Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Pėshtyn Lalėn, 15 mijė euro gjobė

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 12:50

Pėshtyn Lalėn, 15 mijė euro gjobė

Gjiganti ēek Jan Koler, protagonist i njė zėnke me mesfushorin shqiptar tė Hanover 96, Altin Lalėn, u pezullua me njė ndeshje, ndėrsa duhet tė derdhė nė arkėn e Federatės Gjermane edhe njė shumė prej 15 mijė eurosh. E gjitha kjo pėr shkak tė njė pėshtyme qė sulmuesi i Nuremebergut ka hedhur nė drejtim tė Lalės. Lajmi ėshtė bėri i ditur nga faqja zyrtare e federatės gjermane, dfb.de.

Nė fakt gjyqtari i ndeshjes Nuremberg-Hanover nuk e pa incidenetin, por federta gjermane e analizoi takimin duke dalė edhe nė pėrfundim e saj pėr pezullimin me njė ndeshje dhe gjobėn jo tė vogėl pėr njė sportist tė formatit tė Koller. “Pasi analizuam rrethanat, ne dolėm nė mendimin se pėshtyma e Jan Kolerit nuk ishte drejtuar me qėllim drejt lojtarit tė Hanover 96”, -thuhej nė deklaratėn e Federatės Gjermane tė Futbollit, DFB.

Sipas mediave gjermane, ende nuk dihen arsyet se pėrse 34-vjeēari e bėri ati, por ai u shpreh se ndihej i stresuar dhe do tė tėrhiqej nga futbolli nė rast se do tė shpallej fajtor qė kishte pėshtyrė kundėshtarin. Mesa duket kjo deklaratė e Koler, ka ndikuar edhe njė njė vendim tė butė tė federatės gjermane.

“Ishte shumė e vėshtirė, ne ishim duke humbur, emocionet po na mbysnin. Unė isha duke iu drejtuar atij (Lalės), dhe e kisha gojėn plot me pėshtymė, kur ajo doli jashtė papritur”, - tha Koler. Nurembergu i tij ėshtė aktualisht nė vendin e gjashtėmbėdhjetė nė Bundesligė dhe i ka thėnė lamtumirė Europės, pasi humbi edhe nė 1/32 tė Kupės UEFA.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 12:56

C'ja kane bere mire atij cekut qe e kane bere te paguaje 15 mije euro...Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm

Posted prej 11th March 2008, 23:00

Dhe lala ndenji me duar kryq???Shiko profilin e anėtarit


#4

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 12th March 2008, 01:49

po ēa beri lala ishkret qe e peshtyn apo kishte dal matane lumit

#5

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi