Forumi Zeri YT! » Shkencat sociale » Filozofi dhe Psikologji »
Thenie filozofike

Share

Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

+ Pėrgjigju Diskutimit

#41

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:15

Primitivizmi fare lehtė dhe fare mirė e zbulon qėndrimin ndaj traditės dhe bashkėkohėsisė

#42

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:15

Atentatet psikologjike tė parapasknės i zavendsojnė atentatet fizike klasike

#43

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:16

E la mundėsinė se mund tė mendohet kėshtu, dhe se mund tė mendohet edhe ndryshe

#44

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:17

Prometheu ua ka dhuruar zjarrin njerėzve pėrkundėr dėshirės sė perėndive, pastaj ka shkuar pas dritės sė Prometheut

#45

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:18

E di se ti nuk e pranon kur tė them se bėhesh pranvera ime

#46

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:19

Mos ia lejo vetvetes tė tregosh atė qė e ndjen tjetri pėr ty

#47

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:20

Bėhu flutur dhe qėndro nė krahėt e ndjenjės qė pret ta mbushish me ndjesi

#48

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:20

Delikaten mė vėshtirė ėshtė ta bėsh lakuriq se sa t'ia hapish zemrėn

#49

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:22

Ėshtė shumė paradoksale tė mos e shkruash drejt gjuhėn amtare, e me gjuhė tė huaj tė bėhesh natare !

#50

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:23

Gjithmonė kallinjt pa bukė, e mbajnė kokėn pėrpjetė!

#51

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 15th March 2008, 18:23

Narcisi ėshtė si kukulla e stolisur pėr mrekulli nga jashtė, kurse zbrazėtia dhe ftohtėsia e tij shpirtėrore ėshtė e tjedukshme !

#52

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:24

Asgjė nuk merr jetė pa pasur njė shkak.Aq ma tepėr, liria nuk mund tė vijė si mėshirė e falur nga dhunuesi i pabesė

#53

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:25

Po e humbe pasurin♪ bėhesh i varfėr, po e humbe miqėsinė dhe shoqėrinė je zhburrnu, po e humbe tė kaluarėn je askushi, po e humbe nderin ke vdekur s'gjalli.
__________________

#54

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:25

Jeta ėshtė luftė - luftoje

Gonxhe Bojaxhiu

__________________

#55

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:26

Jeta ėshtė detyrė - Plotsoje Nėnė Tereza
__________________

#56

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:27

Jeta ėshtė premtim : mbaje !

Gonxhe Bojaxhiu - Nėnė Tereza

#57

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:27

Nė kohė marrėzie s'mund tė ketė qeverisje tė njerėzve tė mendshėm. Nė kohėn e maskarenjve s'mund tė ketė qeverisje tė njerzve tė ndershėm
__________________

#58

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:28

O zot ! Na ruaj nga nga mendjelehtėsia e tė paditurve !

#59

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:29

Nė revynė e modės gratė shikojnė fustanet e reja, e burrat gratė e reja
__________________

#60

Musafir

avatar
Vizitor

Posted prej 17th March 2008, 23:30

Sa herė gjėmon nuk bie shi, por, shtrigat krijojnė furtunė__________________

#61

Sponsored content


Posted

Mesazh (Faqja 3 e 25)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi