Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Thenie filozofike

Share

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Nje nga gjerat me te bukura te jetes eshte te gjesh dike qe mund te kuptoje ,pa pasur nevoje ti japesh shume shpjegime..!!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Shumë njerëz kalojnë në jetën tonë, por vetëm ata më të rëndësishmit arrijnë të lënë gjurme tek ne !!!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Vetëm ai që nuk njeh dhimbjen mund të qeshi me atë që vuan..!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Forca e mendimit hy në punë më shumë se tehu i shpatës; prandaj ruaje atë dhe mbaje gati për ta përdorur në kohën e duhur

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Dashuria nuk shikon me sy,
por me shpirt Smile

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Arritja me e madhe e Djallit, pasi mberriti ne Toke, ishte se i beri njerezit te besonin qe Ai nuk egzistonte vertete...

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Distanca nuk i ndan njerëzit...heshtja i ndan.....

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Një ditë dhimbja i thotë parave:- "Sa me fat jeni, sepse çdo njeri lutet për ju..!
Paratë i pergjigjen: "-Ti je më me fat, sepse njerëzit kur kanë shumë dhimbje kujtojnë ZOTIN, familjen dhe shokët, ndërsa kur kanë shumë para i harrojnë që të gjithë..!!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Kur kërkon nga jeta dhe ajo egoizëm tregon... mos u mbyt nga heshtja se shpresa mbijeton...

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Vetëm dashuria – dashuria njerëzore – mund ta shpëtojë njeriun, të ndreqë në njëfarë mënyre të metat e universit.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
“Njerëzit që flasin shumë për jetët e të tjerëve, janë ata që nuk kanë asgjë interesante për të treguar për jetët e tyre”.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Mos vepro sipas diktatit të moralit, po sipas diktatit te domosdoshmerise.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Tre janë gjërat thelbësore për të arritur lumturinë në jetë: Të kesh diçka për të bërë, diçka për të dashur dhe diçka për të shpresuar.

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Mos harro, se jo te gjith kan nje zemer Si Tenden Smile

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur!!!

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
''Njeriu mëson të flasë shumë herët,ndërsa të heshtë shumë vonë''

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Mos vepro sipas diktatit të moralit, po sipas diktatit të domosdoshmërisë. Machiavelli,

descriptionRe: Thenie filozofike

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi