“Ky gol ishte per Etienin, sepse prej kohesh ai e priste kete dhurate nga une”

Jetmir Halilaj

Trajneri i Lacios, Delio Rosi, ka besuar pak te Igli Tare gjate dy viteve te fundit, por biondi shqiptar i ka dhene nje shuplake te mire trajnerit italian, duke i bere te qarte se mund te beje shume me teper se beniamini i tij, Makinua, edhe nese shqiptari hyn si zevendesues. Qendersulmuesi kuqezi ka shfrytezuar nje pasim te sakte nga De Silvestri ne minuten e 81-te dhe pas nje gjuajtjeje rrafsh me token me kemben e majte ka mposhtur portierin e Palermos, Aljardi, dhe ka barazuar rezultatin ne 2-2. “Golin ia dedikoj djalit tim, Etienit, i cili prej kohesh rri para televizorit per te pare nje gje te tille dhe jam i bindur se sot do te jete i lumtur”, ka thene Tare ne nje interviste per “Panorama Sport”.