Forumi Zeri YT! » Shkencat sociale » Historia » Elita kombėtare »
Sali Berisha

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th March 2008, 22:37

@MARY shkruajti:MOS E KTHENI BISEDEN TANI. TEMA ESHTE PER SALI BERISHEN.
KUJDES
Exclamation
Mary mos u merzite se njelloj eshte per kedo qe te shkruajmeShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 22:39

Pyes Nardin:Nese keni mendim shume negativ per Salen, me thuaj pse i fitoj zgjedhjet, per ate qe e urrenė populli apo e kunderta?

cili politikan te pelqen ty dhe ta vemi ne karriken e Sali Berishes?

mendimi juaj ju lutem.

FlmShiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 22:42

Ato qe shkrojta me lart i di gjithe shqiperia jo vetem une, dhe nuk i shkrojta se dua Nanon apo urrej Salen thjesht thash nje realitet te hidhur qe e prishi gjithe atmosferen e Shpalljes se Pavarsise se Kosoves Albini.

Per mua njesoj jane te gjithe politikanet shqiptar dhe jam i mendimit se akoma shqiperia nuk ka politikane te mirfillte.

RespekteShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 22:43

Per kete mundem te flas dhe une pasi nje nga qyetet ku ai fitoi ne mazhorance ishte edhe Vlora. Por kjo ndodhi pasi e majta u perca dhe s'kishte kandidat shume te forte dhe te denje qe populli t'ju besonte, ndersa e djathta u tregua me e zgjuar dhe vendosi kandidat me te mire. Por kjo nuk do te thote asgje, pasi ne Fier ku e djathta kishte fituar historikisht, fitoi e majta.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 22:43

@MARY shkruajti:MOS E KTHENI BISEDEN TANI. TEMA ESHTE PER SALI BERISHEN.
KUJDES
Exclamation
Verejtje me vendShiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 22:44

Ne shqiperi andi ka mjaft kanale private, nese Sala ka ndikim ne te gjitha une s'e besoj, andaj sdi si ka mundur me i blloku Sali Berisha te gjitha perderisa vet eshte shpallur para ekraneve Televizive!

Mos e perbuzni njeriun e pare te shtetit, njeriun i cili bashk me qeverine e tij spushon dot vetem e vetem ta bene shqiperine shtet te familjes se BE e te NATO-s, nje gje te tille socialistet s'ua bene gjate mandatit sa ata ishin ne Qeveri!!!!!!!!!!!!!1Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 9th March 2008, 22:44

Normalisht nuk eshte se "dashurojme" edhe Nanon, se njesoj jane te tere dhe ne nje tavoline hane bashke te gjithe.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 22:45

Partia demokratike ka shume njerez te afte dhe cilesor qe mbi kurrizin e tyre shkel Sali Berisha.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 22:47

Andi shkruajti:
@MARY shkruajti:MOS E KTHENI BISEDEN TANI. TEMA ESHTE PER SALI BERISHEN.
KUJDES
Exclamation
Verejtje me vend

kemi treguar tolerance ne te gjitha temat andaj ajo mbreteron edhe ketu, fundja nese hym ne analizė te thellė, 50%-deshi ne forum eshte i frymes se tolerances meqe 50% e postimeve jane jasht temave autorė te te cilave jemi qe te gjithe, edhe mary, edhe andi.......une, ju, ata e ato.

ju pershendesShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 22:50

Andi shkruajti:Partia demokratike ka shume njerez te afte dhe cilesor qe mbi kurrizin e tyre shkel Sali Berisha.

hahahahahahaha
ata te aftit dhe cilesoret e kane te aftin dhe cilėsorin mbi vete, atat e kan njeriun te cilin u prinė drejt te ardhmes se ndritur te te gjithe shqiptareve, ata kane njeriun qe vet e vene ne krye te qeverisė dhe jane shume krenare per Profesor Doktorin e tyre -kryeministrin e famshem te shtetit shqiptar Sali Berishen.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 22:53

Albini populli shqiptar po perjeton te gjitha krizat qe mund te egzistojen dhe kryetarit te shtetit si behet vone per te.
Nje shembull per nje kryetar shteti: Kriza e bukes ne shqiperi rritet cmimi i bukes dhe ne vend qe qeveria me kryetarin e saj te nderhyne dhe te mbajne cmimin ne stabel sic ishte del kryetari i shtetit Sali Berisha ne kete rast perpara medjave dhe flet si nje kalama kopshti qe i ka fajet per rritjen e cmimit te bukes "Mafja e miellit".

Si thua i nderuar Albini shprehet nje kryetar shteti keshtu dhe ne te njeten kohe rri e mban sehir???Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th March 2008, 22:55

@Albini shkruajti:Pyes Nardin:Nese keni mendim shume negativ per Salen, me thuaj pse i fitoj zgjedhjet, per ate qe e urrenė populli apo e kunderta?

cili politikan te pelqen ty dhe ta vemi ne karriken e Sali Berishes?

mendimi juaj ju lutem.

Flm
E kemi diskutuar njehere.Saliu fitoi si pasoj e korrupsionit dhe vjedhjeve te votave.Si pasoj e shprehjes "kur ske pulen le te hame sorren"
Kush do te me pelqente?
Politikan i ri te jete,dhe te mos kete lidhje me asnje te vjeter.Do te isha dakort me figuren tuaj si kryeminister,por nuk ju votoj sepse jeni prosalinist.
Dhe per kete me vjen keq sepse jam shume i bindur se sikur Ju i dashur Albin te ishit ne karrige te Sales sot shqiperia vertet do te ishte ne evrope.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 22:58

POpulli shqiptare me ardhjen e Sali Berishes ne pushtet po han buke gruri, po jeton njejt me popujt e rajonit dhe se tokat e shqiperise duhet punuar nga ata qe i zoterojne e jo t'i te shkreta, prandaj Sala nuk lavron, nuk mbjell as nuk ju gatuan, populli i ka duart e lira perderisa ne sistemin diktatorial te enverit populli ka ngrane buken e misrit dhe ajo kohe ka qene per t'u qajtur, e sot po qani prej te mirave!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 23:04

@nardlushnja shkruajti:
@Albini shkruajti:Pyes Nardin:Nese keni mendim shume negativ per Salen, me thuaj pse i fitoj zgjedhjet, per ate qe e urrenė populli apo e kunderta?

cili politikan te pelqen ty dhe ta vemi ne karriken e Sali Berishes?

mendimi juaj ju lutem.

Flm
E kemi diskutuar njehere.Saliu fitoi si pasoj e korrupsionit dhe vjedhjeve te votave.Si pasoj e shprehjes "kur ske pulen le te hame sorren"
Kush do te me pelqente?
Politikan i ri te jete,dhe te mos kete lidhje me asnje te vjeter.Do te isha dakort me figuren tuaj si kryeminister,por nuk ju votoj sepse jeni prosalinist.
Dhe per kete me vjen keq sepse jam shume i bindur se sikur Ju i dashur Albin te ishit ne karrige te Sales sot shqiperia vertet do te ishte ne evrope.


Nardi, flm ne kompliment por proSALI - nist nuk jam por jam njeri qe e cmoj punetorin dhe atdhetarin, i tille per momentin ne shtetin tuaj eshte vete Øpersonalisht Sali Berisha.

po mbetem pa tekst me ca shkrime me besoni por mbi te gjiha mbeteni te respektuar mirepo mundohuni te jeni me origjinal e me se tepermi real meqe Sala eshte njeriu qe gezon respektin jo vetem ne populin e tij por edhe ne rajon edhe ne sferat nderkombetare ...............Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 23:04

@Albini shkruajti:POpulli shqiptare me ardhjen e Sali Berishes ne pushtet po han buke gruri, po jeton njejt me popujt e rajonit dhe se tokat e shqiperise duhet punuar nga ata qe i zoterojne e jo t'i te shkreta, prandaj Sala nuk lavron, nuk mbjell as nuk ju gatuan, populli i ka duart e lira perderisa ne sistemin diktatorial te enverit populli ka ngrane buken e misrit dhe ajo kpohe ka qene per t'u qajtur, e sot po qani prej te mirave!
Jam dakort qe ka ndikuar Sali Berisha ne shembjen e sistemit komunist mire po kaluan 17 vjet dhe asnje progres!.
Si te bejme i nderuar Albini te duartrokasim dhe per salen sic duartrokisnin per Enverin e barkun e kishin bosh???
Pothuajse njejt eshte dhe tani Albini sic e mori e eka kete vend Sali Berisha pa asnje zhvillim dhe me nje popull te urryer dhe te perbuzur kudo neper bote.
Pa buke ateher pa puk tani!

17 vjet te shkuara dem per shkak te Sali Berishes e klikave qe mbreterojne ne kete vend.

Une nuk duartrokas me Albini boll ka duartrokitur babai im per 50 vjet, boll duartrokitem per Salen 17 vjet.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th March 2008, 23:05

e sot po qani prej te mirave!(cituar nga Albini)
Prandaj dhe populli shqiptar ka marre rrugen e mergimit,se nuk i pelqejne te mirat e Sales
Cna bere per te qeshur.Nuk e besoj se i besoni edhe ju ato qe shkruani
Ne kohe te Enverit hanin vertet buke Misri,por hanin.
A e di ti qe shume familje nuk kane te hane?As bare nuk kane te hane
Ata qe hane sot hane nga emigracioni sepse Sala nuk u krijoje mundesine e punesimit.
Mos valle punon ndonje fabrike?Ne qofte se punon me lajmeroni ta di edhe uneShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 23:14

Pa investime te jashtme nuk ka zhvillim dhe ulje te papunesise, prandaj te huajte ende s'e kan besimin te investojne atje shkaku i sigurisė, sala smundet cdo qytetari tia ve nje polic afer qe ai te jete i sjellshem dhe i disiplinuar.
Njof fabrike ne shqiperi qe ka investuar nje i huaj....por per cudi, edhe pse pronarit te tokes iu paguhej qeraja, ai prap qendronte me kalashnik ne dore dhe e sulmonte menagjerin per ta punesuar aty!!!

vinin transporteret me zhavor e minerale te ndryshme, sejcili vozites me arm sulmonte punonjesin ne vagė per t'i shlruar me shumė peshe!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kjo e detyroi mikun tim (te huaj) te largohet pas nje viti ndonese kishte punesuar qe ne fillim mbi 100 shqiptarė!

te them ne MP se kush ishte e si rrodhen punet, ajo ishte katastrofe qe mbollen vellezerit e mi shqiptar mbi investitorin e huaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sali Berisha i bene hyzmet te mirave dhe shpresoj se te mirat nuk vijne shpejt!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 9th March 2008, 23:22

ajo ishte katastrofe qe mbollen vellezerit e mi shqiptar mbi investitorin e huaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(cit.nga Albini)Ate katastrofe e mbolli Sala qe ju armatosi duart ketyre shqiptareve.
Le tjua mbledhe tani.Shiko profilin e anėtarit


avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 9th March 2008, 23:27

E kuptoj deshiren e madhe qe ke te shikosh shqiperine sa me lart Albini, mirpo ne nuk duhet te kenaqemi me pak. Besoj se ka ardhur koha qe shqiptaret te mos kenaqen me pak.
Shqiptaret i besuan Sali Berishes dy here vendin dhe heren e pare ndodhi ajo qe e dine te gjithe.
Dhe ajo qe i ka ndodhur mikut tend(te huaj) investitor ishte nga kallashnikovet e policise dhe te ushtrise se Sali Berishes qe rezultuan nje flluske sapuni, pra dhe ne kete rast une ve fajtor Sali Berishen.
Hera e dyte: Kete here asgje erresire pa uje pa buk dhe me te varfer se nje vit me pare shqiptaret

Miku im Albini mbase te lidh rreth miqesie apo dhe fisnore me Sali Berishen por me vjen keq po popullit shqiptar i ka hapur shume plage qe beoj se nuk mbyllen kurre.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 9th March 2008, 23:33

a keni argumente per te gjitha qe i thoni i nderuari Nardi dhe andi???


une ju thash se Sala nuk qendron pas ngjarjeve te 97 por spiunazhi serbo-grek i mbeshtetur nga ata qe nuk morren qeverine ne vend te Berishes.

heret a vone dot bindeni edhe ju dy edhe ata qe mendojne si ju lidhur me personalitetin e Prof.Dr.Sali Berisha.

kjo teme me kete postim ngelė ne aut nga unė.

JU mbeteni te respektuar
ndersa Sali Berishes i uroj shendet dhe suksese ne te gjitha lemite e jetesShiko profilin e anėtarit


#41

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 7)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi