Forumi Zeri YT! » Shkencat Ekzakte » Shkenca dhe Teknologjia »
Mercedes rifreskon modelin B-Class

Share

avatar
Anėtar elitė
Anėtar elitė

Posted prej 17th March 2008, 14:19

Mercedes rifreskon modelin B-Class

Prodhuesi gjerman i automjeteve, Mercedes, pas vetėm tri vitesh ka ridizajnuar automjetin e tij B-Class, i cili pos tjerash ka fituar edhe motorė 7 pėr qind mė ekonomik.
Sikur edhe deri mė tani, ai do tė gjendet me gjashtė lloje motorėsh – dy me naftė prej 109 dhe 140 KF, si dhe katėr me benzinė nga tė cilėt mė i fuqishmi ka 193 KF.

Blerėsit mund tė vendosin pėr sistemin ECO start-stop dhe modelin flex-fuel me mundėsi tė pėrdorimit tė benzinės tė zakonshme dhe gazit natyror tė ngjeshur.
Ndryshimet vizuale paraqesin pamje tjetėr tė pėrparme me maskė tė re tė ftohėsit, ndriēim ndryshe tė prapmė dhe mbrojtės tė ri. As enterieri nuk ka shpėtuar nga ndryshimet e bėra.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi