Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionThaçi nderohet në Herceg Novi

more_horiz
Thaçi nderohet në Herceg Novi

Adelina Thaçi është nderuar me çmimin e parë në kategorinë e katërt të garave ballkanike të muzikës klasike "Bruna Spiler" të zhvilluar në Herceg Novi në fillim të këtij muaji.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Thaçi ka interpretuar tri arie nga literatura operistike botërore dhe një arie nga Opera “Mrika” e kompozitorit Prenk Jakova, në këtë edicion të parë të këtyre garave.

Këngëtarja kohë më parë ka bërë një hap më shumë në sferën e muzikës klasike, dyje rea realizuar në duet me tenorin e famshëm Hose Carreras këngën “Dolce Suono”. Jo zyrtarisht është bërë e ditur se Carreras së bashu me Thaçin do të interpretojë në një koncert të madh që do të organizohet në Prishtinë gjatë vitit 2008.

descriptionRe: Thaçi nderohet në Herceg Novi

more_horiz
Na behet zemra malwe kur degjojme gjera te tilla

descriptionRe: Thaçi nderohet në Herceg Novi

more_horiz
Patjeter, eshte gje e mire kur krenohemi me artistet tane...

descriptionRe: Thaçi nderohet në Herceg Novi

more_horiz
i urojm adelina thaqit suksese keshtu qe sna mbete ne neve shqiptareve vetem te krenohemi me artistet tan qe na perfaqesojn .

descriptionRe: Thaçi nderohet në Herceg Novi

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi