Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionMiku ne bese nuk pritet

more_horiz
E Marte, 11 Mars 2008


Redinalda Caushaj

Autobusi i sulmuar ne fundjave nga te rinj serbe ne Budva, te Malit te Zi, ne bordin e te cilit gjendeshin 50 gra shqiptare, punonjese te nje kompanie sigurimesh, eshte kthyer mesnaten e se dieles ne Tirane. Demtime te medha ka pesuar pjesa e jashtme e mjetit. Fenere, stopa si dhe pasqyrat jane shkulur nga vendi ne menyre te tille qe autobusi te kishte veshtiresi gjate udhetimit. Madje jo vetem kaq, por drejtuesit e hotelit "Maestral" u kane kerkuar shqiptareve te mos tregonin, duke u dhene edhe para ne dore per te harruar incidentin e ndodhur. Administratorja e agjencise "Albania Interlines", Ana Preka, tregon per gazeten "Koha Jone" momentet e veshtira qe prej castit kur mesoi lajmin e deri ne mberritje te udhetareve, qe kishin shkruar edhe nje poezi gjate udhetimit te kthimit. Shoferi i autobusit ka mundur te lidhe fort pasqyrat si dhe te rregulloje feneret, ne menyre te tille qe te mundesonte shikueshmerine gjate udhetimit. Pala malazeze eshte perpjekur per te mbyllur ceshtjen me nje ryshfet, nderkohe qe kompania nuk ka marre asnje demshperblim. Preka thote se do te pergatiten dokumentacionet per te hapur nje gjyq me palen malazeze per demet e shkaktuara.
Miku ne bese nuk pritetNisen grate nga Tirana

Me autobusin e firmes Albania

Pa problem kalojne ne kufi

Shkojne ne Budva ne Mal te ZiNje grup shoqesh bashke kane shkuar

8 marsin per te festuar

Pasi hane dhe argetohen

Ne hotel sistemohenShqiptaret Serbi gjithmone i perbuzi

Shume i bezdisi dhe autobusi

Sa e pane qe vjen nga Tirana

I thyen stopa i thyen xhamaAutobuzi goje nuk kishte

Qe t'iu fliste ne serbishte

E tju thoshte mos kini frike

Jam prej llamarine jam pa shpirtNe qofte se jeni ju aq trima

Gjuani mbi njerez jo mbi llamarina

Xhamat e thyera zevendesohen si per hera

Por ju ju mbetet turpi te deraKur t'i dahes njerit ne prite

Duhen bere mire llogarite

Brenda ne shtepi hasmi nuk vritet

Edhe miku ne bese nuk pritet

descriptionRe: Miku ne bese nuk pritet

more_horiz
Turp shume!!!...S'kam komente.

descriptionRe: Miku ne bese nuk pritet

more_horiz
nga veprimet e te tjereve duhet mesuar edhe ne shqiptaret per tmos i pre ne bese te tjeret ndonese akti ne fjale eshte per t'u gjykuar ne te gjitha format dhe menyrat!

descriptionRe: Miku ne bese nuk pritet

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi