Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Kuriozitete »
Llojet e aljenve qe mund t’i kontaktojmė pa problem

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 29th December 2007, 17:27

Llojet e aljenve qe mund t’i kontaktojmė pa problem


Nėse besoni nė ekzistencėn e jashtėtokėsorėve dhe doni qė t’i kontaktoni ata, atėherė disa thonė se mund tė ndihmojnė nė kėtė drejtim.

Ja cilat lloje tė alienėve mund t’i kontaktoni:

Alienėt Essassani

Alienėt Essassani nė fakt janė kushėrinjtė tanė reptilė, tė hirtė. Dikur, nė Tokė kishin ardhur alienėt gri, tė cilėt besohet se kanė pėsuar mutacione deri nė atė masė, saqė nuk kanė mundur mė tė riprodhohen. Ata mund tė mbijetonin vetėm me klonim. Por, njerėzit pranuan qė t’ua huazojnė atyre gjenet e veta. Pjesa mė e madhe e ngjarjeve tė rrėmbimeve nga alienėt, ka tė bėjė me kėtė racė tė tyre. Ata janė kėtu qė tė na mbėshtesin pėrgjatė rrugės tonė tė evoluimit. Alienėt Essassani janė shpirtmirė dhe tė dashur.

Alienėt Yahyel (ose Shalanaya)

Yahyel janė alienė tė mrekullueshėm dhe tė kėndshėm. Ata rrezatojnė me njė energji tė pastėr diellore dhe janė “tė afėrmit mė tė afėrt” qė i kemi nė gjithėsi. Ata do tė jenė raca e parė e alienėve qė do tė na kontaktojnė haptazi nė njė tė ardhme tė afėrt. Ata janė tepėr tė bukur, tė butė, inteligjentė dhe tė sjellshėm. Edhe kėta na ndihmojnė qė tė evoluojmė.

Alienėt hibridė sirianė

Bėhet fjalė pėr alienė tepėr tė pėrparuar qė kanė pasur kontakte tė shumta me ne, qė nga fillimi. Ka shkrime antike qė thonė se kėta alienė ishin tė pėrfshirė nė krijimin e racės njerėzore. Ata jetojnė 300 deri 500 vjet dhe janė me dhjetėra mijėra vjet mė tė pėrparuar sesa ne. Qeniet e paraqitura nė filmin “Avatar” thuhet tė jenė tė ngjashme me alienėt sirianė.

Plejadianėt

Plejadianėt Hypersapiensė janė tė gjatė, me fytyrė tė rrumbullakėt, sy tė gjerė dhe me tipare tė detajuara. Janė qenie tė bukura me flokė tė verdhė dhe sy tė kaltėr. Trupat e tyre janė si instrumente tė pėrkryera delikate, qė marrin sinjale nga tėrė universi. Plejadianėt janė shumė tė kyēur nė Aleancėn ndėryjėsore, duke mbėshtetur zhvillimin e racave nė planetė tė tjerė. Janė shumė tė sjellshėm dhe tė dashur.


Arkturianėt


Janė raca mė e vjetėr nė tėrė Kashtėn e Kumtrit, prandaj janė edhe shumė tė pėrparuar. Ata kanė forma tė ndryshme, pasi pėr shkak tė nivelit tė lartė tė zhvillimit, jetojnė nė njė dimension tė veēantė. Ata janė duke u bėrė gjithnjė e mė pak qenie fizike.

Si tė kontaktojmė me kėta alienė?
Mjafton qė tė meditoni sa mė shumė, ēdo ditė, nė tė njėjtėn kohė. Rrini tė qetė dhe dėgjoni. Ndoshta mund ta bėni ndonjė pyetje dhe ta prisni pėrgjigjen. Kėto qenie janė me mijėra dhe milionė vite para nesh, kėshtu qė komunikimi me telepati pėr ta ėshtė shumė i thjeshtė. Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi