Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionCka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
te nderuar forumiste,

zakonisht shumica themi se "jam krenar-e qe jam shqiptar" por te perkryer nuk ka askund,
te behemi te sinqerte dhe te japim mendimet tona sejcili per veten e tij, cfare nuk ju pelqen nga veset, vetitë, shprehitë, kanunet e traditat shqiptare, fanatizmi etj etj...

ju pershendes
albini
---------------------------------------------------------------------------------------------

tek shume shqipetarë une nuk i pelqej ;

afro mendjemadhesine!

Evil or Very Mad injorancen!

Shkel syrin jotolerancen (ma lehte te jep plumb se një falje a kshillë)!

Mad besoj është i vetmi popull, qe u dalin rrudhat ne ball qe n' fëmijëri!

scratch fanatizmin e kane ne masë prezent!

Basketball manine qe te duken se janë vetem ata!(ose siç e thonë vete duan te lejne nam)

T'heq kapelen vet ne kafeteri e gruan ne shtëpi te burgosur!
etj

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
cka nuk me pelqen nga te gjitha po veqoja nji eshte dukuri e theksuar premtimi ,mos mbajtaja e premtimi ,dhe rrena eshte shum e madhe ,eufurija ,egoizmi ecetra .

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Jam krenar qe jam shqiptar
Ti shqiperi me jep nder

I them keto me gojen plote dhe e pranoj Shqiperine ashtu sic eshte.
Mund te flasim per veset tona,shprehjet tona (dhe jo te te tjereve) dhe te leme menjane kanunet,traditat dhe kulturen shqiptare(ato mos i prekni,por ti ruani se jane cilesite e nje kombi)
Jam dakorte qe secili te shkruaj per VETEN E TIJ


Mendoj se rrullat,thinjat apo kallot nuk jane gje e keqe dhe e mos pranueshme

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Mbetesh i respektuar bashk me mendimin tuaj Nadlushnja megjithkete ne perveq qe kemi shume te mira, padyshim se i kemi edhe te metat te cilat nese i shprehim se cilat i kemi, eshte me mire sa qe edhe vet forumi ynendikon qe ato te reduktohen mesiguri!

Edhe une kam te meta por krahasuar me ato qe i kisha nje dekade me heret, sot i kam me te vogla!

vazhdim te mbare

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Kem mangesit tona Dojm apo nuk dojm me i pranue veq kem edhe epersit tona si komb me te cilat mburrem qe jam shqiptar .

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Une jam shqiptar e te gjitha mpelqejn ke vetja eme.

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
fakti qe nuk jane xhentil...

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Nuk me pelqen tek shqiptaret kur shume flasin e ne veper nuk e realizojne aspak!

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Shqiptari ka qen shquar per besen e tije:
Nuk me pelqen qe shqiptaret se kan me ate.

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Sundimi ka ardhur si pasoje e armiqve tane
Po percarja nga ka ardhur?
Kjo nuk me pelqen tek shqiptaret.

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Nuk me pelqen fakti qe jane shume arrogant, si femrat ashtu edhe meshkujt, pak me teper....

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
me pelqen gjdo gje me shume te shqiptaret,se te qdokush tjeter

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Flasin shume per te tjeret pa baza dhe s'perqendrohen te vetja e tyre.
Se dyti jemi pak popull pertac dhe kohet e fundit shume te prirur per te ndjekur "moden e huaj",sinqerisht po e shkaterrojme gjuhen shqipe!

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
@Albini shkruajti:
te nderuar forumiste,

zakonisht shumica themi se "jam krenar-e qe jam shqiptar" por te perkryer nuk ka askund,
te behemi te sinqerte dhe te japim mendimet tona sejcili per veten e tij, cfare nuk ju pelqen nga veset, vetitë, shprehitë, kanunet e traditat shqiptare, fanatizmi etj etj...

ju pershendes
albini
---------------------------------------------------------------------------------------------

tek shume shqipetarë une nuk i pelqej ;

afro mendjemadhesine!

Evil or Very Mad injorancen!

Shkel syrin jotolerancen (ma lehte te jep plumb se një falje a kshillë)!

Mad besoj është i vetmi popull, qe u dalin rrudhat ne ball qe n' fëmijëri!

scratch fanatizmin e kane ne masë prezent!

Basketball manine qe te duken se janë vetem ata!(ose siç e thonë vete duan te lejne nam)

T'heq kapelen vet ne kafeteri e gruan ne shtëpi te burgosur!
etj


Te fillosh te numerosh te metat e shqiptareve...te duhet kohe e gjate!
Gjeja e pare eshte se jane ca popull llafazan..merren shume me thashetheme..
E dyta..mentaliteti tek ne eshte akoma shume i vjeter, ste le te besh nje hap
Fanatike dhe te eger e kemi te trasheguar qe nga te paret, skemi ca ti ndryshojme
Por injorante nuk do i quaja..Ne cdo vend ka individe te vecante qe prishin imazhin e saj
por nuk mund ti pergjithesojme!

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
xhentiliteti sme pelqen.

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Tek shqiptarët nuk më pëlqen përse u besojnë shumë jo shqiptarëve !

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Ka shume joshqiptar mes nesh

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Mendjemadhesine, egoizmin,thashethemet e pavend...te metat e shqiptarve sti nxe nje liber i tere ti shkruash..

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
shqipatret kan shum te meta mendoj une ,sikur nji dru qe duhet ta maresh me gthen me sopate ,aq temeta kan ne pergjithesi mendoj duke filluare qe pak punojn ,nuk kan krijue kulture pune ,nuk kan krijue kulture qytetrimi ,

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Qe merren me fjal kjo sme pelqen mua Smile

descriptionRe: Cka nuk pelqeni ju tek shqiptaret???

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi