Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Totti ėndėrron: Dua Topin e Artė

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 12:43

Totti ėndėrron: Dua Topin e Artė
Toti ka njė dėshirė tė vjetėr. Qė e djeg, por edhe i rrit adrenalinėn. Kapiteni i Romės shpreson se njė ecuri e mirė nė Ligėn e Kampioneve do ta ndihmojė atė tė fitojė trofeun individual tė ėndėrruar pėr ēdo lojtar, “Topin e artė”.

Pėr shumė vite ky trofe u ėshtė dhėnė shpesh lojtarėve qė kanė impakt mė tė madh nė Ligėn e Kampioneve, Kupėn e Botės apo Kampionatin Euroipian.

Vitin e kaluar Toti pati sesonin mė tė mirė tė karrierės sė tij duke fituar “Kėpucėn e artė europiane”, si golashėnuesi mė i mirė, por megjithatė ai nuk ishte nė garėn e “Topit tė artė”, kjo pėr faktin se Roma u eliminua nė ēerekfinalet e Ligės sė Kampioneve.

Kėtė vit Roma arrito nė tetė ekipet mė tė mira tė Europės, pas kualifikimit madhėshtor kundėr Realit tė Madridit.

“Unė e di se ky ėshtė njė turne shumė i rėndėsishėm nėsė ju dėshironi tė fitoni ‘Topin e artė’, - deklaroi Toti.

“Unė shpresoj se vitet e fundit tė karrierės sime profesionale do tė mė ndihmojnė mua nė kėtė kuptim”. Toti shpreh dhe kėnaqėsinė pėr elimimin e Realit tė Madridit, pas fitores 2-1 nė “Santiago Bernabeu”, 4-2 nė tė dyja ndeshjet, “Ishte njė arritje e madhe’, - pranoi 31-vjeēari.

“Ne ishim tė vetėdijshmė se do tė ishim tė aftė tė fitonim kundėr njė formacioni tė madh si Reali. Pas ndeshjes sonė kundėr Juventusit ne kemi gjetur vazhdimėsinė. Gjendja fizike e lojtarėve tanė ėshtė pėrmirėsuar”.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi