Forumi Zeri YT!identifikimi

Zeri i çdo shqiptari ne internet


Share

descriptionThashetheme

more_horiz
Sali Berisha dha dorheqje dhe do kemi zgjedhje te parakoshme

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Ndërrohu Muçi, ndërrohu…..!

Deja Vu”, ajo që shohim (në këtë foto), apo fakt i vërtetë? Analisti Mustafa Nano i njohur ndryshe si Muç Nano, mban veshur të njëjtin
xhup ashtu si në shumë dalje të tjera publike. Nuk e dimë nëse është i vetmi që ka në garderobën e tij, apo zgjedhja më e preferuar, ndoshta xhupi fatsjellës i analistit, por ama s’ka lënë dalje publike pa e veshur. Në fakt Muç Nano njihet për shijet e tij të çuditshme në veshje, ngjyra shumë të theksuara, copa të papërshtatshme për stinët, si në rastin e pantallonave lino ngjyrë portokalli të cilat i vesh kudo, në rrugë, në punë madje dhe në emisione televizive. Aq shpesh i vesh pantallonat lino ngjyrë portokalli, dimër e verë, saqë njerëzit filluan ta identifikojnë nëpërmjet tyre. Por xhupi mesa duket, ka kaluar në zgjedhjen më të fundit të kudoveshur. Për njerëzit e thjeshtë, të cilëve xhepi nuk ua mundëson një blerje të re, kjo mund të justifikohet, por për personazhin në fjalë Muç Nano, portofoli apo llogaria bankare s’ekziston në listën e justifikimeve. Por mesa duket, nuk e di z. Muç se edhe në tregun e rrobave të përdorura shitësit të rekomandojnë veshje më të kohës??!!! E sikur të mos mjaftonte kjo, analisti në emisionin e tij harron se s’mund të jetë qendra e vëmendjes, por vazhdon të flasë e të flasë, pa i bërë përshtypje, pa e kuptuar se bota nuk rrotullohet rreth tij dhe se ‘miqtë’, thuajse ‘paturpësisht’ tregojnë se u lodhën nga bisedat e tij prej kompetenti.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Topalli mbulon Emën


Në një festë si ajo e 8 Marsit, ku gruaja është kryefjala e çdo takimi apo bisede, solidariteti arrin kulmin, aq sa nuk mbetet vend për keqkuptime. E në fakt nuk mund të keqkuptosh dorën e zonjës Topalli mbi këmbën e zbuluar të aktores Ema Andrea, por as nuk mund ta shmangësh së pari. Ajo që as nuk mund të mohohet është dhe humori i dy zonjave, të cilat i janë bashkuar festës së madhe të gruas, ditës së vetme që i bën ato të ndjehen sa të domosdoshme, aq të ‘diskriminuara’ kur vjen fjala për fushën profesionale, sidomos në politikë.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Ministri Pollo shkel ‘dietën qeveritare’

Një foto e tillë nuk bën as më pak e as më shumë sesa një ‘kompromentim’ në kuptimin më pozitiv për ministrin tonë të Arsimit, i cili është kapur duke drekuar me miqtë në një restorant. Të qënurit në dietë gjithnjë është paksa e lodhshme, ndaj një ‘thyerje’ e tillë si kjo e ministrit, as nuk rëndon dhe as nuk dëmton. Mesa duket, ecejaket e njëpasnjëshme në reformat në arsim e kanë lodhur disi ministrin Genc Pollo, i cili ka përfituar nga kjo drekë për t’u ‘lëshuar’ në ushqimin e servirur në tryezë. Ndryshe nga miqtë e tij, të cilët duken më të rezervuar ndaj pjatës, Pollo është treguar më pak i kujdesshëm dhe ka shijuar më së miri, pa menduar për efektet dietike që mund të ketë ushqimi.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Dhallë dhe kafe turke për deputetët socialistë


Dhalli është produkt i rekomanduar për të shmangur jo vetëm temperaturat e larta, por dhe si një produkt i dobishëm dietik që të shmang kilogramët e tepërt. Mesa duket, tre deputetët socialistë kanë dashur të hedhin poshtë ato zëra se politikanët tanë e teprojnë shumë me ushqimin, si pasojë e ‘mirëqenies’. Kryetarja e grupit të Partisë Socialiste, Valentina Leskaj ka preferuar t’i përmbahet traditës së vjetër shqiptare duke pirë një kafe turke, ndërsa dy kolegët e saj, Alfred Dalipi dhe Musa Ulqini, kanë zgjedhur nga një gotë dhallë. Gjithsesi freskia e produktit, e ndikuar ndoshta dhe nga kaloriferi aty pranë, duket se nuk i ka larguar lodhjen apo përgjumjen deputetit Dalipi.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Bregu, pranë vajzës edhe brenda ministrisë

Ka shkuar bashkë me shokët dhe shoqet e kolegjit turk në të cilin studion për të vizituar mamanë e saj me rastin e festave të 7-8
Marsit. Kanë zgjedhur pikërisht Ministrinë e Integrimit për të të shprehur urimet e tyre dhe për të parë nga afër ambientin e punës. Pasi është prezantuar dhe ka përshëndetur shokët dhe shoqet e vajzës së saj, Kejda, zonja Bregu ka përfituar nga rasti pasi ka përqafuar të bijën, t’i rregullojë edhe flokët, duke ia mbledhur të gjitha nga pas. Një veprim që e ka bërë me shumë dëshirë, duke pasur parasysh se për ministren Bregu paraqitja e jashtme është shumë e rëndësishme, dhe kjo duket qartë nga krehja e saj e flokëve në një stil serioz e të këndshëm, po kështu edhe nga veshja.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Me kutinë e shahut kudo me vete

Të ndodhur shpesh përballë njëri-tjetrit në studiot televizive, këtë herë kanë gjetur një mënyrë krejt origjinale për të rivalizuar së bashku. Arbën Xhaferri dhe Shpëtim Nazarko kanë vendosur të përballen në fushën e shahut, ku mesa duket është një pasion i vjetër i të dyve. Nuk kanë munguar as kureshtarët e kësaj ndeshje, si miq të të dy lojtarëve dhe për Muç Nanon, që në fakt aty ishte një shtesë e tepërt, kjo ka qenë një ndeshje me plot “ankth”, në të vërtetë jo. Ia ka futur gjumit. Përqendrimi Xhaferrit tregon që edhe pse jashtë lojës aktive politike, ai mbetet ende një lojtar i pasfiduar në fushën e shahut, kutinë e të cilit e merr me vete kudo që shkon.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Meksi zgjedh frutat, nuk të shëndoshin

Në drekën e organizuar në hotel “Adriatik” në Durrës pas takimit të realizuar midis Universitetit “Marin Barleti” dhe Universitetit të Prishtinës, ka qenë e pranishme edhe deputetja e Partisë Socialiste, Ermelinda Meksi. Ka qenë shumë e rezervuar në të ngrënë dhe kënaqësinë duket se e ka gjetur tek frutat, ato që janë më të shëndetshme dhe të mbajnë një trup konstant, pa shtuar në peshë. Ka nisur fillimisht me Kivit, të cilët i ka prerë feta-feta duke i qëruar ngadalë e me kujdes, ndërsa më pas ka kaluar tek një kokërr portokalli, me të cilin ka ndjekur po të njëjtin stil. Siç duket, zonja Meksi ha kështu në mënyrë të shëndetshme.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Festa e gruas kthen Hajdin Sejdinë në Tiranë

Darkon me bashkëshorten më 8 Mars, në restorantin luksoz
Rishfaqet në publik Hajdin Sejdia. Ka qenë 8 Marsi, festa e gruas që ka bërë që ai të fokusohet nga paparaci ynë duke darkuar me të
shoqen, Irisin. Për të respektuar bashkëshorten në festën e saj, Sejdia ka zgjedhur ambientet e një ndër restoranteve më të shtrenjtë në kryeqytet, pikërisht “Sofra e Ariut”. Ka ndenjur për rreth dy orë aty dhe prania e të tjerëve, që çiftin e shihnin si të habitur, duket se nuk i ka bërë aspak përshtypje Sejdisë, ndoshta pak në siklet është ndjerë e shoqja, e cila situatat i kalonte me ndonjë buzëqeshje. Ndërkohë, pas tavolinës së tyre darkonte edhe ambasadori i Spanjës në Shqipëri.
Biznesmeni kosovar, Hajdin Sejdia dhe balerina 25-vjeçare Iris Meço, janë martuar rreth 3 vjet më parë, në tetor të vitit 2005. Pas një kohe normale njohje e dashurie bashkë me të, Hajdin Sejdia zgjodhi për grua pikërisht vajzën, që në atë kohë studionte në fakultetin e Akademisë së Arteve, për koreografi. Personazhi më i njohur në Shqipëri pas viteve ’90, për të realizuar martesën e tij u rikthye në Shqipëri disa vite më parë, ndërsa ceremonia ishte përrallore në ambientet e “Sheraton”. Emri i Sejdisë tashmë njihet nga i madh e i vogël, ku vendi i shndërruar në shesh akoma quhet “Gropa e Hajdin Sejdisë”, mbrapa Pallatit të Kulturës. Ai njihet gjithashtu edhe si fajdexhiu që hodhi shkëndijat e para të firmave piramidale. Për shumicën e shqiptarëve, Sejdia kujtohet me një shije të hidhur.
Historia
I shfaqur menjëherë pas viteve 1990, Hajdin Sejdia u konsiderua si biznesmeni i parë shqiptar me projekte të mëdha. Një ndër projektet e tij ishte edhe ndërtimi i një hoteli gjigand në qendër të Tiranës, pas Pallatit të Kulturës. Sipas të dhënave, Sejdia u mor edhe me këmbim valutor, ndërsa ndërmarrjet e tij u themeluan me kapital të përbashkët me persona që futeshin me përqindje si aksionierë. Por në vitin 1993, në kulmin e ekspansionit të tij në Shqipëri, Hajdin Sejdia u dërgua me pranga në Rinas dhe u përcoll për në Zvicër. Shkak për këtë veprim ishte bërë një ftesë për gjyq në Zvicër, ku Sejdia, thuhet se ishte akuzuar për evazion fiskal. Në vitin 1996, një avokat që kontaktoi me Sejdinë në Zvicër, mundësoi kthimin në Shqipëri të të gjitha shumave që u kishte marrë biznesmenëve shqiptarë në kuadër të themelimit të shoqërive aksioniere.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Tuna dhe Ardian Gaxha, të çmendur pas makinave

Tuna dhe Ardian Gaxha, dy këngëtarët e suksesshëm edhe në Shqipëri janë mjaft të fiksuar pas makinave. Tuna njihet që ndryshon shpesh makinat dhe i preferon ato sa më luksoze. Por ajo që i ka çuditur të gjithë është se kohët e fundit ajo është parë të lëvizë vetëm me taksi. Por kjo nuk do të zgjasë shumë në fakt. Pasi ajo ka porositur një makinë të tipit të fundit, e cila siç u ka rrëfyer miqve të saj, është vërtetë mahinitëse edhe pse nuk ka preferuar t’ua rrëfejë markën e saj këtyre të fundit. Të njëjtin passion ka edhe këngëtari nga Maqedonia Ardian Gaxha për makinat. Dihet që ai ka ndërruar shumë makina si; Audi, BMW, etj. Dhe këtë dëshirë të tij siç duket e njohin shumë. Kjo ndoshta është edhe arsyeja përse ai është zgjedhur në Maqedoni si imazh i makinës OPEL.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Lorik Cana, i fiksuar pas makinave të shpejta

Makinat e shpejta janë pasioni i tij dhe këtë e tregon edhe “blerja” e fundit që ka bërë mesfushori shqiptar Lorik Cana. Pasi ka qenë i fiksuar me BMV-të dhe Mercedesët, kapiteni i Marsejës ka blerë tashmë një Porsche Carrere, nga më të bukurat në treg. Ajo qëndron gjithnjë në një vend të veçantë përpara stadiumit “Velodrome” të Marsejës. Natyrisht, që forcat e rendit mund t’ia lejojnë kapitenit të tyre këtë luks dhe Cana nuk është se ka ndonjëherë problem me parkimin përpara impiantit gjigand të futbollit. Edhe përpara ndeshjes Olimpik Marsejë-Liverpul, në një vend bosh para stadiumit, binte në sy Porshi i mesfushorit shqiptar. Cana shkon shpesh në stërvitje me të dhe ai beson se tipi i makinës që mban një lojtar, tregon në një masë të madhe edhe personalitetin e tij.

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
E duan Ledrin

Padyshim se mund të llogaritet njëri prej meshkujve më tërheqës të skenës.
Këngëtari i cili i është rikthyer muzikës, Ledri Vula pas dy vitesh mungesë, duket se me këtë veprim ka gëzuar më së shumti fanset femra. Simpatik, i pashëm,i zgjuar, Ledri bën që femrat të bien në dashuri me të.
Në rrjetin social twitter, shumë femra nuk kanë hezituar t'i shprehin dashurinë e tyre reperit, përmes fotove dhe porosive që kanë përcjellë përmes tyre.

Por, këto femra duket se janë pafat, pasi Ledri tashmë është në lidhje me bukuroshen shkodrane, Angela Martini./10minuta/

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Tuna dhe Floriana me fustane të njejta

Paraqitja e Tunës në finalen e madhe të “X Factor Albania”, na la të gjithëve me gojë hapur.
Ndonëse jemi mësuar që gjatë tërë javëve ta shohim me pamje të ndryshme duke eksperimentuar si me veshjen ashtu edhe me dukjen e saj, Tuna në finalen e spektaklit paraqitet me një fustan shumë elegant dhe të punuar me gurë, që e bënin të shkëlqejë e tëra.
Por, duket se këngëtarja nuk ka qenë origjinale pasi pothuajse njëjtin fustan e kemi parë tek përfaqësuesja e Shqipërisë në “Miss World”, Floriana Garo./10minuta/

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Vajza që po i bën konkurrencë Vali Corleones (video)

Del se nuk është vetëm Vali Corleone, personazhi më interesant që kemi pasi edhe kjo vajzë e njohur me emrin Kallashi nuk ja lëshon rrugën.
Emri i saj është jeta dhe e pëlqen shumë vallëzimin. Gjithëçka rreth jetës së saj, mund ta ndiqni në rrëfimin që ajo ka bërë në videon më poshtë./10minuta/

descriptionRe: Thashetheme

more_horiz
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi