Forumi Zeri YT! » Argėtim - Humor » Nė kėrkim tė romancės »
Disa ide joshėse pėr tė shijuar gėzimet e seksit nė natyrė

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 10th March 2008, 23:04

Disa ide joshėse pėr tė shijuar gėzimet e seksit nė natyrė

Mendoni se seksi ėshtė gjėja mė natyrale nė botė? Nuk gaboheni, por mund tė bėni edhe mė mirė. Tė pasuroheni. Dhe kaloni tek eko-dashuria, siē e kėrkon edhe moda e fundit erotiko-ambientaliste. Pėr njė takim dashurie ėshtė mė mirė t'i drejtoheni kopshtit, tė bėsh dashuri nė natyrė mund tė jetė mė shumė eksituese sesa mendoni. Dhe, mbi tė gjitha ėshtė mė ngacmuese. Seksi nė ajėr tė pastėr ėshtė bėrė njė stil jetese, qė po fiton terren gjithnjė e mė shumė. Pėr mė tepėr, eko-love ėshtė romantizėm i pastėr, shuhen dritat dhe ndizen qirinjtė apo bėhet dashuri nėn dritėn e hėnės. Dhe mundėsitė pėr tė bėrė diēka tė tillė janė vėrtet tė pafundme. Mjaft tė kujtojmė pėr shembull ato mijėra kilometra vijė bregdetare qė nuk i shfrytėzon askush. E pse tė mos pėrfitosh nga njė ditė e ngrohtė pėr njė nga ato takimet kokė mė kokė? Mbi njėzetė pėr qind e tė anketuarve janė pėrgjigjur pozitivisht, se e shohin plazhin si vendin mė seksi tė botės. A ju bėn pėr vete ideja? Do tė donit t'i shijonit edhe ju gėzimet e seksit natyror? Ja disa ide joshėse pėr t'i eksperimentuar.
- Ėshtė mbrėmja e duhur? Nė momentin fatal mos e ulni ndriēimin, shuajini tė gjitha dritat dhe ndizni qirinjtė. Rezultati: Atmosfera bėhet magjike, drita e butė e flakėve bėn qė tė gjithė tė duken mė tė bukur.
- Midhje dhe fruta deti si afrodiziake. Pėr partnerin do tė ishte perfekt njė kokteil frutash tropikale. Kurse pėr femrat do tė shkonin perimet e shtrydhura. Gjithashtu do tė ishte mirė qė darkėn tuaj nėn dritėn e qirinjve ta pluhurosnit me mė tepėr erėza, piper tė kuq, xinxife, kanellė.
- Ndiheni tė rėnė shpirtėrisht dhe pijet energjike ju japin efektin goditės tė pesė filxhanėve me kafe? Njė lėng frutash tė shtrydhura tė stinės, mbi tė gjitha jo gjenetikisht tė modifikuar, ėshtė njė viagra e pėrsosur natyrale. Njė ngarkesė sheqernash tė thjeshtė prodhues endorfine, qė tė japin eufori dhe qė i japin njė marsh pėrpara potencės seksuale. Nėse keni nevojė pėr njė ndihmė edhe ca mė tė madhe, mund tė hani pasdite drithėra dhe fruta tė thata, tė cilat stimulojnė sekretimin e hormoneve seksuale.
- Para, pas apo gjatė nuk ka rėndėsi. Por dushin bėjeni sė bashku. Ėshtė zbavitėse, seksuale. E pėr ta bėrė mė tė kėnaqshme, mjafton tė sapunisni njėri-tjetrin me njė banjoshkumė qė ka nė bazė proteinat natyrore. Kėnaqėsia ėshtė e garantuar.
- Bari i oborrit tė shtėpisė tė fton t'u jepesh kėnaqėsive.
- Futjuni gjuajtjes sė lėndinave tė izoluara, plazheve tė shkreta apo pyjeve. Kėrkimi i njė vendi alternativ pėr tė bėrė dashuri nė kontakt me natyrėn, ėshtė njė rast i mirė pėr tė thithur ajėr tė pastėr, pėr tė tonifikuar lėkurėn, pėr tė zhdukur stresin dhe depresionin. Dhe jo vetėm kaq, forcon lidhjen e ēiftit dhe pėrmirėson humorin.
- Rregullat e eko-dashurisė parashikojnė njė marrėdhėnie seksuale pa shumė xhingla dhe komplikime. Pra, "mos u sforconi tė tregoni njė seksualitet qė nuk ju pėrket, duke kopjuar atė qė shfaqet nė televizion dhe nė reklama tė ndryshme". Duhet kujtoni se, tė jesh natyral do tė thotė tė pėrqendrohesh mbi kėnaqėsinė tėnde, pėrveēse mbi atė tė partnerit.
- Prezervativi? Vendosja e prezervativit ėshtė njė gjest natyror, kėtė e bėnin edhe romakėt e lashtė kur pėrdornin si prezervativė njė pjesė nga zorra e qengjit apo e buallit. Prezervativi plastik ėshtė i vetmi pėrjashtim nga rregulli pėr pėrdorimin e gjėrave natyrale. Pasi nga seksi i sigurt nuk duhet hequr dorė.

Kėshilla seksuale

Truket dhe kėshillat vlejnė pėr tė rritur kėnaqėsinė, por deri nė njė farė pike. Kujtoni se miku mė i mirė i orgazmės femėrore ėshtė gjithnjė dhe gjithsesi vetė femra. Me rritjen e vetėdijes fizike dhe emotive, gjithnjė e mė rrallė ėshtė spektatore, mė shpesh ėshtė aktore e seksualitetit tė vet. Pra nė shumė raste, e njeh mirė skenarin qė duhet tė recitojė pėr tė mbėrritur nė finalen e madhe. Njė skenar, qė ndoshta ndonjėherė parashikon qė mashkulli dhe femra tė shkėmbejnė rolet, dhe kjo lehtėson mė shumė kėnaqėsinė e tė dyve. Edhe ambienti ka rėndėsinė e tij. Madje ėshtė thelbėsor pėr tė favorizuar lėshimin, njė element mė i rėndėsishėm pėr seksualitetin femėror sesa atė mashkullor. Ėshtė e qartė qė secila zgjedh atmosferėn qė pėlqen, romantike. Por pėr tė gjitha vlen njė kėshillė me efekt tė sigurt: Mbajeni larg nga dhoma e gjumit rutinėn, e cila ėshtė armikja vdekjeprurėse e lėshimit absolut.

Nxitėsit erotikė

"Nė verė ndjehemi (dhe nė fakt jemi) mė tė bukur", pohojnė seksologėt. Trupit i dedikohet mė shumė pėrkujdesje, duket njė tonifikim, i cili ėshtė i panjohur pėr muajt e tjerė tė vitit. Mes tė tjerash, deti, dielli, i nxehti janė dhe faktorėt qė lehtėsojnė kontaktin fizik: Trupat e ekspozuar, riti i kremit diellor pėrshpejtojnė kohėn e intimitetit. Klima ėshtė mė e shtrirė, momenti ėshtė frytdhėnės, i mbushur me energji pozitive dhe sensuale. Ėshtė njė shtytje e fortė erotike leximi sė bashku me partnerin i njė libri erotik. Njė lexim, i cili ėshtė i aftė tė stimulojė kėnaqėsitė tuaja seksuale. Nė fakt ėshtė njė mėnyrė e butė pėr tė ndezur dėshirėn, pra orgazmėn, mbi tė gjitha tė femrave. Pasi kėto tė fundit janė mė tė stimuluara nga historia, me numrin e madh tė ngjarjeve qė tė ēojnė tek seksi, sesa nga vizioni i aktit seksual, tamam siē ndodh nė film.

Seksualiteti femėror

Erotika mund tė bėhet njė burim pozitiv energjie. Shpeshherė femrat ndihen tė pasigurta emocionalisht dhe fizikisht. Nė disa raste femrat duke iu trembur shtatzėnisė nuk ia lejojnė vetes njė kėnaqėsi tė plotė, pa pengesa psikologjike dhe pa kushtėzime fizike. Shpesh grave i duhet tė punojmė me orė kaq tė zgjatura sa nuk kanė as kohė dhe as energji tė mjaftueshme pėr seks. Gratė i pėrjetojnė kėnaqėsitė seksuale nė shumė mėnyra si fizike, emocionale, shpirtėrore, si dhe nė aspektin intelektual. Njė mik i madh i orgazmės sė njė femre ėshtė pasqyra. Para se gjithash duhet parė vetja me shumė kujdes. Seksualiteti femėror, nė fakt ėshtė "fshehur" si nga pikėpamja anatomike, si nga ajo e ndjenjave tė ndryshme. Pėr tė jetuar njė pėrputhje tė mirė fizike, femra duhet tė njohė mirė veten, tė zbulojė vetė se si ėshtė bėrė dhe si funksionon. Dhe pastaj t'ia transmetojė kėto "njohuri teknike" partnerit.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi