Forumi Zeri YT! » Rubrikat » Sport »
Ekipi i peshengritjes “Ymer Ferhati”, kampion per te rinj

Share

avatar
Administrator
Administrator

Posted prej 2nd January 2008, 19:10

E Merkure, 07 Nentor 2007


Ekipi i peshengritjes “Ymer Ferhati” i Elbasanit eshte shpallur Kampion Kombetar per te Rinj. Ne kampionatin e zhvilluar ne Durres, peshengritesit e ketij ekipi kane mundur te grumbullojne me shume pike se ekipet e tjera. Sipas presidentit te ekipit, Ndricim Pulaku, “peshengritesit arriten objektivin, duke thyer edhe rekorde kombetare”. Peshengritesi me i mire u shpall Hysen Pulaku ne peshen 69 kg. Ne stilin e shkeputjes ai ngriti 121 kg dhe ne stilin e shtytjes 155 kg, ne dygaresh 276 kg. Drejtuesit e ekipit “Ymer Ferhati” kishin paralajmeruar se peshengritesit e rinj do te thyenin te gjithe bashkemoshataret e tyre ne shkalle vendi.Shiko profilin e anėtarit http://www.zeriyt.net/


Mesazh (Faqja 1 e 1)

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi