Forumi Zeri YT! » Mė pranė njėri tjetrit » Diskutime shoqėrore »
Nė Shqipėri do sundojė femra!!!

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 13th March 2008, 21:38

femren e muer lumi me shekuj keshtu edhe burrin le ta marri nji dekat dhe ta kuptoj rendesin e femres edhe ne familje edhe ne pushtet edhe ne administrim .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vlerėsuar
Anėtar i vlerėsuar

Posted prej 13th March 2008, 21:42

Ne familje do ta ket pak problem se burrat nuk i leshojne frenat kollaj nga duartShiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 13th March 2008, 21:48

i leshon burri frenat se eshte ligji ne doren e maliqit keshtu burri beht mace ner sofer .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 13th March 2008, 23:14

Ne Shqiperi kurr sdo te sundoj femrahahahahaaaaha

ka ju lindi kjo ide se...!!!

Femra duhet te jete e barabarte me mashkullin prandaj mos ia jepni krahun asnjeres palė!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 13th March 2008, 23:17

Kjo ide nuk na lindi ne Albini, por eshte vertetuar nga personat perkates qe merren me statistikat. Ashtu eshte si thua ti, qe femra duhet te jete e barabarte me mashkullin, por fatkeqesisht nuk eshte, e kam fjalen ne numer.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 14th March 2008, 02:31

AHA, sa shtete ne europe i qeverisin femnat GOGU?

po femra e shet edhe shtetin mor gogu prandaj ato duhet me gatu mirė, me i rite fmijen dhe mos me dal shume se kur te kthehen burrat ne shpi ua thejne eshnat

a eshte keshtu apo jo!?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 14th March 2008, 03:53

per mos ,me ju thye me eshtrat femra kur te behet sunduese e pushtet miraton edhe ligjin e te drejtes ne shtepi qe burri mos ti thej eshtrat se do te ket ne dore ekzekutivn ,keshtu mendoj se dote jet nji maraton ne dekanden e ardhmshme ,qe femra te marr frenat ne dore dhe te eci ne pergjegjesit e nji vendi ,ku mendoj se me mire do ta udheheqin femrat se sa meshkujt deri me sode .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2008, 00:50

mendoj se koha e femres ka ardhun ,qe njiher e pergjithmon ti thoj ndal ,pabarzis ,te ndihet e gjall qe edhe ajo ka te drejt dhe ka pjes ne token e zotit dhe din te udheheq ,deri sa din dhe diti te rris ata meshkuj qe paten udheheqejen ,keshtu besoj se do te bej shtetin edhe me te forte se sa e ben burrat ,edhe ato toka te coptuara femra jon do te dije ti bashkoj ,siq bashkon nji nene femijet e vet ,flasim nena e mire .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 21st March 2008, 16:46

Une mendoj se ne njefare menyre femrat e sundojne boten!
[b]Pas cdo burri te pushtetshem ka nje femer te bukur!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 21st March 2008, 19:23

landa jo vetem ket forum por shtetin do ta sundoj femra shqiptare dhe kjo nuk don shum kohe ne do te jemi te barbarta me burrin ne cdo sfer te jetes .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 22nd March 2008, 00:58

Angel shkruajti:Une mendoj se ne njefare menyre femrat e sundojne boten!
[b]Pas cdo burri te pushtetshem ka nje femer te bukur!

Vertet qendron kjo shprehje por eshte dhe 1tjeter:D " Bota smund te udhehiqet nga femrat, se femrat i marrin vendimet
me zemer ndersa meshkujt me tru"

Megjithate duhet te kene te drejta te barabarta..
Faktet tregojne se boten realisht e udheheqin meshkujt!Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 22nd March 2008, 02:56

po femra eshte me nikogjire dhe besoj se korrupcioni do te jet edhe me i vogel dhe do te jet me e pamshirshme ne zbatimin e ligjit .keshtu une pajtohem qe do te vije koha e femres ja kemi zonjen klinton ne gare per presidente .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th March 2008, 13:44

feneri shkruajti:Personalisht nuk pajtohem!

Femra kurrė s'duhet tė sundojė ! Ndėrsa tė qeverisė , i priftė e mbara !

E pse nuk duhet te sundoje femra ?? Cfara ka me shume nje mashkull ?Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th March 2008, 13:46

@XgirlX shkruajti:
feneri shkruajti:Personalisht nuk pajtohem!

Femra kurrė s'duhet tė sundojė ! Ndėrsa tė qeverisė , i priftė e mbara !

E pse nuk duhet te sundoje femra ?? Cfara ka me shume nje mashkull ?


Nje mashlull ka shume me shume se sa nje femer por sot ne shqiperi ka mundesi po te kishte rend e ligj edhe femra do te udheheqte sepse fjala sundim spo me pelqen fare.

nuk jam per sundimin e femres por
qe ajo te udheheqė sikurse znj.Topalli!Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th March 2008, 15:04

@Albini shkruajti:


Nje mashlull ka shume me shume se sa nje femer por sot ne shqiperi ka mundesi po te kishte rend e ligj edhe femra do te udheheqte sepse fjala sundim spo me pelqen fare.

nuk jam per sundimin e femres por
qe ajo te udheheqė sikurse znj.Topalli!
Po beheni maskiliste ju...

Ska pse te sundoje asnjeri as tjeteri..A jemi ne demokraci ? Te dy kane te drejta te barabarta!
Sic udheheq nje mashkull ashtu te kete mundesine te udheheqe dhe nje femer!
Cfare ka me shume nje mashkull ?? Smendoj se ka ndonje gje me shume, eshte thjesht ide e fiksuar e meshkujve qe jane me superiore se femrat..Shiko profilin e anėtarit http://albo-youth.gooforum.com


avatar
Anėtar i vjetėr
Anėtar i vjetėr

Posted prej 24th March 2008, 16:03

Jam dakort me xgirlx . Si meshkujt ashtu edhe femrat kane te drejte per te sunduar !Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar i mirėnjohur
Anėtar i mirėnjohur

Posted prej 25th March 2008, 00:15

epo do te vije pra koha qe femra jon do te qeveris dhe do te ket te drejta deri ne vendimarrje te shtetit,keshtu ju burra mos u beni xheloze ,por duhet ta ndihmoni femren qe ket edhe ajo te drejten ne presidez edhe ne kryeminstri .Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv

Posted prej 8th February 2016, 13:58

Pak e veshtire te ndodhe.Shiko profilin e anėtarit


avatar

Posted prej 11th February 2016, 06:45

Do vije ajo dite?Shiko profilin e anėtarit


avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 2nd March 2016, 09:58

Sa mir do te ishte SmileShiko profilin e anėtarit


#41

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 2 e 3)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi