar, do tė thotė se diku ke gabuar! Njė veprim “i zgjuar” nuk ėshtė nė dorėn e tė gjithėve, por mė pak stėrvitje, do tė mėsosh se femrat tė cilat dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” asnjėherė e replikave tė lehta. Fatkeqėsisht, replikat apo gjestet tė cilat tenton t’i pėrdorėsh nuk janė tė vlefshme pėr tė gjitha rastet. Ironia e femrave pėrballė meshkujve krijohet nga fakti se ato janė tė lodhura nga “konfidencialiteti” i meshkujve, lidhur me mėnyrėn se si i drejtohesh atyre.
1- I mbivlerėson cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo ta dijė kėtė gjė. Me pak humor mund ta rregullosh kėtė gjė.
2- Po pėrpiqesh ta “vėsh nė lojė”
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e rėndėsishme dhe kjo ėshtė arma juaj! Nė qoftė se do adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh asaj tė kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.
3- Mos krijo plane “luftėrash”
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė shanse tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirė detajuar do tė ndihmojė sė tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė botė.
4- Po sillesh si njė pervers
“Perversionet” e vogla janė tė lejuara vetėm brenda ēiftit. Ky stil nuk do tė funksionojė me dikė qė ka kaluar periudhėn e fėmijėrisė me sukses.
5- Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa herė qė hap gojėn. Ndonėse mund tė jesh me njė stad material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė pėrshtatshme.
6- Nuk ke ndjenjėn e humorit
Fatkeqėsisht, ndjenja e humorit ėshtė njė cilėsi pėr njerėzit qė janė drejt rrugės sė zhdukjes. Ndoshta tė ka ndodhur edhe ty ta shohėsh kėtė gjė sė afėrmi.
7- Je tepėr i shoqėrueshėm
Rreziku i tė qenit tepėr i shoqėrueshėm mund tė bėjė mė shumė armik tė tyre, se sa i dashuri i saj i ardhshėm. Pėrpiqu tė ruash njė ekuilibėr midis tė qenit i shoqėrueshėm dhe romantik.
8- Dukesh i interesuar pėr femra tė tjera
Kur i thua qė mė intereson, dhe sheh femra tė tjera ėshtė ndoshta zhgėnjimi mė i madh pėr atė femėr, tė cilėn po pėrpiqesh me ēdo kusht qė t’i thuash “se tė pėlqen sė tepėrmi”.
9- Flet shumė dhe nuk e dėgjon aspak
Ėshtė mirė qė nė kėtė kapitull tė jesh integruar tashmė nė kategorinė klasike, tė njė mashkulli qė mbyll gojėn dhe dėgjon. Kjo nuk do tė nėnkuptojė qė do ta lėsh vetėm atė tė drejtojė bisedėn, por veēse ti nuk duhet tė rrahėsh kėndet me subjekte diskutimi jo interesante.
10- Nuk po pėrdor korrekt gjuhėn e trupit
Ėshtė tepėr e rėndėsishme tė mbash kontaktin vizual me tė, t’i buzėqeshėsh lehtėsisht nganjėherė. Mė pas, bėhu i kujdesshėm se ēfarė po pėrpiqet ajo tė tė transmetojė pėrmes rrugės sė trupit.

*************

“Arti” i tė propozuarit

Shumė meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės qė nuk reagojnė ndaj shenjave tė ndryshme. Dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė, “arti” i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Sė pari, mbaj mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tėnde dhe pėr kėtė gjė duhet tė bėhesh sa mė kreativ. Ke nė dispozicion vetėm disa minuta pėr t’i treguar se ēfarė mund tė bėsh, pėrpara se ajo tė gjejė njė “punė” tjetėr, larg teje. Por, varet edhe nga konteksti: Nė qoftė se e ndalon dhe i flet nė rrugė, duhet tė jesh njė “playboy” i vėrtetė, pasi femrat thjesht nuk i kushtojnė rėndėsi meshkujve qė veprojnė kėshtu. Nė qoftė se je nė njė lokal, ndihu i lirė tė reagosh; ke nė anėn tėnde shumė elementė: muzikėn, alkoolin, atmosferėn, shoqėruesit, lėvizjet, etj.

**************

Gjestet dhe fjalėt

Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaja flet mjaft. Ajo ēka ke nė duar, bėn qė femra tė mund t’iu lexojė mė mirė. Pėr shembull topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirt garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues, i qetė. Do t’i interesojė se ē’ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexojė, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kozmosi tė jesh fati i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund tė arrijė edhe nė konstatim se ia ke shpėtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besojė se je fati i saj. Nė anėn tjetėr telefoni celular nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je.

*************

Kė pėlqejnė femrat

Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato, nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre. Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant. Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj. Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: “Pėr tė kuptuar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t’i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė fillojė tė studiojė faktin se ēfarė ėshtė interesante te njė mashkull pėr sytė e femrės.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 00:28

Mary gjera te bukura per meshkujt moj po sjell ,kjo do te thot keshilla per ta si te pervetsojn nji femer .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 00:30

Anaa kane nevoje apo jo?...ndaj po i sjell se s'dine te sillen fare, ben mire te lexojne nga pak e te zgjerojne njohurite..hahaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 00:33

Mary une ket shkrim evlersova sepse kan nevoj ti njohin rregullat e lojes se takimeve dhe te futjes ne mendime ,per nji femer qe ajo te dije te mendoj per ate takim dhe ate mashkull i cili e peret ne tavolin dikun ne nji restorante ,me plot emocion dhe mos ti merret goja ne te shprehur .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 00:36

Ke te drejte Anaa, perpos shakave qe bejme gjithcka eshte e vertet dhe reale dhe jane gjera qe na prekin cdo dite pothuajse. Jane gjera te vlefshme ne jete qe gjithsecili prej nesh duhet ti di.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 00:38

ashtu eshte ti shikojm djemt ketu si po reagojn per keto keshilla .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 00:40

Po, mirepresim te gjitha mendimet, qofte te meshkujve, qofte te femrave.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 01:40

kisha me than qe edhe komplimenteve te tepruar duhet te ju ikun meshkujt sepse kan merak si shum me ber komplimnet edhe pa baza .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 2nd March 2008, 02:14

nje femer qe me shet mend ne takimin e pare, ne te dytin besoj se merr fund procesi... dhe hasta la vista
...........................fellenza ime dashur....
hahahhahah
per me shit mend jam unpe e jo ajo!
ta dimi kush o burrė e kush grua pashė zotin Very HappyShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2008, 02:15

pse mo me shit ti mend..cfare je ti??...hhahaa..pastaj lere femren te shes cik mend ne fillim fare, se gjithe jeten pastaj ti do shesesh...hahahaaShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 2nd March 2008, 02:28

e di se ajo filon keshtu, kisha nje dashuri te deshtuar e pastaj kurr ma skam pasur dashuri, e keshtu ashtu me lodhė...

mjafton ta shoh nje femer ne takim se rrin pakes si e kuqe nga mosnjohja e mirefilltė, prej saj me thoshte mami del dicka, e ato qe flasin ruaju me ka than prandaj i bana 32 vjet dhe akoma vetem nga 15 ditė po rri SadShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 2nd March 2008, 02:31

albini mesoj keto taktika dhe mos shit men kur te dalesh ne takim se ndryshe kethehesh me duer thate .Shiko profilin e anėtarit


#13

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi