Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Thenie filozofike

Share

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Mundohu gjithmon qe te pa arritshmen ta kuptosh sa me heret se nuk eshte e juaja

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Durimi eshte shpresa e pa thyeshme e njeriut ne horizontin e ti te Galaktikes.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Kur te plakesh nese do ta pyesesh veten se sa e gjat ishte kjo jet do thuash "Vetem kalova si hije ne kete bote".?

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
C'do varg i c'do poetit eshte enigme

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Fjalet qe shkruhen nuk harrohen.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Te qash do te dhot ta lirosh shpirtin nga dhimbjet e pa meshirshme.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Pergjerimet dhe lutjet jan gjysma e asaj dashurie qe e ke te fshehur ne shpirt.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Si e ke zemren ta s'jell zoti

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
C'do fjal ka numra dhe shifra.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Disa flasin ,disa ne brendesi jan te vdekur.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Kurr mos ike nga njeriun qe nuk di te dashuroj, sepse ti do jesh dashuria e nje jete te tere.

descriptionFJALI ME DOMETHËNIE FETARE

more_horiz
Gjysma e punes eshte mbaruar, kur ajo fillohet me deshire.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Rrespekto te tjeret, ashtu si deshiron te tjeret te te rrespektojne!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Njera dore lane tjetren,te dyja bashk fytyren!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Ai qësfrigohet me fjalë, sfrigohet as me pushkë

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Burri o të mbyt, o të fal i ligu as të mbyt, as të fal.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Puno drejt se Zoti te ndihmon

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Njeriut të drejtë shumë rrallë i plotsohen dëshirat, por gjithmonë është i sigurt dhe i qetë.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Nuk është nga dashuria e tepruar e kësaj bote kërkimi i asaj që është e domosdoshme për ty.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Njeriu ėshtė i pavėmendshėm ndaj bekimeve pėr sa kohė qė i gėzon, por kur i kalojnė ua di vlerėn.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi