Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Vllaznia humbet, shkarkohet Josa

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 12:09

Vllaznia humbet, shkarkohet Josa

Fushaj: Ndėrprerje e marrėdhėnieve me trajnerin pėr mungesė rezultatesh

Disfata e Vllaznisė me Teutėn nė shtėpi i ka kushtuar shtrenjtė Mirel Josės, i cili ėshtė shkarkuar nga posti i trajnerit tė skuadrės vetėm pak orė pas pėrfundimit tė takimit. Kuqeblutė shiheshin si pretendentė pėr renditjen nė zonėn e Kupave tė Evropės, por dy humbjet radhazi nė kampionat, fillimisht ndaj Besės dhe ajo e djeshmja ndaj Teutės, kanė dekretuar edhe largimin e kuqebluve nga pretendimet e tyre. Humbja me durrsakėt ka qenė ajo qė ka shqetėsuar mė shumė drejtuesit shkodranė, tė cilėt kanė vendosur tė largojnė trajnerin, duke shpresuar qė kjo tė sjellė edhe ndryshimet e kėrkuara nė lojėn e skuadrės.

Takimi i djeshėm, ndonėse i mbyllur me fitoren 2-1 tė Teutės, ka qenė thuajse i gjithi nėn dominimin e Vllaznisė, qė ka kontrolluar lojėn dhe ka krijuar raste tė njėpasnjėshme para portės sė mbrojtur nga Kapllani. Sinani, Kaēi, Sukaj dhe Osja janė pėrpjekur nė tė gjitha mėnyrat tė kalojnė gardianin e durrsakėve, por pa ia arritur qėllimit. Sikur tė mos mjaftonte kjo, edhe vetė durrsakėt i japin njė dorė vendasve, pasi qė nė minutėn e 45-tė, Pashaj lė fushėn e lojės i ndėshkuar me karton tė kuq. Duket se Vllaznia do tė shėnojė nė shtesėn e pjesės sė parė, por Sukaj gabon nė mėnyrė tė pabesueshme njė gjuajtje me kokė, qė pėrfundon jashtė kuadratit. Drejtuesit e Vllaznisė kėrkojnė mė shumė se lojėn ofensive, duke synuar rezultatin qė e mban kėtė skuadėr mes pretendentėve. Vetė presidenti Fushaj ua ka bėrė tė qartė kėtė lojtarėve gjatė pushimit tė ndeshjes. Por nė fakt, kjo ndėrhyrje e drejtuesve kuqeblu jep njė pėrfundim negativ, pasi Teuta gjen golin e avantazhit nė minutėn e 52-tė. Pas njė kundėrsulmi nė krahun e djathtė, topi shkon te Ēaushaj, i cili nuk e ka tė vėshtirė tė shėnojė pėrballė Grimės. Vllaznia hidhet e tėra drejt sulmit, duke gjetur barazimin pas disa tentativash me anė tė Sukajt nė minutėn e 59-tė. Shkodranėt vazhdojnė me lojėn e tyre ofensive, por Kapllani tregon tė gjitha aftėsitė e tij, duke bllokuar ēdo gjuajtje drejt portės. E ndėrsa gjithēka po shkonte drejt barazimit, skuadra e drejtuar nga Mile bėn ēudinė nė "Loro Boriēi". Buna depėrton nė zonėn shkodrane dhe pengohet nga Delain, ndėrsa gjyqtari bėn shenjė pėr 11-metėrsh. Ėshtė minuta e 93-tė e ndeshjes, por Hodo tregohet mjaft i qetė, duke transformuar saktėsisht pėrballė Grimės. 1-2 dhe shkodranėt e shohin veten nė vendin e 6-tė, ndėrsa durrsakėt largohen pas shumė javėsh nga zona e ftohtė e renditjes. Njė situatė e tillė ka bėrė qė drejtuesit e Vllaznisė tė vendosin shkarkimin e Josės. "Po ju komunikojmė ndėrprerjen e marrėdhėnieve me trajnerin Josa, vendim i marrė pėr mungesė rezultatesh. Nė ditėt nė vazhdim do t‘u komunikojmė emrin e zėvendėsuesit", u shpreh presidenti Fushaj para gazetarėve. Sipas burimeve pranė klubit, pasuesi i mundshėm i Josės mund tė jetė njė prej trajnerėve qė nė kėtė vit kanė drejtuar nė skuadra tė Superiores, pasi janė lakuar emrat e Canajt, Hafizit, Bicit, si dhe Dedjes, i cili ka avantazhin qė njeh mjaft mirė ambientin te Vllaznia.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi