Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Në Shqipëri do sundojë femra!!!

Share

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
femren e muer lumi me shekuj keshtu edhe burrin le ta marri nji dekat dhe ta kuptoj rendesin e femres edhe ne familje edhe ne pushtet edhe ne administrim .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Ne familje do ta ket pak problem se burrat nuk i leshojne frenat kollaj nga duart

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
i leshon burri frenat se eshte ligji ne doren e maliqit keshtu burri beht mace ner sofer .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Ne Shqiperi kurr sdo te sundoj femrahahahahaaaaha

ka ju lindi kjo ide se...!!!

Femra duhet te jete e barabarte me mashkullin prandaj mos ia jepni krahun asnjeres palë!

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Kjo ide nuk na lindi ne Albini, por eshte vertetuar nga personat perkates qe merren me statistikat. Ashtu eshte si thua ti, qe femra duhet te jete e barabarte me mashkullin, por fatkeqesisht nuk eshte, e kam fjalen ne numer.

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
AHA, sa shtete ne europe i qeverisin femnat GOGU?

po femra e shet edhe shtetin mor gogu prandaj ato duhet me gatu mirë, me i rite fmijen dhe mos me dal shume se kur te kthehen burrat ne shpi ua thejne eshnat

a eshte keshtu apo jo!?

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
per mos ,me ju thye me eshtrat femra kur te behet sunduese e pushtet miraton edhe ligjin e te drejtes ne shtepi qe burri mos ti thej eshtrat se do te ket ne dore ekzekutivn ,keshtu mendoj se dote jet nji maraton ne dekanden e ardhmshme ,qe femra te marr frenat ne dore dhe te eci ne pergjegjesit e nji vendi ,ku mendoj se me mire do ta udheheqin femrat se sa meshkujt deri me sode .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
mendoj se koha e femres ka ardhun ,qe njiher e pergjithmon ti thoj ndal ,pabarzis ,te ndihet e gjall qe edhe ajo ka te drejt dhe ka pjes ne token e zotit dhe din te udheheq ,deri sa din dhe diti te rris ata meshkuj qe paten udheheqejen ,keshtu besoj se do te bej shtetin edhe me te forte se sa e ben burrat ,edhe ato toka te coptuara femra jon do te dije ti bashkoj ,siq bashkon nji nene femijet e vet ,flasim nena e mire .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Une mendoj se ne njefare menyre femrat e sundojne boten!
[b]Pas cdo burri te pushtetshem ka nje femer te bukur!

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
landa jo vetem ket forum por shtetin do ta sundoj femra shqiptare dhe kjo nuk don shum kohe ne do te jemi te barbarta me burrin ne cdo sfer te jetes .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Angel shkruajti:
Une mendoj se ne njefare menyre femrat e sundojne boten!
[b]Pas cdo burri te pushtetshem ka nje femer te bukur!


Vertet qendron kjo shprehje por eshte dhe 1tjeter:D " Bota smund te udhehiqet nga femrat, se femrat i marrin vendimet
me zemer ndersa meshkujt me tru"

Megjithate duhet te kene te drejta te barabarta..
Faktet tregojne se boten realisht e udheheqin meshkujt!

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
po femra eshte me nikogjire dhe besoj se korrupcioni do te jet edhe me i vogel dhe do te jet me e pamshirshme ne zbatimin e ligjit .keshtu une pajtohem qe do te vije koha e femres ja kemi zonjen klinton ne gare per presidente .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
feneri shkruajti:
Personalisht nuk pajtohem!

Femra kurrë s'duhet të sundojë ! Ndërsa të qeverisë , i priftë e mbara !


E pse nuk duhet te sundoje femra ?? Cfara ka me shume nje mashkull ?

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
@XgirlX shkruajti:
feneri shkruajti:
Personalisht nuk pajtohem!

Femra kurrë s'duhet të sundojë ! Ndërsa të qeverisë , i priftë e mbara !


E pse nuk duhet te sundoje femra ?? Cfara ka me shume nje mashkull ?Nje mashlull ka shume me shume se sa nje femer por sot ne shqiperi ka mundesi po te kishte rend e ligj edhe femra do te udheheqte sepse fjala sundim spo me pelqen fare.

nuk jam per sundimin e femres por
qe ajo te udheheqë sikurse znj.Topalli!

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
@Albini shkruajti:Nje mashlull ka shume me shume se sa nje femer por sot ne shqiperi ka mundesi po te kishte rend e ligj edhe femra do te udheheqte sepse fjala sundim spo me pelqen fare.

nuk jam per sundimin e femres por
qe ajo te udheheqë sikurse znj.Topalli!

Po beheni maskiliste ju...

Ska pse te sundoje asnjeri as tjeteri..A jemi ne demokraci ? Te dy kane te drejta te barabarta!
Sic udheheq nje mashkull ashtu te kete mundesine te udheheqe dhe nje femer!
Cfare ka me shume nje mashkull ?? Smendoj se ka ndonje gje me shume, eshte thjesht ide e fiksuar e meshkujve qe jane me superiore se femrat..

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Jam dakort me xgirlx . Si meshkujt ashtu edhe femrat kane te drejte per te sunduar !

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
epo do te vije pra koha qe femra jon do te qeveris dhe do te ket te drejta deri ne vendimarrje te shtetit,keshtu ju burra mos u beni xheloze ,por duhet ta ndihmoni femren qe ket edhe ajo te drejten ne presidez edhe ne kryeminstri .

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Pak e veshtire te ndodhe.

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Do vije ajo dite?

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Sa mir do te ishte Smile

descriptionRe: Në Shqipëri do sundojë femra!!!

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi